بهزی

جست و جو در بهزی...

انواع پارچه پرده ای

زمان مطالعه 1 دقیقه

انواع پارچه پرده ای

🟠پارچه پرده ای حریر🟠

پارچه تور از رایج ترین انواع پارچه برای دوخت پرده است. حریر و تور جنس ظریف و نازک تری دارند. این پرده ها برای تابستان های گرم، ایده آل هستند. معمولا پرده اتاق پذیرایی از این جنس انتخاب می شود زیرا جلوی نور ورودی به داخل ساختمان را نمی گیرد. حتی وقتی پرده کشیده باشد نیز، آفتاب به داخل خانه می تابد. اگر پنجره مشرف و دید مزاحم ندارید، پرده های توری و حریر نصب کنید ولی برای اتاق خواب یا پنجره های مشرف، اصلا پارچه حریر پیشنهاد نمی شود. قیمت پارچه پرده حریر و توری در مقایسه با سایر محصولات، ارزان تر است ولی جالب تر اینکه نظافت و شستشوی پرده توری هم ساده تر است. بافت پارچه حریر، منسجم نیست و به آسانی آلودگی ها از الیاف پارچه جدا می شود. پارچه های پرده ای جدید تنوع زیادی در طرح حریر دارند. بدون تردید این پرده ها برای اتاق پذیرایی و آشپزخانه بهترین انتخاب هستند. البته اگر دید مزاحم دارید می توانید حریر را همراه با پارچه دیگری ترکیب کنید. برای مثال در اتاق پدیرایی از یک تور ساده برای زیر و یک پرده ضخیم برای روی کار استفاده می شود. یا اینکه برای حریر پرده آستری دوخته می شود.

🟠پارچه پرده ای نخی و کتان🟠

این پارچه ها برای دوخت پرده های ساده، بهترین انتخاب هستند. طرح های متنوع و رنگبندی کامل پارچه های کتان نخی یک مزیت محسوب می شود. تنوع طرح و سبک بافت پارچه های کتان مدل جدید خیلی تغییر کرده و به اصطلاح به روزتر شده است. این متریال برای دوخت پرده اتاق خواب عالی است. کتان هم جلوی نور را می گیرد و هم طرح های زیبایی دارد. اتاق خواب کودک، نوجوان یا بزرگ ترها را می توانید با طرح و رنگ های متفاوت پارچه کتان، دکوراسیون کنید.جالب تر اینکه دوخت پرده با این پارچه ها هم خیلی راحت تر است. در واقع پارچه کتان موقع دوخت، سر نمی خورد و اذیت نمی کند. معمولا کتان با پارچه دیگری ترکیب نمی شود و به تنهایی در دوخت پرده، استفاده می شود.

🟠پارچه مخمل پرده ای🟠

اگر سلیقه خاص دارید حتما روی انواع پارچه پرده ای مخمل فکر کنید. مخمل در دوخت پرده های شیک و لوکس به کار می رود. جالب تر اینکه مخمل را می توانید با دیگر پارچه ها ترکیب کنید. طراحی پرده های مخمل به همراه پارچه حریر، ساتن و حتی کتان انجام می شود. کارهای زیادی می توان با ترکیب مخمل و دیگر پارچه های پرده ای انجام داد که حقیقتا هر سلیقه ای را راضی می کند.

🟠پارچه پرده ای لوکس ابریشمی🟠

پارچه ابریشمی گران قیمت است و دوخت پرده با ابریشم خیلی پر هزینه تمام می شود. البته زیبایی و لوکس بودن ابریشم، ارزش کمی هزینه کردن را دارد. نمونه های این پرده های ابریشمی در تالارها و قصرها و خانه های اعیان و اشراف، نصب می شود. اگر سبک طراحی دکوراسون منزل را کلاسیک و سنتی انتخاب کرده اید حتما برای اتاق پذیرایی، پرده های والان دار و پر چین ابریشمی را انتخاب کنید. پارچه ابریشمی برای خانه های بزرگ، مناسب تر است و زیبایی خود را بیشتر به نمایش می گذارد. بعد از انتخاب پارچه نوبت دوخت آن است. این کار را به اهلش بسپارید تا نتیجه طبق دلخواه تان باشد. خدمات دوخت و نصب پرده از سرویس های هوم سرویز است. ما بهترین خیاط و دوزنده ها را به شما معرفی می کنیم. دوخت تمیز و حرفه ای با کمترین میزان دور ریز پارچه، طراحی مدل های جدید پرده برای اتاق خواب و اتاق پذیرایی در همه سفارش های دوخت پرده، انجام می شود.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.