بهزی

جست و جو در بهزی...

روشنایی هوشمند معابر

زمان مطالعه 1 دقیقه

روشنایی هوشمند معابر

در واقع امروزه تکنولوژی این امکان را فراهم نموده است. از جمله فناوری های موثر آینده، می توان به روشنایی هوشمند LED اشاره کرد. یکی از عناصر کلیدی شهرهای هوشمند که می تواند کیفیت زندگی شهروندان را بهبود بخشد. بر اساس مطالعات صورت گرفته، تا سال ۲۰۳۰ نقاط روشنایی عمومی در سطح شهرها تقریبا به ۷۰ میلیارد نقطه روشن می رسد. این روشنایی ها شامل مکان هایی می باشد که مردم در آن زندگی می کنند، مشغول به کار هستند و یا به آن مکان ها سفر می کنند. بنابراین زیر ساخت های روشنایی هوشمند شهری می بایست ارتقا پیدا کنند و در شبکه گسترده شهر که قادر به جمع آوری داده ها، انتقال اطلاعات و ارائه خدمات خاص به میلیون ها دستگاه می باشد، به کار گرفته شود. با توجه به همه آنچه که تاکنون گفته شد، جنبه های خاص دیگری از روشنایی هوشمند LED وجود دارند، که می بایست توسط مدیران شهر هوشمند، مهندسان روشنایی، مخترعان و مقامات دولتی به طور کامل مورد بحث و بررسی قرار بگیرند. بنابراین برنامه ریزی هایی صورت گرفته، تا نشست روشنایی در سال ۲۰۱۸ در کشور استرالیا برگزار شود، تا فرصت ها و چالش های پیش روی روشنایی هوشمند توسط متخصصان مورد بحث و بررسی قرار بگیرد. در واقع این اجلاس به منظور تعریف و تعیین نقش مثبت نورپردازی هوشمند در شهرهای هوشمند با در نظر گرفتن جنبه های سلامتی و محیط زیستی می باشد. علاوه بر آن دو موضوع مهم دیگر نیز در نشست ۲۰۱۸ استرالیا مطرح خواهد شد، که در ادامه این مطلب بیان می کنیم. آیا بدون سیستم روشنایی هوشمند شهری می توان یک شهر هوشمند داشت؟

هر چند صورت سوال ساده به نظر می رسد، اما پاسخ به این سوال به سادگی صورت سوال نیست. قبل از این که تمام چراغ های هالوژنی شهر با چراغ های هوشمند LED جایگزین شوند، مهم است بدانید که روشنایی هوشمند چگونه می تواند به شهرهای هوشمند کمک کنند؟ مشخصات چراغ های LED و نوع طراحی در نور پردازی نقش اصلی را در ساختن سیستم های هوشمند روشنایی ایفا می کنند. از این رو به بررسی ویژگی های کلیدی چراغ های LED می پردازیم.

کنترل هوشمند روشنایی معابر

با توجه به تمام جنبه های منفی چراغ های LED محققان در مطالعات خود در مورد این چراغ ها خوش بین هستند. آن ها معتقدند که می توان تاثیرات منفی چراغ های LED در آلودگی محیط زیست را تغییر داد و بهبود بخشید. علاوه بر تمرکز بر روی از بین بردن تاثیرات منفی لامپ های LED مهندسان و مخترعین می بایست سعی کنند تا لامپ های هوشمندی بسازند، که علاوه بر این که انرژی کم تری مصرف می کنند، در هنگام روشنایی روز و زمانی که مورد استفاده نیستند نیز خاموش باشند تا در طول خاموشی انرژی مصرف نکنند. البته بسیار مهم است، که میزان انرژی را که به دلیل استفاده از چراغ های هوشمند LED ذخیره نموده ایم، با نصب چراغ های LED غیر ضروری زیاد در فضاهای شهری ضایع نکنیم.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.