بهزی

جست و جو در بهزی...

کامل ترین لیست ادویه جات مخصوص هر غذا

زمان مطالعه 1 دقیقه

کامل ترین لیست ادویه جات مخصوص هر غذا

ادویه ماکارونی

این ادویه دستورالعمل مشخصی ندارد و هر کس بنا بر ذائقه خانواده خود ادویه جات مختلفی را در ماکارونی استفاده می کنند. اما بر اساس تجربیات اضافه کردن موادی نظیر ریحان خشک، مرزنجوش، رزماری، آویشن و فلفل قرمز می تواند طعم منحصر به فردی به غذای شما بدهد.
همانطور که بیان شد ادویه ماکارونی در میان انواع ادویه جزء ترکیبی بوده اما در این بخش می خواهیم مهم ترین ترکیبات ادویه ماکارونی که در بین مردم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد را بیان کنیم.

ترکیبات ادویه ماکارونی

زیره کرمان + آویشن شیرازی
نمک + فلفل + سیر + آویشن + ریحان + رزماری
ریحان + پونه + جعفری + دارچین + سیر + ادویه آل اسپایس + نمک + فلفل سیاه
مهم ترین ترکیبات ادویه ماکارونی بیان شد. اما آن چه مهم است ذائقه شما و کسانی است که ماکارونی را برایشان درست می کنید. با توجه به این ذائقه و مهارت شما می توانید از این ادویه ها استفاده کنید. از این ادویه می توانید در غذاهای مختلفی همچون ماکارونی و پاستا استفاده کنید.

ادویه کاری

این ادویه در لیست ادویه جات یک نوع ترکیبی بوده که ترکیبات آن معمولا در مناظق مختلف متفاوت است و جزء انواع ادویه های خوش طعم کننده غذا می باشد که معمولا شامل زردچوبه، هل، دارچین، فلفل سیاه، فلفل شیرین، برگ گشنیز، رازیانه، شبدر و پودر چیلی می باشد. این ادویه علاوه بر اینکه طعم خوبی به غذای شما می دهد و بوی لخم گوشت را کم می کند خواص بی نظیری را برای بدن شما همراه دارد.

ادویه ترشی

یکی دیگر از انواع ادویه، ادویه ترشی است. این ادویه ترکیبی معمولا بنا به سلیقه سازنده آن متفاوت می شود. اما در اکثر آن ها پودر گلپر، پودر تخم گشنیز، دارچین، پودر زیره، پودر جوز هندی، پودر فلفل سیاه، پودر رازیانه و برخی از سبزهای معطر نظیر مرزه، ترخون، گشنیز و نعناع وجود دارد. شما می توانید به دلخواه برخی از مواد مورد علاقه خود را به این مخلوط اضافه کنید.

ادویه فلافل

این ادویه هم ترکیبی بوده اما معمولا 4 جزء اصلی دارد که شامل پودر انبه، فلفل سیاه، زردچوبه و پودر جوز هندی است. به این ترکیب می توانید مواد دیگری نظیر پودر زیره سیاه، پودر تخم گشنیز، پودر زنجبیل، نمک و فلفل قرمز نیز اضافه کنید.

ادویه آبگوشت

برای طبخ یک آبگوشت خوشمزه حتما به ادویه مخصوص آن نیاز خواهید داشت که شامل پودر فلفل سیاه، زیره سبز، زیره سیاه، پودر تخم گشنیز، پودر لیموعمانی، پودر دارچین و زردچوبه می باشد.

ادویه ماهی

یکی دیگر از انواع ادویه که برای طبخ انواع ماهی و غذاهای دریایی می توانید استفاده کنید ادویه ماهی می باشد. این ادویه ترکیبی از موادی نظیر فلفل دلمه خشک شده، پودر خردل، نمک، فلفل سیاه، فلفل سفید، پودر برگ بو، پودر میخک، زنجبیل، هل و دارچین است. تمامی مواد را درون میکسر یا آسیاب ریخته و مخلوط نمایید.

ادویه قیمه

برای پختن یک قیمه مجلسی می توانید از ترکیب زردچوبه، فلفل سیاه، گرد لیمو عمانی، نمک، زعفران و ادویه گوشت استفاده کنید.

ادویه پاپریکا

پایریکا از انواع ادویه جاتی است که به صورت ترکیبی بوده و ترکیبات آن هم ثابت نبوده و بنا به سلیقه افراد و کشورهای مختلف متفاوت می باشد. یکی آن را شیرین تر و دیگر تندتر می پسندد. اما به طور کلی ماده اصلی آن فلفل دلمه قرمز می باشد که حدود 80 تا 90 درصد حجم این ادویه را تشکیل می دهد و مابقی آن بنا به سلیقه هر فرد می تواند شامل ادویه جات دیگری باشد. در این ادویه انواع ادویه جات طبع گرم موجود می باشد.

ادویه مرغ

اگر می خواهید یک خوراک مرغ خوشمزه تهیه کنید می توانید از ترکیب این ادویه جات برای خوش طعم کردن آن بهره ببرید: پودر تخم گشنیز، پودر پیاز، پودر هل، پودر سیر، پودر زیره سبز، پودر دارچین، پودر فلفل قرمز و سیاه، پودر زنجبیل، پودر نمک دریا و پودر زردچوبه

ادویه آچار

ادویه آچار از انواع ادویه مخصوص استان سیستان و بلوچستان بوده که ترکیبی از چند ماده می باشد و شما می توانید در منزل آن را تهیه و غذاهای خود را با طعم غذاهای سنتی سیستان زینت ببخشید. ترکیبات این ادویه شامل گندم، پیاز، تخم گشنیز، تخم شوید، زیره سبز و سیاه، زردچوبه، نمک، فلفل و گوجه فرنگی می باشد.
برای تهیه این ادویه خوش طعم ابتدا گندم را بشوئید و تا حدی که زیر دندان قابل شکستن باشد بپزید. پیاز را هم رنده کرده و داخل ظرف بریزید. تمام مواد دیگر را نیز آسیاب کرده و داخل ظرف بریزید و مخلوط حاصل را با دست ورز دهید تا خمیر به دست آید. سپس خمیر حاصل آمده را در قطعاتی که تمایل دارید شکل دهید و به مدت 10 روز در سایه نگهداری کنید.

ادویه همبرگر

برای طبخ یک همبرگر خوشمزه علاوه بر گوشت با کیفیت باید حتما از یک ادویه خوش طعم نیز بهره ببرید تا تفاوت همبرگر با کباب تابه ای مشخص باشد. این ترکیب شامل موادی نظیر پودر فلفل قرمز، نمک، پودر فلفل سیاه و سفید، پودر سیر و پودر خردل می باشد.

ادویه خورشتی

در لیست ادویه جات این ادویه عمومی بوده و در تمامی خورشت ها، خوراک ها، پلوهای مخلوط و… قابل استفاده می باشد. ترکیبات آن شامل فلفل قرمز، فلفل سیاه ، زردچوبه، زیره سیاه، زیره سبز، جوز هندی، پودر زنجبیل، تخم هل سبز، دارچین و پودر تخم گشنیز می باشد.

ادویه تاکو

یکی از معروف ترین انواع ادویه های مکزیکی تاکو می باشد. خبر خوب اینجاست که به راحتی می توانید در منزل آن را تهیه نمایید و در غذاهای خود از آن بهره ببرید. بدین منظور باید موادی نظیر پودر سیر، پودر پیاز، پودر فلفل قرمز، پودر زیره سبز، پونه، فلفل قرمز خورد شده، نمک، پودر فلفل سیاه و پودر فلفل سفید را ترکیب کرده و به مدت 2 دقیقه روی شعله ملایم تفت داد و سپس درون ظرف های نگهداری ادویه قرار داد.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.