بهزی

جست و جو در بهزی...

مزایای ماشین ظرفشویی

زمان مطالعه 1 دقیقه

مزایای ماشین ظرفشویی

🔸🔹صرفه جویی در وقت🔸🔹

امروزه در بسیاری از کشورهای جهان، در رستوران ها و یا دانشگاه ها نیز جهت شستن ظروف و بشقاب های مشتریان و یا دانشجویان از دستگاه های ظرفشویی استفاده می شود. چرا که تعداد زیادی از افراد غذای خود را در چنین مراکزی در بشقاب ها صرف می کنند و در نهایت خدمتکاران رستوران، ظروف کثیف را جمع آوری کرده و جهت شستشو به بخش مربوطه انتقال می دهند که یا کارگران رستوران باید به سرعت ظروف بشویند و یا دستگاه ظرفشویی. در صورتی که رستوران مشتریان زیادی دارد و نیاز به سرعت در سرویس دهی باشد، معمولا گزینه دوم یعنی خرید ماشین ظرفشویی برای رستوران و استفاده از آن، انجام می شود. چیزی که هم به نفع کارکنان چنین مجموعه هایی است و هم برای مدیران آن مفید است.

🔸🔹بهداشتی بودن🔸🔹

یکی از نکات مهم دیگر در استفاده از دستگاه های ظرفشویی، که موجب شده بسیاری از افراد راغب به خرید و استفاده از آن باشند، شستشوی ظروف و لیوان ها بصورت کاملا بهداشتی است. بطوری که با خیال راحت می توانید با رعایت دستورالعمل های ذکر شده در دفترچه راهنمای دستگاه و یا نکات مهم نوشته شده در وب سایت شرکت سازنده، این کار را به دستگاه ظرفشویی خود بسپارید. کلیه ظروف، لیوان ها، قاشق و چنگال و سایر اقلام به خوبی و بطور یکدست شسته و حتی خشک می شوند. ولی این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از اسفنج و یا ابرهایی که در شستشوی دستی مورد استفاده قرار می گیرند، پس از مدتی مقدار زیادی باکتری و آلودگی ها را به خود جذب می کنند و در این رابطه کسانی که هنوز اقدام به شستن ظروف آشپزخانه بصورت دستی می کنند، باید توجه کافی را داشته باشند و هر چند روز اسفنج یا ابر مورد استفاده را تعویض کنند (به ویژه اگر فردی از اعضای خانواده بیمار است و همراه آنها غذا می خورد) بنابراین حتی از لحاظ در نظر گرفتن نکات بهداشتی نیز خرید ماشین ظرفشویی به نفع مصرف کنندگان است.

🔸🔹تمیزتر شدن ظروف🔸🔹

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که شستشو با دستگاه ظرفشویی موجب تمیزتر شدن سطح ظروف نسبت به شستن دستی می شود. یکی از دلایل این امر دمای بالای مخزن ظرفشویی است که گاهی تا 70 درجه سانتی گراد نیز می رسد و موجب نابودی تقریبا اکثر قریب به اتفاق میکروب ها، باکتری ها و پاک شدن هر نوع آلودگی می شود. در صورتی که در شستن ظروف آشپزخانه با دست به دلایل متعددی از جمله دمای پایین تر آب - نسبت به دمای آب ظرفشویی - پاکیزگی و زدوده شدن سطح بشقاب ها و ظروف از باکتری ها ممکن است به خوبی شستن با دستگاه ظرفشویی نباشد. لذا اگر به فکر تمیز شدن قاشق، چنگال و یا بشقاب های خود در آشپزخانه هستید و در این زمینه حساس هستید، باز هم دستگاه ظرفشویی گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود.

🔸🔹صرفه جویی در مصرف آب🔸🔹

اگر مقایسه ای بین مصرف آب ماشین ظرفشویی و شستن دستی داشته باشید براحتی متوجه خواهید شد که شستن ظروف با کمک دستگاه های ظرفشویی جدید آب کمتری مصرف می کند و این مسئله به خصوص برای مناطقی که دچار کمبود آب هستند، می تواند کمک موثری باشد. به ویژه بهترین برندهای ماشین ظرفشویی که همیشه تلاش می کنند با کاهش مصرف آب و انرژی در محصولات جدید خود تا حد زیادی به نفع مشتریان خود عمل کنند و بازار را به سمت محصولات خود سوق دهند.

🔸🔹داشتن برنامه های متعدد شستشو🔸🔹

برنامه های شستشوی مختلف دستگاه های ظرفشویی به شما کمک می کنند تا بر حسب نیاز و تعداد ظروف و حتی زمان بندی مورد نظر از دستگاه استفاده کنید. این امکان نیز موجب صرفه جویی در وقت و زمان شما می شود.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.