بهزی

جست و جو در بهزی...

انواع چوب مصرفی در صنعت مبلمان

زمان مطالعه 1 دقیقه

انواع چوب مصرفی در صنعت مبلمان

🟤چوب گردو🟤

بی شک نام چوب گردو را در صنعت مبلمان بسیار شنیده اید و شنیده اید که می گویند بهترین چوب، چوب گردو می باشد. این نظریه بسیار درست و صحیح است درخت گرو بدلیل استحکام بالا و بافت ریزی که دارد بسیار مقاوم و مستحکم است و دارای عمر طولانی و دوام بسیار بالا می باشد و همچنین نکته ای که در این میان وجود دارد این است که این چوب بدلیل تلخی و سفت و محکم بودن باب میل حشرات موزی نظیر موریانه نیست و این حشرات نمی توانند بدان آسیبی وارد کنند.از این نوع چوب بیشتر در مبل استیل استفاده می شود زیرا دارای دوام بسیار زیادی است و عمر مبل را افزایش می دهد و همچنین به راحتی قابل منبت کاری و شکل دهی می باشد.نکته ای دیگر که باید بدان توجه داشته باشید این است که از این نوع چوب در صنعت معرق کاری، خراطی و ساخت انواع ابزار موسیقی و غیره مورد استفاده نیز قرار می گیرد همچنین این نوع چوب در زمره چوب های نیمه سنگین قرار دارد.

🟤چوب راش🟤

یکی دیگر از بهترین نوع چوب مصرفی در صنعت مبلمان چوب راش است.چوب راش دارای دو نوع ایرانی و گرجستانی است که چوب راش گرجستانی دارای کیفیت بهتری نسبت به چوب راش ایرانی است. این نوع چوب نیز دارای استحکام بالا و دوام بیشتری است که سبب شده در صنعت مبلمان زیاد مورد استفاده قرار گیرد.همچنین این نوع چوب نیز دارای بافتی ریز همانند چوب گردو است که به دوام آن بسیار کمک می کند. نکته ای که در این میان می توان بدان اشاره نمود که این نوع چوب در اگر مدت زیادی در مقابل نور خورشید باشد باعث ترک خوردن سطح آن می شود.از این نوع چوب نیز در مبلمان استیل و کلاسیک استفاده میکنند و همچنین می تواند بعنوان روکش مورد استفاده قرار گیرد.از این نوع چوب نیز در صنعت معرق کاری و خراطی وغیره استفاده می شود.

🟤چوب افرا🟤

گونه ای دیگر از چوب های مصرفی در صنعت مبلمان چوبی است که به وفور در خاک های اسیدی شمال کشور یافت می شود و افرا نام دارد. از قابلیت این نوع چوب می توان به سخت و سنگین بودن و قابل شکنندگی اشاره کرد. از این نوع چوب می توان در صنعت کف پوش و روکش سازی و خراطی می توان استفاده کرد.

🟤چوب روس🟤

یکی دیگر از پرکاربردترین نوع چوب در صنعت مبلمان چوب روس یا چوب سفید است که همانطور که از نامش پیداست چوبی است سفید رنگ که بیشتر در کشور روسیه وجود دارد از قابلیت این نوع چوب می توان به کشش و میخ خوری و شکنندگی بسیار پایین اشاره کرد.از این نوع چوب بیشتر ساخت انواع مبل راحتی می توان استفاده کرد. اینگونه از چوب دارای تنوع بالایی شامل نراد و کاج وغیره می باشد.همچنین بدلیل سبکی این نوع چوب در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

🟤چوب توسکا🟤

نمونه ای دیگر از چوبها که در صنعت مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد چوب درخت توسکا است. این نوع چوب در زمره چوب های سنگین تا سبک قرار دارد و بدلیل رنگ پذیری و شکل پذیری از جمله چوب هایی است که بیشترین فروش را بعد از گردو و راش دارد.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.