بهزی

جست و جو در بهزی...

انواع قالب ریخته گری

زمان مطالعه 1 دقیقه

انواع قالب ریخته گری

برای انجام عملیات ریخته گری، از قالب ریخته گری استفاده می شود. نام دیگر قالب ریخته گری، در حقیقت محفظه ای تو خالی می باشد که برای شکل دهی مواد مذاب استفاده می شود. روش کار ریخته گری به این صورت است که ابتدا فلز به حالت مذاب درمیاید، سپس فلز مذاب شده درون قالب ریخته می شود. بعد از سرد شدن و انجماد ماده مذاب فلزی از قالب جدا می شود. همانطور که پیداست برای انجام عملیات ریخته گری ما به قالب نیاز داریم. قبل از شروع فرآیند ریخته گری باید قالب مناسب با شکل قطعه مورد نظر تولیدی ساخته شود. این کار با توجه به ویژگی های انحصاری قالب به روش های مختلف تعیین میشود.

انواع قالب ریخته گری

قالب ریخته گری موقت

قالب های موقت از جنس سرامیک یا ماسه هستند، که پس از پایان فرآیند ریخته گری دیگر قابل استفاده نیستند و با خارج کردن قطعه از قالب از بین می روند. البته امروزه ریخته گری در قالب های ماسه ای های متداول تر از سایر قالب ها می باشد. برای ساخت این قالب ها از ماسه، چسب و دیگر مواد افزودنی استفاده می شود. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص انواع قالب ریخته گری به فایل پی دی اف میتوانید مراجعه کنید. از دیگر روش های ریخته گری در قالب های موقت به موارد زیر میتوان اشاره کرد: ریخته گری در قالب های خشک ریخته گری در قالب های پوسته ای ریخته گری در قالب های دقیق
قالب های دائمی یکی از انواع قالب در صنعت ریخته گری قالب های دائمی هستند. در فرآیند ریخته گری قطعات چدنی، با استفاده از قالب های دائمی میتوان بیش از یک قطعه ریخته گری تولید کرد.‌ قالب های دائمی، بر خلاف قالب های موقتی پس از استفاده از بین نمیروند و برای مصارف بعدی می توانند مجددا به کار برده شوند. جنس این قالب ها فلزی می باشد و برای ساخت آنها از فلزاتی مانند آلومینیوم، چدن خاکستری و فولاد با پوشش گرافیت استفاده می شود. فرایند ریخته گری در قالب ریژه، یکی از انواع ریخته گری قطعات دائمی می باشد. برای تولید قطعات به تعداد زیاد، از این روش استفاده می شود. قالب های ریژه برای فلزاتی چون آلیاژهای آلومینیوم، آلیاژ مس، آلیاژ روی، آلیاژ چدن های خاکستری و منیزیم مناسب می باشد. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص ریخته گری در قالب های دائمی به فایل پی دی اف میتوانید مراجعه کنید. قالب ریژه ای فرایند ریخته گری در قالب ریژه (فلزی) به روش ثقلی هم معروف است. این قالب معمولا از 2 یا تعدادی قطعه‌ی فلزی ساخته شده که به وسیله گیره، پیچ و … به هم متصل است و جهت تولید قطعه‌ ای با تعداد زیاد و مستمر مورد استفاده قرار می‌گیرد و تکنولوژی ریژه‌ریزی در قالب بر اساس وزن (نیروی ثقل) مذاب صورت می‌گیرد و نیروی خارجی برای ورود مذاب به درون قالب وجود ندارد.

قالب ریخته‌ گری میلگرد

نحوه طراحی و ساخت قالب ریخته گری میلگرد با قطر کم شامل یک قالب یا مغزی گرافیتی است که محکم به یک پوشش خنک‌ کننده سه جداره مسی پرس شده است. آب در لوله مرکزی تا خروجی جریان می یابد. خنک‌کاری اولیه فلز مذابی که وارد قالب می شود بوسیله هدایت گرمایی از فصل مشترک دیواره قالب گرافیتی و لوله مسی صورت میگ یرد. خنک‌ کاری ثانویه توسط مغزی‌ های گرافیتی راهنما در امتداد طول مجموعه انجام می شود. مواد نسوز به شکل حلقه‌ های آلومینا-سیلیکات یا زیرکونیا که بین انتهای داغ خنک کننده مسی و شانه قالب گرافیتی قرار گرفته اند،‌ اثر خنک‌کنندگی بر فلز مذاب وارد شده به قالب را کاهش می دهند. قالب ریخته گری گچی برای ساخت قالب ریخته گری گچی، از گچ یا پودر تالک برای استحکام و سفتی قالب استفاده می شود. این مواد با آب مخلوط شده و دوغاب در داخل یك مدل قالب ریخته می شود. بعد از آنكه گچ خشك شد، معمولا ظرف مدت ١٥ دقیقه، مدل برداشته میشود و قالب خشك و رطوبت زدایی میگردد. دو نیمه قالب روی هم سوار می شوند تا كل قالب را تشكیل دهند. این دو نیمه تا دمای حدود ١٢٠ درجه سانتیگراد برای مدت ١٦ ساعت نگهداری میشوند. بعد از این مراحل می توان فلز مذاب را داخل آن ریخته گری نمود. به سبب این كه قالب های گچی نفوذپذیری بسیار كمی دارند، گازهای ایجاد شده در طی فرآیند نمی توانند فرار كنند. بنابراین فلز مذاب در داخل خلا و یا تحت فشار ریخته می شود. قطعات ریخته گری شده به این روش دارای دقت و كیفیت سطح خوب هستند. به سبب آنكه قالب های گچی دارای ضریب هدایت حرارتی پایین تری نسبت به سایر قالب ها می باشند، خنك شدن به آهستگی صورت می گیرد و بنابراین منجر به ساختار یكنواخت تر دانه ها و خواص مكانیكی بهتر آن ها میشود.
قالب ریخته گری نقره گرافیت به دلیل ویژگی های کم نظیری که دارد ماده بسیار مناسبی برای ساخت قالب های ریخته گری نقره می باشد. قالب های گرافیتی را عموما برای ریخته گری فلزات گران بها مانند طلا و نقره استفاده میکنند. گرافیتی که برای ساخت این قالب ها استفاده می شود خلوص کربن بیش از ٪۹۹ دارد و محتوای خاکستر آن کمتر از ٪0/1 می باشد که باعث می شود هیچ آلودگی به ماده مذاب وارد نشود که ویژگی بسیار مهمی برای قالب های نقره می باشد. قالب های نقره، مقاومت حرارتی بسیار بالایی دارند که در حقیقت گرافیت مقاوم ترین ماده شناخته شده در طبیعت در برابر حرارت می باشد.
قالب ریخته گری سرب سرب مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد. همچنین در برابر اسید ها نیز مقاوم است. از سرب برای ساخت قالب ریخته گری سربی استفاده می شود. ترکیبات سرب فوق العاده سمی است. سرب را به دلیل نرم بودن میتوان چکش کاری کرد و خم نمود. برای خم کردن لوله های سربی باید از فنر استفاده شود. سنگ سرب را پس از تغلیظ کردن ابتدا در کوره های دوار برشته می کنند. سپس آن را در کوره های تنوره ای احیا می کنند. مهم ترین آلیاژ سرب، سرب خشک نام دارد. به دلیل داشتن قابلیت خوب ریخته گری سرب در قالب های تحت فشار، از این آلیاژ در تهیه وسایل زینتی و دستگیره ها استفاده می شود. ریخته گری در قالب سرامیکی شبیه ریخته گری قالب فلزی و گچی می باشد. با این تفاوت که مواد مورد استفاده از این نوع قالب ها متحمل سیلسیوم به همراه رزین می باشد. بعد از گرفتن دوغاب قالب ها صفحات سرامیکی خشک شده و سوزانده می شود تا مواد تبخیر شدنی آن خارج و قالب نیز پخته شود.

انواع قالب ریخته گری آلومینیوم

همانطو که گفته شد، ریخته گری یکی از قدیمی‌ ترین شیوه‌های استفاده از فلزات است که در آن فلز مورد نظر را به شکل نهایی مورد نیاز تبدیل ‌می کنند. در ریخته گری آلومینیوم به کوره‌های ریخته گری نیاز است که اولین نمونه‌ های آن با خاک رس ساخته می شود.

با گذشت زمان و پیشرفت فناوری، از لایه‌های مس و چوب در این کوره‌ها کمک گرفته شد. به‌صورت کلی، برای فلزات با موم سانی کم یا تولید قطعات با شکل‌های منحصربه ‌فرد، می‌ توان از روش ریخته گری استفاده کرد. ریخته گری آلومینیوم هم یکی از شیوه‌های اساسی تولید قطعات و محصولات گوناگون آلومینیومی است. قالب ریخته گری آلومینیوم به ‌صورت حفره‌ ای کاملاً مشابه با قطعه موردنیاز است. با این‌ حال، انواع قالب ریخته گری آلومینیم را در ابعادی کمی بزرگ ‌تر از قطعه موردنظر می سازند تا به ماده ریخته شده درون قالب اجازه سرد شدن و انجماد بدهد. قالب‌های ریخته گری آلومینیوم را از فلزات مختلف، پلی استایرن، گچ، سرامیک، ماسه و یا پارافین می سازند.

انواع قالب های ریخته گری پیوسته

ساخت قالب ریخته گری دقیق

در صورتی که قطعه نهایی آلومینیومی باشد، ولی ضخامت قطعه یکنواخت نباشد و یا کیفیت قطعه از نظر استحکام مورد توجه باشد، دیگر نمیتوانیم از روش قبلی استفاده کنیم و برای این کار باید مواد مذاب به آرامی به درون قالب‌های فولادی ریخته شود که این شیوه ریخته‌ گری را ریخته ‌گری با فشار پایین می نامند. این قالب‌ها در مقایسه با قالب‌های دایکاست دارای ابعاد و حجم کوچکتری خواهند بود. پیچیدگی این قالب‌ها در بخش طراحی آن‌ها میباشد. ساخت این قالب‌ها نیازمند تکنولوژی پیشرفته‌ تر و طراحی دقیق‌ تراست. هم چنین برای به دست آوردن یک قالب دقیق برای ریخته گری میتوان اقدام به سفارش طراحی قالب ریخته گری کرد. قالب‌ ریخته گری ماسه ‌ای به طور قطع متداول ‌ترین روش تولید قطعات فلزی که از دیرباز مورد استفاده قرار میگرفته است، استفاده از قالب‌های ماسه‌ ای برای ریخته‌ گری بوده است.در این روش ابتدا، یک مدل فلزی از قطعه تولید می شود و به کمک آن، قالب ماسه‌ ای تولید می شود و فلز مذاب را در این قالب می ریزند. ماسه‌ هایی که در این شیوه استفاده می شوند، انواع گوناگونی دارند که برخی از پرکاربردترین آن‌ها، ماسه‌ های سیلیسی، ماسه چراغی و ماسه زیرکونیایی هستند. برای ساخت برخی از قالب‌ها از سیلیکات سدیم به عنوان چسب قالب استفاده می‌شود، در این صورت گاز دی‌ اکسید‌ کربن به منظور سفت شدن قالب ساخته شده، در قالب سازی ریخته گری مورد استفاده قرار می گیرد.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.