بهزی

جست و جو در بهزی...

تاریخچه جرثقیل های سقفی

زمان مطالعه 1 دقیقه

تاریخچه جرثقیل های سقفی

شروع تاریخچه جرثقیل های سقفی

در دهه ۱۸۸۰ از نوع دستی جرثقیل های متحرک استفاده می شد. در همین سالها طرح های پیچیده اتوماسیون توسط سازندگان آمریکایی و انگلیسی مورد آزمون قرار گرفت . در این طرح ها میل گاردنی در امتداد مسیر حرکت از چندین کلاچ برای انتقال نیرو به کالسکه، پل و بالا بر استفاده می کرد. ج .اچ .وایتینگ موسس شرکت وایت اولین مدل جرثقیل سقفی وایت با سه موتور الکتریکی را در سال ۱۸۹۸ ساخت. در آغاز میزان سرعت و جابجایی پایین و ظرفیت حد اکثر ۴۰ تن بود. طرح های جرثقیل هر ۲۰ سال یکبار عوض شده‌اند. دهه ۱۸۸۰ ناظر بر جرثقیل های دستی، ۱۹۰۰ با نیروی محرک برق و یک موتور برای هر حرکت، ۱۹۲۰ برای کلیه جرثقیل های سقفی و قطعات جرثقیل استاندارد های روشن تعریف شد ،۱۹۴۰ جعبه گیر بکسهای سر پوشیده و یاتاقان های استوانه ای استاندارد جرثقیل ها گردید و دهه ۱۹۶۰ تغییرا ت در شیوه کنترل که منجر به بهره برداری با حرکت های نرم تر ،جابجایی ایمن تر ،کنترل از راه دور و راهبرد های تازه ای از ایمنی برای محافظت از تجهیزات و کارکنان گردید، عملی شد.

اطلاعاتی بیشتر درباره جرثقیل های سقفی

از سرعت‌های پایین و ظرفیت های محدود سال های آغازین ، درحال حاضر مواجه با سرعت ۲۰۰ فوت در دقیقه و سرعت پل ها به هزار فوت در دقیقه و ظرفیت بالا برها به ۵۰۰ تن در هر قلاب رسیده است. هم سازندگان و هم استفاده کنندگان جرثقیل هر دو در پیشرفت و توسعه جرثقیل سقفی سهیم بوده‌اند. مشارکت مهندسین صنایع فولاد که بر سرعت و ایمنی بیشتر، ظرفیت و استحکام بالاتر، تعمیرات آسان تر و قطعات استاندارد شده تکیه داشتند، بسیار بر جسته بود. در سال ۱۹۲۷ که صنایع متقاضی بهره‌وری بیشتر ،بهره‌برداری آسانتر و پوشیدگی جعبه دنده ها و ضد اصطکاک بودن یاتاقان های بدون نشت روغن بودند، شرکت جرثقیل وایت نشان خود را با همین مشخصات معرفی کرد.

تاریخچه جرثقیل سقفی از دیروز تا امروز

تمایل به جابجایی دقیق و ظریف مواد به‌ویژه در صنایع ماشین سازی، تقاضا برای جرثقیل های با کنترل ساده تر که حرکت های دقیق توسط قلاب را در همه جهات بتوان با آن انجام داد ایجاد کرد. سازندگان جرثقیل و سازندگان موتور های الکتریکی کنترل تمامی حرکت های دقیق جرثقیل را ارتقا داده و بدلیل استفاده از تجهیزات ساده تر، هزینه تعمیرات را پایین آورده‌اند. بدین‌ترتیب تحولات زیادی در خطوط تولید ماشین سازی ها ، مونتاژ کاران ، فرایند بسته بندی کالا و گمرکات بوجود آمده است. کنترل از راه دور جرثقیل سامانه دیگری از فرایند تحقیق و توسعه از سوی سازندگان و تامین کنندگان می باشد که اپراتوری جرثقیل‌های سقفی را آسان‌تر و ایمن‌تر کرده است.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.