بهزی

جست‌وجو

گلفروشی سان رز در بندرعباس

گلفروشی سان رز در بندرعباس

بندر عباس

شماره تماس

شبکه اجتماعی

آدرس

ساعات کاری

لیلیوم

لیلیوم

از گیاهان زیبای آپارتمانی لیلیوم یا زنبق رشتی است که از خانواده لیلیانه و سونی هاست.مدت هاست که سوسن ها را برای استفاده در آپارتمان پرورش می دهند، اما با پیدایش سوسن های هیبدید آمریکایی که واریته های آنها دارای گل های فراوان و رنگ های زیباست این امر بیشتر متداول شده است. واریته ای از این گیاه به نام هارضی را می توانید به آسانی در گلدان خود بکارید به اینگونه که چندین پیاز را در ظرفی به گنجایش ۲ تا ۳ لیتر جای دهید و پس از آنکه ساقه آنها به ۶۰ تا ۸۰ سانتیمتر رسید نوک هر ساقه، با تعداد ۶ تا ۸ گل درشت کاملا باز به رنگ نارنجی زیبا آراسته می شود.پیازهای این گیاه را می توانید در فروردین ماه در ظرف های بزرگی که کاملا زهکشی شده و ته آن را بستری از شن به قطر ۲ سانتیمتر پوشانده بکارید. به این صورت که ابتدا ظرف را تا نیمه از خاک مناسب پر کنید و پیازها را روی آن قرار دهید سپس بقیه ظرف را با خاک پر کرده و به صورت توده یا پشته ای در آورید. این خاک باید حاوی دو حجم خاک باغچه شن دار و در حجم تورب و یک حجم ریگ درشت باشد. آنگاه آنقدر آب بدهید که دیگر جذب نشود در این موقع باید گلدان ها را در یک زیرزمینی تاریک که حرارت آن از ۱۰ درجه سانتیگراد تجاوز نمی کند بچینید و هنگامی که جوانه های گیاه به ۷ تا ۸ سانتیمتر رسید سوسن ها را به محلی که دارای حرارت معتدلی باشد منتقل کنید اگر آنها را در نزدیکی پنجره ای بگذارید بزودی ساقه ها رشد کرده و گل ها ظاهر می شوند گلدان هایی که در اواسط اسفندماه به این روش آماده می شوند. در اواخر اردیبهشت گل می دهند و آنهایی که در اوایل فروردین تهیه می شوند، در آخرین روزهای خردادماه گل خواهد داد. آب دادن به آنها باید پی در پی اما به مقدار کم صورت گیرد تا خاک گلدان را آب نبرد.

تراریوم

تراریوم

تاریخچه تراریوم (Terrarium) در اثر یک اتفاق ساده که نقطه عطفی در تاریخ باغبانی برگزیده شده است در سال ۱۸۲۷ میلادی، دکتر ناتاتیل وارد در حال مطالعه بر روی کرمهای ابریشم بود. این دکتر لندنی برای اینکه حالت خروج کرمهای ابریشم را از پیله بهتر مشاهده نماید آنها را درون جعبه های شیشه ای نگهداری می کرد تا اینکه روزی در ته یکی از شیشه ها چیزی در حال روئیدن دید و از آنجا که درب شیشه بسته بود توجه وی را جلب کرد و با کمی دقت بیشتر متوجه شد تخم گیاه سرخس که به نحوی وارد شیشه شده در ته شیشه جوانه زده و روئیده است.دکتر وارد آنقدر از این کشف به هیجان آمده بود که مطالعه اش را برروی کرم ابریشم ناتمام گذاشته و شروع به تحقیق در مورد کشف جدید خود نمود. او توانست انواع گیاهان را طی تحقیقاتش تا ۱۵ سال درون جعبه های شیشه ای نگهداری نماید نام آنرا تراریوم گذاشت. نکاتی در مورد نگهداری تراریوم: آبدهی: میزان آبدهی ماهی یکبار نسبت به اندازه تراریوم ۴۰ تا ۱۲۰ سی سی می باشد.در مورد تراریوم هایی که بدون درب می باشند میزان آبدهی را بصورت هفته ای یکبار انجام دهید. طریقه آبدهی: مقدار مورد نظر آب را در گوشه ای از شیشه طوری که با سطح خاک تماس نداشته باشد توسط سرنگ بریزید (عدم ریختن آب روی سطح خاک یا روی برگ گیاهان) نور: سعی کنید جای ثابتی را برای تراریوم خود انتخاب نمائیدکه نور مناسبی هم داشته باشدمثل پشت پنجره های شمالی و جنوبی، ضمنآ نور آفتاب بصورت غیر مستقیم باشد یعنی توسط پرده شکسته شده باشد همچنین هر روز تراریوم را ۱۸۰ درجه بچرخانید تا گیاهان به یک سو نروند. بازدید هفتگی تراریوم: هنگام آبدهی وضعیت گیاهان را بررسی نمائید و برگهای زرد و پوسیده را از داخل تراریوم خارج نمائیددر مورد تراریوم های درب دار شبها درب تراریوم را کمی جهت تنفس گیاهان باز بگذارید چون هنگام شب گیاهان اکسیژن هوا را مکیده و دی اکسید کربن پس می دهند، یک ساعت باز گذاشتن کافیست هنگام سفر درب تراریوم را تا زمان بازگشت حدود یک سانتیمتر باز بگذارید. هرس کردن: هرگاه مشاهده کردیدکه فضای داخل تراریوم جهت گیاهان کوچک شده است می توانید گیاهان را هرس نمایید، حداکثر ۳ سانتیمتر از نوک گیاهان را کوتاه نمائید. نکته: هرگز بخار داخل شیشه را پاک نکنیدو هنگامی که شیشه بخار کرده است درب آن را برندارید، چون این امر طبیعی است و در واقع در این هنگام گیاهان در حال تغذیه می باشند.

بهترین گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

بهترین گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

بهترین گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا مبارزه با آلودگی هوا با آلوئه وراAloe vera : نه تنها گیاه آلوئه ورا درمانی برای بریدگی و سوختگی است، بلکه می تواند کیفیت هوای منزل شما را مانیتور کند. این گیاه می تواند آلاینده های هوا که در محصولات تمیز کننده شیمیایی موجودند را آشکار کند. اگر سطح سم در خانه شما بیش از حد شود، لکه های قهوه ای بر روی برگهای گیاه ظاهر خواهد شد. فقط اطمینان حاصل کنید که محل گیاه خانگی تان در نقطه ایست که مقدار زیادی از نور خورشید به آن می-تابد. مبارزه با آلودگی هوا با عَشَقِه عَشَقِه را با نام های «پاپیتال»، «پیچک انگلیسی» و «داردوست» نیز می شناسند. این گیاه، با ساقه های نرم و بالارونده، برگ های کوچک و قلبی شکل دارد و به درخت، دیوار یا هر داربست دیگری می چسبد و بالا می رود. در غیر این صورت روی زمین میخزد. بهترین شرایط برای رشد این گیاه، در کنار پنجره و در معرض نور خورشید است. چه کمکی می کند: شاخ و برگ های متراکم و به هم فشرده این گیاه در جذب فرمالدئید نقش موثری دارند. فرمالدئید، یکی از رایج ترین آلوده کننده های داخلی خانه است که از رنگ های ترکیبی یا رزین های کفپوش ها متصاعد می شود. مبارزه با آلودگی هوا به کمک گیاهی برای سیگاریها آزالیا (INDIAN AZALEA) گیاهی زیباست که خاصیت تصفیهکنندگی هوا را دارد. آزالیا برای افرادی که در خانه سیگار میکشند، میتواند مفید باشد. این گیاه باعث جذب گاز سمی فرمالدئید ناشی از سیگار میشود. البته کسی که روحیاتش لطیف است و یک گل زیبا نگه میدارد، بهتر است سراغ سیگار نرود. مبارزه با آلودگی هوا به کمک فیکوس از گیاهان که اکسیژن بالایی رو منتشر میکنن میشه به همین فیکوس اشاره کرد که با اکسیژن بالایی که به محیط میده میتونه آلودگی ها و سموم رو کم کنه. همچنین این گیاه بسیار زیباست و میتونه گزینه مناسبی برای دکوراسیون داخلی شما باشه.

گل فروشی سان رز

همراهان دوست داشتنی به زودی ارشیو مدلها به همراه قیمت به روز میشه فعلا به صفحه اینستا گرام مراجعه بفرمایید?? برای مشاهده نمونه کار های بیشتر به سایت فروشگاهی مراجعه کنید
در طی این سال‌ها گل فروشی سان رز ؛ با در نظر گرفتن تمامی استانداردها و با استفاده از متخصصین مجرب در زمینه‌ی گل‌آرایی و کرایه ماشین عروس، طراحی و اجرای دسته گل عروس، گل‌آرایی مجالس و … توانسته تا درصد رضایتمندی مشتریان خود را بالا ببرد گل فروشی سان رز ، با ایده پردازی برای طراحی‌های انحصاری برای دسته گل عروس و گل‌آرایی ماشین عروس، همیشه سعی بر نوآوری و تمیز دادن پروژه‌های مشتریان خود در دنیای گل داشته و از این رو، کلکسیونی کامل برای پکیج‌های مختلف کرایه ماشین عروس، انواع دسته گل عروس (VIP و معمولی)، انواع گل‌آرایی ماشین عروس، انواع دسته گل و تاج گل‌های مناسبتی، انواع گلدان و تمامی خدمات گل‌آرایی مجالس شما را در مجموعه گلفروشی گل کاغذی گردآوری و فراهم آورده است مدیریت:آقای عباسی
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.