بهزی

جست و جو در بهزی...

نکات مهم برای ست کاغذ دیواری با پارکت‎

زمان مطالعه 1 دقیقه

نکات مهم برای ست کاغذ دیواری با پارکت‎

کاغذ دیواری و پارکت لمینت دو عنصر اصلی در دکوراسیون خانه هستند که تغییر دادن آن‌ها، تاثیر بزرگی بر جذابیت ظاهری خانه می‌گذارد. نحوه ست کاغذ دیواری با پارکت، به‌تنهایی دکوراسیون خانه را دگرگون می‌کند. برای این که بیشترین جذابیت ظاهری را با ست کاغذ دیواری و پارکت در خانه ایجاد کنید، باید نکاتی را مدنظر قرار دهید. در ادامه این مطلب نکات مهم برای ست کردن کاغذ دیواری با پارکت در اختیار شما قرار می‌دهیم. اگر می‌خواهید دکوراسیون خانه خود را دگرگون کنید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

رنگ؛ مهم‌ترین اصل برای ست کردن کاغذ دیواری و پارکت

استفاده از رنگ‌های مکمل در ست کاغذ دیواری و پارکت

یکی از روش‌های اصلی برای ایجاد کردن هارمونی بین رنگ کاغذ دیواری و پارکت، استفاده از رنگ‌های مکمل است. برای مثال اگر رنگ پارکت قهوه‌ای باشد، رنگ سبز را به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌رو برای رنگ کاغذ دیواری به شما پیشنهاد می‌کنیم.

به‌طورکلی، رنگ‌های مکمل جفت‌رنگ‌هایی هستند که در چرخه رنگ روبه‌روی هم قرار می‌گیرند و متضاد هم هستند. برای پیدا کردن رنگ‌های مکمل کافی است چرخه رنگ‌ها را بررسی کنید و رنگ‌هایی که مقابل هم قرار دارند را برای کاغذ دیواری و پارکت انتخاب کنید. توجه داشته باشید که فقط رنگ را ملاک قرار ندهید و قیمت کاغذ دیواری و پارکت را نیز با دقت بررسی کنید.


انتخاب کاغذ دیواری و پارکت با رنگ‌های مشابه؛ تغییر دکوراسیون بدون ریسک!

یکی دیگر از روش‌های ست کاغذ دیواری و پارکت از نظر رنگ، استفاده از رنگ‌هایی با تم مشابه است. در این روش کار نسبتا راحتی برای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی و اتاق‌خواب دارید. کافی است رنگ‌هایی که در یک پالت رنگی هستند را انتخاب کنید؛ البته توصیه می‌کنیم از انتخاب کاغذ دیواری و پارکت با رنگ‌های کاملا مشابه جدا خودداری کنید.

مثلا اگر رنگ پارکت خاکستری روشن است، رنگ خاکستری تیره یا طیف رنگ طوسی و بژ بهترین انتخاب برای رنگ کاغذ دیواری محسوب می‌شود. فقط در صورتی رنگ پارکت و کاغذ دیواری را کاملا مشابه در نظر بگیرید که خانه شما سبک مینیمال دارد.


استفاده از رنگ‌های متضاد برای پارکت و کاغذ دیواری مکان‌های فانتزی

یکی از روش‌هایی که بیشتر برای ست کردن کاغذ دیواری اتاق خواب و پارکت آن را پیشنهاد می‌کنیم، استفاده از رنگ‌های متضاد است. در این روش برای ست کردن کاغذ دیواری و پارکت از رنگ‌هایی کاملا متضاد استفاده می‌شود؛ مثلا اگر رنگ پارکت سفید یا طوسی روشن است، انتخاب کاغذ دیواری با مشکی ترکیبی چشم‌گیر و باوقار ایجاد می‌کند. برخی از کفپوش‌ها با رنگ‌های فانتزی مانند رنگ چوب خردلی وجود دارند؛ کاغذ دیواری با رنگ قرمز با این پارکت‌ها تضاد فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند و برای دکوراسیون اتاق‌خواب یا خانه‌هایی با سبک فانتزی و مدرن انتخاب بسیار مناسبی است.

برای ست کردن کاغذ دیواری و پارکت سبک دکوراسیون را در نظر بگیرید

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام ست کاغذ دیواری با پارکت لمینت باید در نظر داشته باشید، سبک کلی دکوراسیون منزل است؛ بنابراین هنگام خرید پارکت و کاغذ دیواری علاوه‌بر توجه به قیمت پارکت لمینت و قیمت کاغذ دیواری، سبک آن‌ها را نیز در نظر بگیرید.

اگر سبک دکوراسیون شما مدرن است، از پارکت‌هایی با طرح ساده و رنگ خنثی استفاده کنید؛ همچنین، کاغذ دیواری‌هایی بدون طرح یا نهایتا طرح‌های برجسته ساده روی زمینه بهترین انتخاب خواهند بود. برای خانه‌هایی با سبک دکوراسیون کلاسیک، پارکت‌هایی با رنگ چوب کلاسیک و کاغذ دیواری با طرح‌های سلطنتی انتخاب مناسبی هستند.

طرح کاغذ دیواری و پارکت؛ از طرح‌های شلوغ دوری کنید

یکی دیگر از مهم‌ترین موارد که بر ست کاغذ دیواری با پارکت تاثیر می‌گذارد، طرح آن‌ها است. به‌طورکلی، انواع کفپوش پی وی سی و پارکت‌ها با طرح‌های مختلف چوب تولید می‌شوند و به فروش می‌رسند؛ بااین‌حال، برخی از آن‌ها طرح‌های ساده‌تر و برخی طرح زمینه شلوغ با رگه‌های چوب دارند. همچنین، تنوع طرح کاغذ دیواری‌های موجود در بازار بسیار بالا است و متناسب با هر سبک دکوراسیون چندین مدل مختلف برای انتخاب وجود دارد.

پیشنهاد می‌کنیم برای ست کردن کاغذ دیواری و پارکت، در کنار کاغذ دیواری طرح‌دار از پارکت ساده استفاده کنید؛ در چنین حالتی، طرح کاغذ دیواری بیشتر به چشم می‌آید و فضای داخلی خانه جذابیت بالایی پیدا می‌کند.

در نظر گرفتن متراژ فضای موردنظر برای ست کردن کاغذ دیواری با پارکت

یکی دیگر از مواردی که برای ست کاغذ دیواری و پارکت باید در نظر بگیرید، اندازه فضای موردنظر است. اگر خانه یا اتاق‌خواب شما کوچک است، بهتر است برای ست کردن کاغذ دیواری و پارکت از رنگ‌های روشن و طرح‌های خلوت استفاده کنید. با چنین کاری فضای خانه بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر می‌رسد. علاوه‌بر این، اگر سقف فضای موردنظر شما کوتاه است، کاغذ دیواری‌هایی با طرح راه‌راه در کنار پارکت‌هایی با طرح ساده بهترین انتخاب برای شما خواهند بود.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.