بهزی

جست و جو در بهزی...

راهنمای انتخاب ست لباس ورزشی زنانه

زمان مطالعه 1 دقیقه

راهنمای انتخاب ست لباس ورزشی زنانه

اکسسوری های ورزشی چیست؟

به تجهیزات و لوازم جانبی ورزشی که با استفاده از آن ها احساس بهتر و راحت تر نسبت به ورزش دارید را اکسسوری ورزشی میگویند. مثلا بطری آب که باعث رفع عطش و تشنگی حین ورزش هست – بطری شیکر هم کمک به ترکیب پودرهای مکمل ورزش میکند – حوله را حتما در اکسسوری ورزش اضاف کنید تا عرق بدنتان را سریع خشک کنید – همیشه زیر انداز ورزشی که در یوگا و پیلاتس کاربرد دارد را همراه داشته باشید که مجبور به استفاده تشک های باشگاه نشوید چون بهداشتی نیستند، اگر تهیه زیر انداز برایتان مقدور نیست حتما پارچه ببرید و روی تشک های باشگاه بیندازید. کلاه لبه دار یا کلاه کپ تاثیر مستقیم مقابل آفتاب سوختگی و جلوی برخورد نور آفتاب به صورتتان را میگیرد ولی باز هم اشعه مضر خورشید به پوستتان برخورد دارد، پس حتما از ضد افتاب استفاده کنید. لوازم جانبی دیگر، دستکش ورزشی مخصوص بدنسازی و تی آرایکس هست که جلوی آسیب های وارده از دنبل و هالتر و بند به پوست دست را میگیرد، پس اگرحین ورزش لطافت پوست دستتان حائذ اهمیت هست، از دستکش چرم ورزشی استفاده کنید.

نکاتی که قبل خرید لباس ورزشی زنانه بدانید

عزیزان قبل خرید آنلاین لباس ورزشی زنانه موارد مهم و قابل توجه ای هست که بدانید تا حین ورزش علاوه بر لذت از ورزش و تحرک، سلامتی بدنتان حفظ شود. در بیشتر مواقع دیده شده که افراد بسیار سرحال و چابک اند اما نسبت به بقیه خیلی سریع تر خسته می شوند، اولین دلیل این کسالت میتوان به لباس اسپرت ورزشی زنانه نامناسب ربط داد. نسبت به ورزش بایستی پوشاک ورزشي انتخاب کنید و سایز بندی و نوع پارچه باید کاملا متناسب با حرفه شما باشد وگرنه با انتخاب نابجا از اختلال در عرق کردن تا عفونت های قارچی روی پوست مبتلا می شوید. پس جنس لباس تاثیر مستقیم روی تنفس پوست دارد و سعی کنید از پارچه هایی که توانایی انتقال هوا را دارند استفاده کنید. هنگام خرید لباس باشگاهی نسبت به فعالیتتان در باشگاه، ست ورزشی انتخاب کنید. مثلا ست لباس ورزشی شما نباید بیش از حد تنگ یا گشاد باشد چون باعث اختلال در حرکات می شود و دیگر نمیتوانید روی نرمش و حرکت تمرکز کنید و به محض اینکه حواستان پرت شود ممکن است همان پوشاک ورزشی، به دست و پایتان بپیچد و حتی شما را زمین بزند.
پوشاک ورزشی

خصوصیات لباسهای ورزشی زنانه

تا این قسمت آموختیم که انواع ست لباس ورزشی زنانه بر اساس نوع پارچه شان دسته بندی میشوند که شاخصه هایی مثل : بوی بد بدن را جذب نکند – قابلیت کشسانی ایده آل – توانایی جذب عرق و رطوبت – انتقال هوا از بیرون به درون لباس – پارچه مقاوم باشد و بخاطر ورزش های سخت و یا زمین خوردن پاره نشود.

ویژگی های لباس برای باشگاه بدنسازی

نکات طلایی در انتخاب لباس بدنسازی زنانه وجود دارد که کمک به دلنشین کردن ورزش میکنند:1- با خرید ست ورزشی زنانه جنس نخ و پنبه می توانید جلوی عرق سوز شدن ناحیه کردن و زیر بغل و کشاله ران را بگیرید، چون پارچه نخی توانایی جذب عرقتان را دارد. اما پارچه های پلاستیکی باعث ماندن عرق روی پوستتان تا پایان تمریمنات میشود و در نهایت نقاط حساس پوستتان له میکند.2- برای مراقبت بهتر از پوستتان لوازم جانبی ورزشی مثل حوله ، دستکش و زانوبند همراه داشنته باشید که اگر زمین خوردین نقاط حساس پوست زخم نشود.3- با خرید لباس ورزشي زنانه و دخترانه با کیفیت احساس راحتی را به پوست خو هدیه دهید و از دوام رنگ لباس ست ورزشی و همچنین سایز بندی و کیفیت پارچه در برابر پارگی و نخ کش شدن مطمئن شوید. 4- پیشنهاد میکنم که با داشتن تاپ و تیشرت و بلوز ورزشی و شلوار و لگ های متنوع ، هر روز متنوع بپوشید و اشتیاق ورزش را برای خود بالا ببرید.5- سعی کنید متناسب با محیط و آب و هوا تیپ اسپرت خود را تغییر دهید. مثلا اگر هوا سرد است و قرار است در محیط باز و سرد ورزش کنید حتما از گرمکن ورزشي یا مانتو شلوار ورزشی به همراه کلاه یا هدبند و جوراب ساق بلند اسپرت گرم استفاده کنید و بلعکس اگر در هوای گرم و محیط عمومی قصد تحرک و نرمش دارید، بهترین انتخاب لباس ورزشی زنانه بلند است.6- جوراب ورزشی را دسته کم نگیرید که بسیار در تعامل هوا با محیط کفش موثر است. پیشنهاد من به شما جوراب اسپرت کتانی است.7- اگر قصد پیاده روی شبانه در پارک ها و پیاده روها دارید، حتما از لباس ورزشی اسپرت رنگ روشن یا شبرنگ استفاده کنید تا با بازتاب نور سایرین متوجه شما باشند.8- اگر پوست بدنتان نسبت به نور خوشید حساس است، حتما در هنگام خرید ست لباس ورزشی به UPF بودن آن دقت کنید تا جلوی اشعه های خطرناک UVB و UVA را بگیرد.9- حتما بلوز و تی شرت ورزشی یا شلوار تان جیب داشته باشد که هم در باشگاه بتوانید وسایل شخصی تان را با نظم مدیریت کنید و هم در محیط عمومی نگران جای گوشی و کلید و پول خود نباشید.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.