بهزی

جست‌وجو

دکوراسیون داخلی و صنایع چوب زعیم در قشم

دکوراسیون داخلی و صنایع چوب زعیم در قشم

قشم

شماره تماس

شبکه اجتماعی

آدرس

ساعات کاری

تاثیر چوب در دکوراسیون داخلی

تاثیر چوب در دکوراسیون داخلی

نقش و تاثیر چوب در دکوراسیون داخلی بر دید هیچ طراح و علاقمند به دکوراسیون داخلی پوشیده نیست. چوب به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد در معماری داخلی و خارجی بسیار محبوب می باشد و در تمام سبک های معماری چه سبک روستیک و چه حتی سبک های صنعتی و مدرن کاربرد دارد. قدمت استفاده از چوب به قرن ها قبل باز می گردد. در آن زمانها ، حتی در ساخت خانه ، ظروف غذا و … چوب به عنوان یکی از مصالح ایده آل مورد استفاده قرار می گرفته است .

ویژگی ها و کاربرد چوب در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

ویژگی ها و کاربرد چوب در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

دیوار چوبیپوشش دیوارها با چوب و نیز پنل های چوبی یا دیوارپوش های چوبی، یک راهکار عالی برای تزیین دیوارها می باشد، مخصوصا اگر ایده خاصی برای تزیین و پوشش دیوارها وجود نداشته باشد. این دیوارپوش های چوبی متناسب با سبک دکوراسیون و نیز کاربری هر فضا، می توانند در سایز، فرم و رنگ های متنوع در فضای داخلی قرار گیرند.

انواع سبک دکوراسیون داخلی

انواع سبک دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ، مبحثی شیرین ودر عین حال پر کار برای تمامی افرادی که به نحوی با ساختمان سر و کار دارند. تاریخچه دکوراسیون و به اخص دکوراسیون داخلی این کلمه ی ذاتا فرانسوی آنقدر عمیق و طولانی است که نمیتوان سال یا قرن خاصی را برای آن نام برد؛ آنچه که مسلم است این است که از زمانی که بشر فضایی را برای سکونت خود انتخاب کرده به نوعی دکوراسییون داخلی نیز به وجود آمده است ؛ بله این موضوع خیلی هم دور از ذهن به نطر نمی آید هنگامی که با معنای لغوی دکوراسیون یعنی آراستن، چیدمان و مرتب کردن آشنا باشیم ؛قطعا این موارد در سال های بسیار دور نیز وجود داشته تنها در ابعادی متفاوت که گاها در برخی دوره ها بسیار پیشرفت نموده و تا به حال ادامه داشته است؛ البته که ما انسان های امروز هستیم و دکوراسیون داخلی خاص نیز تنها برای قشر یا افرادی خاص نیز معنا نمی دهد و بحثی کاملا همه گیر است حال به هرشکلی و در هر محیطی که باشد بنا بر آنچه که فرد مالک مدنظر دارد می تواند ایجاد شودو همچنین تغییر کند. از مقدمه بگذریم و کمی بیشتر درباره ی دکوراسیون داخلی صحبت کنیم؛ امروزه با توجه به همه گیر شدن دکوراسیون داخلی منازل و تمایل و علاقه مردم به طراحی داخلی حرفه ای دیگر طراحی و تغییر دکوراسیون داخلی محدود به فضای مسکونی هم نیست و در دفاتر کاری ، فروشگاه ها، مغازه ها ، بیمارستان ها ، هتل ها و بسیاری مکان های دیگر که نام آن ها در این مقاله نمیگنجد ؛ اجرا میگردد.

چوب در دکوراسیون داخلی

چوب در دکوراسیون داخلی

چوب کاربردی ترین متریال در طراحی و دکوراسیون داخلی می باشد. چوب به دکوراسیون داخلی محیط گرما بخشیده و محیط را برای ساکنین دلنشین می سازد. از بیشترین کاربرد چوب در منزل می توان به کمد ها ، کابینت ها ، دکورها مانند پشت تاج تخت یا تلویزیون می توان نام برد که البته چوب متریالی نیست که برای استفاده از آن در محیط محدودیت داشته باشید می توانید با توجه به طراحی داخلی محیط خود در قسمت های مختلف دیگر مثل سالن، فضای نهار خوری ، راهرو ها و دیگر قسمت ها از جوب استفاده کرد و به محیط زیبایی بخشید.چوب ها می توانند با گره های خاص یا بصورت صیقلی و بدون گره در دکوراسیون شما خود نمایی کنند که این بستگی به سبک خاص طراحی داخلی محیط شما دارد ، بزرگترین مزیت چوب امکان رنگ آمیزی آن می باشد که می توان آن را کاملا با دکوراسیون داخلی محیط همگام و همراستا کرد. رنگ سفید و رنگ اصلی چوب دو رنگ پر طرفدار در میان افراد به شمار می رود. اگر بیش از حد به چوب علاقه دارید می توانید در سقف و دیوار و کف محیط خود آن ها را ترکیب کنید اما بصورتی که که هریک دارای مشخصه های مربوط به خود باشند و در ظاهر بیننده متوجه چوب بودن کل محیط نباشد که البته این مهم در اقلیم های کوهستانی و جنگلی بیشترین کاربرد را دارد.در حالت معمول می توان روی پله ها ، درب ها ، کمدها و کابینت ها ، فضای بالای شومینه و دکورها از چوب استفاده کرد که هریک باید با نهایت ظرافت نصب شوند و اقدامات لازم برای ماندگاری چوب در طول زمان کاملا حفظ و رعایت شود تا در طول زمان چوب ها از نظر ظاهر و کاربرد کارایی خود را از دست ندهند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.