بهزی

جست‌وجو

فرآوری پسته و خشکبار قاسمی در رفسنجان

فرآوری پسته و خشکبار قاسمی در رفسنجان

رفسنجان

شماره تماس

شبکه اجتماعی

آدرس

ساعات کاری

خواص پسته

خواص پسته

جالبه بدونین طبق روایت‌های تاریخی و افسانه‌ای، ملکه سبا این دانه مغذی رو به‌عنوان یکی از غذاهای خاص سلطنتی معرفی کرده. برای همین اجازه نداده که کشاورزان اون رو برای استفاده خودشون تولید کنن. همچنین در حکایت‌های مسلمان‌ها هم گفته شده که پسته از جمله میوه‌هایی بوده که آدم به زمین آورده. جدا از این‌ها، خوردن این میوه مفید حدود 7000 سال قبل از میلاد مسیح رواج داشته. امروزه علاوه بر مصرف مستقیم به‌عنوان آجیل، در بستنی، دسر، گز و غیره استفاده می‌شه. خواص پسته از دیگر ویژگی‌‌هایی هست که محبوبیت اون رو دوچندان می‌کنه. از این‌رو دیده شده که گنجاندن این دانه‌های پرخاصیت در برنامه غذایی روزمره با کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان، بیماری قلبی و بیماری‌های تنفسی مرتبط هست. به‌خصوص برای گیاه‌خواران منبع خوبی از پروتئین محسوب می‌شن. بد نیست بدونین 28 گرم یا 49 عدد پسته به طور تقریبی 159 کالری، 8 گرم کربوهیدرات، 3 گرم فیبر، 6 گرم پروتئین، 13 گرم چربی اشباع شده و 90 درصد اشباع نشده داره. همچنین همین تعداد پسته دارای 28% ویتامین B6، %21 تیامین، 41% مس، 15% منگنز، 11% فسفر و 6% پتاسیم هست. بنابراین شاید باید گفت وجود همین مواد مغذی مفید یکی از خواص پسته هست و این خصوصیت‌ با خود فواید دیگه‌ای رو به همراه میاره که در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم.

انواع پسته ایران و فرآورده های آن

انواع پسته ایران و فرآورده های آن

از جمله محصولات کشاورزی صادراتی ایران انواع پسته و فرآورده های آن می باشد که به سراسر دنیا صادر شده و بیشترین حجم تولید این پسته در دنیا پس از آمریکا مربوط به ایران است. نکته بسیار حائز اهمیت در پسته ایران و همچنین فرآورده های آن کیفیت این محصولات می باشد. غالبا انواع پسته ایران از نمونه های تولید شده آن در دیگر کشور ها قیمت بالاتری دارد با این حال میزان تقاضا برای پسته با کیفیت ایران بالاتر از پسته آمریکاست. پسته ایران هم در بازار های داخلی و هم در بازار های خارجی بسیار طرفدار دارد با این حال با توجه به تولید بسیار بالای این محصول بیش از نود درصد پسته ایران برای صادرات استفاده می شود و لازم است برای فروش و عرضه بهتر این محصول چه با کیفیت صادراتی و چه با کیفیت داخلی از انواع آن آگاه باشیم. مسلما انواع پسته ایران و فرآورده های آن بسیار متنوع می باشد با این حال می توان پسته ایران را بیشتر به پنج دسته تقسیم کرد:

طرز کارکرد دستگاه گو گیر پسته

طرز کارکرد دستگاه گو گیر پسته

در صنعت فرآوری پسته، یکی از مراحل حساس و مهم، مرحله گوگیری است. پسته‌های گو به‌عنوان پسته‌هایی تعریف می‌شوند که پوست نرم رویی آن‌ها به‌طور کامل جدا نشده یا بیش از ۲۵ درصد از سطح کل پوست سخت را پوشانده باشد. این مسئله می‌تواند ناشی از عوامل متعددی باشد و بر کیفیت کل محصول تأثیر بگذارد.

خطوط فرآوری پسته

خطوط فرآوری پسته

تیپ ساده: در این تیپ که ظرفیت متوسط آن حدود ۲.۵ تن پسته تر می باشد دستگاهای اصلی شامل پوست کن و نخاله گیر، حوض جداسازی پسته های روآبی و ته آبی، سرند گوگیر و نم گیر و گوگیر است که می توان با دو برابر کردن پوست کن و نخاله گیر ظرفیت آن را دو برابر کرد. تیپ کامل: این تیپ با کامل کردن تیپ ساده با دستگاه های جانبی و با ظرفیت متوسط حدود ۵ تن ایجاد می گردد. این دستگاه های جانبی عبارتند از : نوار نقاله تغذیه خط خردکن خوشه خشک کن پسته ته آبی سیلوی هوادهی نخاله گیر روآبی سورتینگ روآبی نوار نقاله نخاله لازم به ذکر است که برای ایجاد ظرفیت بالاتر در ترمینال های فرآوری از چندین خط در کنار هم استفاده می شود.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.