بهزی

جست و جو در بهزی...

ویژگی های لباس بچه گانه مناسب برای کودکان زیر 5 سال

زمان مطالعه 1 دقیقه

ویژگی های لباس بچه گانه مناسب برای کودکان زیر 5 سال

شستشوی لباس بچه گانه

مادران بهتر می دانند که پارچه لباس کودک باید دارای کیفیت خوبی باشد. کودکان زیر 5 سال بسیار بازیگوش و کنجکاو هستند. تقریبا چیزی نیست که از دید این بچه ها پنهان بماند. بدیهی است این لباس های خوش آب و رنگ مدت زیادی در تن کودکان، تمیز باقی نمی مانند. اگر جنس لباس کودک، دارای کیفیت خوبی نباشد خیلی زود لباس کهنه و رنگ و رو رفته می شود. لباس های کودکان را از فروشگاه های معتبر و خوشنام تهیه کنید در غیر این صورت پول تان را دور ریخته اید.

در ضمن لباس های رنگ روشن زود به زود کثیف می شوند اگر در این مورد حساسیت دارید، در انتخاب رنگ لباس هم دقت کنید. لباس های خیلی تیره رنگ، مناسب کودکان زیر 5 سال نیستند ولی رنگ های خنثی یا کمی تیره را می توانید همراه با اکسسوری های رنگارنگ و پر انرژی به کار ببرید. برای مثال اگر رنگ شلوار پسر یا پیراهن دخترتان را سورمه ای انتخاب کرده اید، آن را با یک کفش رنگ روشن ست کنید.

سایز لباس بچه گانه مناسب

در این مورد حرف و حدیث زیاد است. برخی از پدر و مادرها ترجیح می دهند لباس های سایز را برای کودک خریداری کنند اما عده ای دیگر به خرید لباس های بزرگ تن می دهند. دلیلی که وجود دارد اینست که کودکان در سنین زیر 5 سال رشد بسیار بیشتری دارند و زود به زود لباس به تن بچه ها تنگ و کوتاه می شود. موقع خرید، لباس را کمی آزادتر انتخاب کنید ولی خرید لباس های خیلی گشاد، به امید قد کشیدن کودک اصلا ایده خوبی نیست. لباس های راحتی منزل نباید خیلی کوچک یا بزرگ باشد.

در مورد لباس های خارج از فصل یک استثنا وجود دارد و می توانید لباس های زمستانی را یک سایز بزرگتر تهیه کنید. لباس های مجلسی و مهمانی هم شامل همین قانون هستند زیرا دیر به دیر این لباس ها را به کودک می پوشانید و احتمال کوچک شدن لباس وجود دارد. با خرید یک سایز بزرگتر می توانید دفعات بیشتری از لباس استفاده کنید. سایز شلوار بچه گانه در همه فصول باید کاملا انداره باشد.

البته چه بخواهید و چه نخواهید بسیاری از لباس های بچه ها، کاملا نو و سالم باقی می ماند. نمی توانید جلوی رشد و بزرگ شده بچه ها را بگیرید ولی شاید بتوانید لباس های کم پوشیده و نو را به نزدیکانی که کودک کوچکتری دارند، هدیه دهید. در این مورد از قبل هماهنگ کنید تا مشکلی پیش نیاید.

لباس بچه گانه مناسب با طرح خاص

هر لباسی که در فروشگاه می بینید مناسب فرزندتان نیست. برش های روی لباس و طراحی آن نباید طوری باشد که جلوی تحرک و بازیگوشی کودک را بگیرید. مدل های لباسی را انتخاب کنید که علاوه بر شیک و شکیل بودن، آزادی حرکت را به کودک بدهد. برخی از لباس های دخترانه و شلوارهای پسرانه موجب اذیت بچه ها هستند و کودک به ناچار کم تحرک می شود. لباس های ریشه دار، بندهای زیاد یا پولک و منجوق های ظریف برای کودکان زیر 5 سال پیشنهاد نمی شوند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.