بهزی

جست‌وجو

تولید و فروش مواد گرانولی و نو حلما پلاست محمودی در تهران

تولید و فروش مواد گرانولی و نو حلما پلاست محمودی در تهران

تهران

شماره تماس

شبکه اجتماعی

آدرس

ساعات کاری

عوامل موثر در کیفیت گرانول

عوامل موثر در کیفیت گرانول

همانگونه که بیان شد گرانول‌ها از دو نوع ماده اولیه با کیفیت و بازیافتی تولید می‌شوند، مواد با کیفیت به دلیل کاربرد خوب و مزایای قابل قبولی که دارند احتیاجی به تغییر نداشته و بیشتر تمرکز ما در این مقاله پیرامون مواد اولیه بازیافتی است. در ادامه به عوامل اصلی که در کیفیت مواد بازیافتی تأثیر گذار هستند، اشاره می‌شود.گیفیت گرانول‌های حاصل از مواد بازیافتی پس از گذرندان ۶ مرحله زیر قابل ارزیابی هستند۱- کیفیت مواد اولیه ورودییکی از مسائل تأثیرگذار برروی کیفیت گرانول، کیفیت مواد اولیه ورودی است. مواد مورد استفاده شده، معمولاً به دو صورت با کیفیت و بازیافتی هستند. زمانیکه ماده اولیه باکیفیت باشد این کیفیت می‌تواند باعث تولید گرانول‌های مرغوب ‌شود. در حالی که مواد بازیافتی بیشتر برای تولیدات با کیفیت پایین‌تر انتخاب می‌شوند.مواد بازیافتی موادی هستند که در مراحل قبلی بازیافت شسته شده وبه صورت پرک درآمده‌ تا برای تولید محصول وارد دستگاه اکسترودر شوند. این مواد ، می‌توانند به میزان زیادی مورد استفاده قرار گیرند. حفظ کیفیت این مواد یکی از عوامل موثر در کیفیت گرانول و حتی از عوامل روان سازی پروسه تولید گرانول است.در حقیقت بهتر است از گرانول‌هایی استفاده شود که کیفیت محصول نهایی را ارتقاء دهد، اما با این حال بسیاری از افراد تولید کننده برای تولیدات خود از مواد ضایعاتی استفاده می‌کنند تا بتوانند از هزینه‌های اولیه تولید خود بکاهند.۲- اهمیت پخش جمع‌آوری مواد بازیافتیاولین مرحله‌ای که بر روی کیفیت گرانول بازیافتی اثر می‌گذارد مرحله جمع‌آوری مواد بازیافتی است. هرچه مواد بازیافتی تازه‌تر باشند و یا در معرض نور و حرارت کمتری قرار گرفته باشند، مواد اولیه مرغوب‌تری هستند و درهنگام آسیاب، می‌توان پرک مطلوب‌تری از آن‌ها تولید کرد.باید توجه داشت که دریافت بار ضایعاتی مطلوب و کافی برای تولید پرک، یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین فعالیت‌های تولید کننده پرک است؛ زیرا هرچه کیفیت بار ضایعاتی بهتر باشد، پرک مرغوب‌تری را می‌توان تولید کرد.۳- شستشو مواد بازیافتیپس از مرحله جمع‌آوری ضایعات و در نظر گرفتن نقش دپو، مسأله شستشو مواد بازیافتی باید مورد توجه قرار گیرد. این مرحله هم قبل از آسیاب و هم بعد از آسیاب باید انجام شود که این نشان دهنده اهمیت این مرحله در تولید گرانول است و نیاز است که به بهترین شکل ممکن انجام شود.هرچه پرک‌ها از مواد اضافی مانند الودگی‌، گل و لای و روغن‌های اضافی بهتر پاک شوند، محصول نهایی تولید شده دارای کیفیت و مرغوبیت بالاتری است.نکته‌ای که در این مرحله باید رعایت شود این است که این مواد باید با دقت بسیار زیادی شستشو داده شوند و همچنین حرارتی که در حین شستشو ممکن است به مواد اولیه گرانول برسد، بیش از حد نباشد، زیرا از کیفیت محصول نهایی می‌کاهد.

نرم کننده گرانول چیست؟ آشنایی با نرم کننده گرانول و کاربردهای آن

نرم کننده گرانول چیست؟ آشنایی با نرم کننده گرانول و کاربردهای آن

نرم ­کننده­ گرانول خواص و ویژگی‌های بسیار جذابی برای تغییرات در خواص گرانول ها دارد و به همین سبب ماده مهمی در صنعت به حساب می­ آید. برخی از این خواص در مورد نرم­ کننده گرانول شیلنگ نیز صادق است. در زیر به برخی از این خواص اشاره می‌­کنیم: کاهش دمای فرآوری کاهش ویسکوزیته مذاب افزایش انعطاف‌پذیری محصولات پلاستیکی افزایش چقرمگی کاهش مدول پلاستیک افزایش قابلیت کشش

گرانول رنگی چیست؟ تفاوت گرانول رنگی و شفاف

گرانول رنگی چیست؟ تفاوت گرانول رنگی و شفاف

گرانول‌های رنگی حالتی از پلیمر هستند که با ترکیب رنگدانه‌ها به صورت رنگی تولید می شوند. زمانی که از گرانول‌ها برای تولید محصولات پلاستیکی استفاده شود، محصول نهایی رنگی مشابه با گرانول را خواهد داشت. کدر بودن یا شفافیت یک گرانول، نشان دهنده کیفیت مواد اولیه آن است. زمانی که گرانول رنگی شفاف باشد، کیفیت آن بالا است و باعث تولید محصولاتی باکیفیت می‌شود. گرانول‌های رنگی علاوه بر افزایش جذابیت محصولات، به بهبود خواص آن هم کمک می‌کنند. گرانول‌ها معمولا به دو صورت نو و بازیافتی تهیه می‌شوند که نمونه نو آن از کیفیت بالاتری برخوردار است.

گرانول چیست و چه کاربردی دارد؟

گرانول چیست و چه کاربردی دارد؟

با پیشرفت تکنولوژی، روش و دستگاه‌های مختلفی برای تولید پلاستیک استفاده می‌شود. در ساخت پلاستیک اولین سوالی که به وجود آمد این بود که شکل ماده اولیه برای تولید پلاستیک به چه صورت باشد که در آخر شکل گرانول به دلیل داشتن مزایای مختلف انتخاب شد. از آنجا که پودر در هوا پخش می‌شود و ممکن است مشکلات تنفسی و آلودگی ایجاد کند، گرانول به عنوان شکل ماده اولیه انتخاب شد. برای ساخت پلاستیک ابتدا باید گرانول را ذوب کرد سپس فرم داد.

عوامل موثر در کیفیت گرانول کدام است؟

۱- کیفیت مواد اولیه ورودی ۲- اهمیت پخش جمع‌آوری مواد بازیافتی ۳- شستشو مواد بازیافتی ۴- کیفیت دستگاه‌های آسیاب ۵- کنترل خط تولید گرانول ۶- افزودنی‌های گرانول
در صنعت گرانول‌سازی از دو نوع ماده اولیه با کیفیت (پودری شکل) و ماده بازیافتی برای تولید محصولات پلاستیکی و لاستیکی استفاده می‌شود و بهتر است در این صنعت، بخش بازیافت با توجه بیشتری روبرو شود. می‌توان گفت استفاده از گرانول یک گزینه ایده آل برای کاهش هزینه‌های اولیه و تولید محصولات با کاربردهای گسترده‌تر برای انواع صنایع خواهد بود. بنابراین برای تولید گرانول با کیفیت، شناخت عوامل موثر در کیفیت گرانول یک امری ضروری و الزامی است که باید توسط تأمین کنندگان محصولات پلاستیکی رعایت شود.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.