بهزی

جست و جو در بهزی...

راهنمای انتخاب لباس بچه گانه

زمان مطالعه 1 دقیقه

راهنمای انتخاب لباس بچه گانه

از همان لحظه‌ای که متوجه می‌شوید قرار است در مدت زمان بسیار کوتاه، کودکی با تمام عشق و شور و احساس وارد خانواده دوست داشتنیات شود شما بیشتر از هر لحظه دیگری منتظر خوشامدگویی به بسته کوچک شادی خود به این دنیا هستید.
مدتی در ویترین‌ فروشگاه‌ها نگاه می‌کنید و به دنبال بهترین‌ها برای فرزند متولد نشدتان هستید. اما هر چه زمان بیشتر می‌گذرد و به زمان به دنیا آمدن کودکتان نزدیک‌تر، به نظر میرسد انتخاب لباسی که شایسته کودکتان باشد برایتان سختر و سختر می‌شود. شکی در آن نیست که برای تهیه لباس بچه گانه از جمله مهمترین مسئله‌ها توجه به سلامتی و راحتی کودکتان در مرحله اول است.

لطافت لباس؛ گام اول در انتخاب لباس بچه گانههیچ کودکی از لباس زبر و ضخیم خوشش نمی‌آید. به خصوص برای نوزادان و کودکان نوپا که دارای پوست فوق‌العاده حساسی هستند.
بنابراین حتما برای کودکانتان لباس لطیف و نرمی که پوستشان را اذیت نمی‌کند تهیه کنید، تا هر بار که با لباسی به دست، به سمت کودکتان می‌روید آن‌ها از پوشیدن لباس و یا نزدیک شده به شما فراری نباشند.
پارچه‌های جنس پنبه، بسیار نرم و خنک است و پوست را تحریک نمی‌کند. اگر پارچه گرم‌تری نیاز دارید، پشم گزینه مناسبی برای کودکانتان می باشد.

کیفیت لباس؛ گام دوم در انتخاب لباس بچه گانهکودکان فعالیت زیادی دارند، به خصوص اگر در دوره‌ای باشند که به تازگی راه رفتن به تنهایی را یاد گرفته باشند. در این صورت نگهداری از آن‌ها کار بسیار سختی است.
هدف اصلی ما تهیه لباس با قیمت مناسب و کیفیت بالا برای کودکان است. منظور از کیفیت بالا قیمت نجومی از یک برند بسیار خاص نیست. بلکه انتخاب لباس‌هایی با کیفیت و دوام هر چه بالاتر و حس راحتی هر چه بیشتر برای کودکان است.

سایز لباس؛ گام سوم در انتخاب لباس بچه گانهبه هنگام خرید لباس برای کودکتان حتما یک سایز بزرگتر را در نظر بگیرید. کودکان سرعت فوق‌العاده بالایی در رشد بدن دارند. و معمولا لباس‌هایی که چند ماه پیش خریداری شده است ممکن است دیگر هیچ وقت سایزشان نشود.
در این شرایط از یک طرف نه می‌توانید لباسی که برای کودکتان تنگ شده و باعث آزار او می‌شود را دیگر بپوشانید. و نه دلتان می‌آید لباسی را که فقط یکبار بر تن کودکتان کرده‌اید را برای همیشه کنار بگذارید.
برای جلوگیری از این اتفاقات رایج بهتر است حتما لباس را یک سایز بزرگ‌تر از سایز دقیق کودک انتخاب کنید.

ضخامت پارچه؛ گام چهارم در انتخاب لباس بچه گانهقبل از انتخاب لباسی که قصد خرید آن را دارید، پارچه را به سمت نور بگیرید. اگر پارچه به قدری نازک باشد که طرف دیگر آن را به راحتی بتوانید ببینید. قطعا لباس مورد نظرتان از ضخامت پارچه مناسبی برخوردار نمی‌باشد و پس از چند بار شستشو کیفیت خود را از دست خواهد داد.

دوخت لباس؛ گام پنجم در انتخاب لباس بچه گانهبه هنگام خرید لباس برای کودکتان حتما درزها و دوخت لباس را چک کنید. اگر لباس به دقت درزگیری نشده باشد و از همان ابتدا دوخت نامناسبی داشته باشد. مطمئن باشد که بعد از مدت بسیار کوتاهی تبدیل به یک لباس کاملا غیر قابل استفاده خواهد شد، و شما از خرید آن بسیار پشیمان.

استایل راحت؛ گام ششم در انتخاب لباس بچه گانهبه هنگام انتخاب لباس بچه گانه راحتی و کاربردی بودن آن را در اولویت اول خود قرار دهید. حتی اگر به قیمت پوشاندن لباسی که اصلا زیبا و جذاب نیست تمام شود. چرا که کودکتان با آن لباس، راحتی و آرامش بیشتری را احساس می‌کند.
به جای پوشاندن لباسی با یقه تنگ و یا دکمه زیاد و ریز که کودکتان را کلافه و عصبی می‌کند، می‌توانید لباسی با کمر کش و یا یقه آزاد بپوشانید. مطمئن باشید که در این سبک از لباس‌ها، صدای خنده کودکانتان را بیشتر از وقتی که لباس شیک اما ناراحتی را به تنش می‌کنید خواهید شنید.

رنگ؛ گام هفتم در انتخاب لباس بچه گانهاز آنجای که کودکان موجودات شیرین، دوست داشتنی و به وضوح شلخته هستند. سعی کنید به هنگام انتخاب رنگ لباس حتما روی رنگ‌های تیره، سایه روشن و یا طرح‌های شلوغ که حتی الامکان لکه‌ها را نشان نمی‌دهند، تمرکز کنید.

زیپ و دکمه‌؛ گام هشتم در انتخاب لباس بچه گانه

سعی کنید برای کودکانتان لباس زیپ‌دار تهیه نکنید. پوست کودکان به خصوص نوزادان بسیار حساس است و ممکن است با پوشاندن لباس زیپدار باعث آسیب‌دیدگی پوستشان شوید.

قطعا وجود دکمه‌های رنگی در لباس بچه گانه ظاهر بسیار زیبا و دوست داشتنی دارد. اما اینکه آیا دکمه محکم است یا نه، خود جای نگرانی دارد. ممکن است زمانی که شما حواستان نیست، دکمه لباس شل شده و به راحتی جدا شود در این صورت فرزندتان در معرض خطر خفگی قرار می‌گیرد.
بنابراین ترجیحا سعی کنید برای کودکانتان لباس‌های بدون دکمه بخرید. در صورتی که لباسی دیده‌اید که به قدری چشتان را گرفته است که نمی‌توانید کودکتان را در آن تصور نکنید، بهتر است بعد از تهیه کردن آن حتما در ابتدا خود، دکمه‌ها را محکم کنید و هر چند وقت یک بار از سفت بودن آن مطمئن شوید.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.