بهزی

جست‌وجو

سفارش ساخت و نصب سنگ قبرو سنگ مزار محک در بهشت زهرا تهران

سفارش ساخت و نصب سنگ قبرو سنگ مزار محک در بهشت زهرا تهران

تهران

سنگ مزار محک

سنگ مزار محک

سنگ مزار محک

سنگ مزار محک

سنگ مزار محک

سنگ مزار محک

شماره تماس

شبکه اجتماعی

آدرس

ساعات کاری

نکات کلیدی هنگام خرید سنگ قبر

نکات کلیدی هنگام خرید سنگ قبر

" ضخامت مفید سنگ قبر "همه سسنگهایی که استفاده میگردد با ضخامت ۳ سانت میباشد اما عده ای ای دوست دارند که از ضخامت بیشتری استفاده نمایند مثلا ۴ یا ۸ و یا بیشتر که هیچ فرقی ندارد و فقط ضخامت آن است که البته ضخامت سنگ هیچ تاثیری در روند استحکام سنگ ندارد و سنگهای ۳ سانتی هم دارای استحکام زیاد است. " طرح سنگ قبر مشکی یا سفید "امروزه انواع سنگ های مزار در رنگهای مختلف و متنوع در بازار موجود می باشد اما دو مدل سنگ قبر بسیار خواهان دارد سنگهای گرانیت و مرمریت که مشگی و سفید میباشند که از نظر حکاکی و چهره زیباتر روی آن دیده میشود " سنگ قبر طبیعی یا مصنوعی "امروزه در بازار سنگ تنوع سنگ بسار زیاد است در کنار سنگهای طبیعی سنگهای مصنوعی هم به بازار آمده است اما در انتخاب نوع سنگ بستگی به سلیقه ما دارد که چه نوع سنگی را انتخاب کنیم سنگهای مصنوعی بدلیل انجام فرآوری در کارخانه از نظر شکل ظاهری شکیل تر و بهتر می باشد اما سنگ طبیعی بدلیل طبیعی بودن آن کیفیت خاص خود را دارد. " طرح سنگ قبر دارای بالاسری یا بدون بالاسری "معمولا بعضی از خانواده ها همراه با سنگ مزار اقدام به نصب بالاسری مینمایند که بروی آن آیات قرآن یا تصویر متوفی را حک مینمایند که جلوه خاصی به مزار میدهد. " طرح سنگ قبر با گلدان یا بی گلدان "کاشت درخت در بالای سر کار پسندیده و خوبی است که حتی ائمه هم بسیار این کار را تاکید داشته اند اما بهتر است که این کار که در بالای سر قبر انجام میگردد در گلدان انجام گردد که جلوه خاصی دارد.

خصیصه‌های ضروری سنگ مزار

خصیصه‌های ضروری سنگ مزار

مهم‌ترین ویژگی ویژگی سنگ قبر، استحکام و مقاومت آن در برابر عوامل مختلف است. مقاومت از نظر ما تنها به تغییرناپذیر بودن سنگ در برابر ضربه و فشار خلاصه نمی‌شود. بلکه بسیار مهم است که سنگ مزار بتواند در برابر عوامل خارجی دیگر نیز از خود مقاومت و ثبات خوبی نشان دهد.

انواع سنگ قبر براساس جنس سنگ

انواع سنگ قبر براساس جنس سنگ

سنگ قبر می‌تواند از جنس سنگ‌های طبیعی یا مصنوعی باشد. سنگ‌های طبیعی شامل گرانیت، مرمر، کوارتزیت، تراورتن، دیوریت، گابرو هستند که هر کدام خصوصیات و قیمت مختلفی دارند. سنگ‌های مصنوعی شامل سنگ نانو و سنگ برزیلی هستند که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته تولید می‌شوند.سنگ قبرها معمولاً در انواع مختلفی موجود هستند. برخی از انواع سنگ قبر عبارتند از:

کاور سنگ قبر یا محافظ سنگ مزار چیست ؟

کاور سنگ قبر یا محافظ سنگ مزار چیست ؟

امروزه مرسوم شده است که برخی از خانواده های متوفیان از روکش های محافظ، برای نگهداری و طول عمر بیشتر سنگ مزار استفاده می‌کنند. این امر بسیار در ماندگاری سنگ تأثیر گذار است. چرا که در هنگام بارندگی آب به بافت سنگ ها نفوذ نمی‌کند. نفوذ آب و یخ زدن آن در بافت داخلی سنگ قبر باعث می‌شود که سنگ با ضربه ای نه چندان قوی ترک بردارد.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.