بهزی

جست و جو در بهزی...

بهترین اندازه کوتاهی مو برای آقایان

زمان مطالعه 1 دقیقه

بهترین اندازه کوتاهی مو برای آقایان

✴️ موهای کوتاه ✴️

موهاتو کوتاه کن و خودت رو از هفت دولت آزاد کن! این میزان از کوتاهی مو ایده‌آل طرفداران مدل‌های موی شیک و بی‌دردسر است. با‌این‌حال احسان نجاریان تاکید دارد نگهداری و مراقبت از موی کوتاه امری مهم است. حتی تنها نوک‌گیری موهای اطراف گوش باعث ‌می‌شود وقتی موها بیش‌ازحد رشد کردند نیز همچنان مرتب به ‌نظر برسند و تنها با استفاده از کمی واکس مو بدون زحمت حالت بگیرند و بدین‌منوال می‌توان به موی کوتاه اندکی حالت و پیچ‌وتاب داد. اگر نمی‌دانید می‌توانید مدل مویی کوتاه را روی موهایتان پیاده کنید یا نه، احسان نجاریان توصیه‌هایی برایتان دارد: اگر قصد دارید موهایتان را خیلی کوتاه کنید، ابتدا از شکل مناسب و خوب سرتان مطمئن شوید! فرم مناسب سر برای این مدل مو ضرروی است (آخیش، راحت شدم!). به‌عنوان‌مثال، اگر شکل سر صاف باشد، پیشنهاد او این است که قد موها باید تا استخوان پس‌سری یا بلندتر باشند. و اگر شکل سرتان گرد است، پیشنهادش این است که طوری موهایتان را کوتاه کنید که موها دقیقاً در اطراف سر قرار بگیرند و از بالا قد بیشتری داشته باشند. احسان نجاریان می‌گوید: همیشه از محصولاتی برای موهایتان استفاده کنید تا پُف‌دار به نظر نرسند.

✴️مو با قد متوسط✴️

اگر ضخامت موهای شما متوسط ​​تا زیاد است، کوتاهی با قد متوسط، نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. تغییر استایل و مدل مو در موهایی با قد متوسط ​​فوق‌العاده آسان است و شما این امکان را خواهید داشت که به‌راحتی مدل مویتان را تغییر دهید. اگرچه برای حالت‌دادن به این اندازه مو، باید زمان بیشتری صرف کنید، اما زمان زیادی برای نگهداری نیاز نخواهید داشت. توصیه‌ی احسان نجاریان این است که موهای خود را هر چهار هفته یکبار کوتاه کنید تا شکل و ظاهر آن مرتب بماند. برای جلوگیری از وِزشدن مو، همیشه از کرم‌های آرایشی استفاده کنید. احسان نجاریان تاکید دارد، وقتی صحبت از موهایی با قد متوسط ​​می‌شود، شکل مو نیز مهم است. او توصیه می‌کند اگر می‌خواهید حجم زیادی از مو را از قسمت‌هایی که موهای ضخیمی دارند (معمولاً در کناره‌ها برای کاهش پف‌کردگی) قیچی کنید، در نواحی کم‌موتر کوتاهی زیادی انجام ندهید.

✴️موی بلند✴️

ممکن است موی بلند موردپسند اکثر مردان نباشد، اما بد نیست که این اندازه از مو را هم بررسی کنیم. احسان نجاریان تاکید دارد، با داشتن موی بلند سلامت مو اهمیت پیدا می‌کند. به این معنی که روتینی سفت و سخت برای مراقبت از مو ضروری است. اگر موها خشک یا شکننده هستند، از ماسک مو استفاده کنید، از شامپوی براق‌کننده برای پاکسازی عمیق و از کش موهایی با کیفیت بالا استفاده کنید، تا موهایتان نشکند. او می‌افزاید، موهایتان را منظم بشویید و از نرم‌کننده‌ی رطوبت‌رسان استفاده کنید تا موها تمیز، خوشبو، شاداب و هیدراته بمانند. از نظر مراقبت و نگهداری، توصیه‌ی احسان نجاریان برای موهای بلند این است که هر سه ماه یک بار انتهای مو را کوتاه کنید تا از از ایجاد موخوره جلوگیری کرده باشید. می‌توانید موهایتان را ببافید یا اینکه، به شکل یک دُم‌اَسبی مردانه، موها را در پشت سر جمع کنید. از طرف دیگر، می‌توانید با بازگذاشتن موهایتان، بلندی آنها به رُخ بقیه بکشید. برای انتخاب بین این حالات، ببینید جنس طبیعی موهایتان با کدام مدل سازگار است. او می‌گوید: مهم‌ترین نصحیت من به شما این است که جنس طبیعی موهایتان را مانعی برای حالت‌دادن یا انتخاب مدل مو تلقی نکنید (جنس طبیعی موهایتان را بپذیرید). اگر جنس طبیعی موهایتان را بپذیرید برای حالت‌دادن و استایل‌کردن موهایتان نیاز نیست با موهایتان کُشتی بگیرید، خیلی راحت و بی‌دردسر (با استفاده از محصولات مراقبتی مو، سشوار، برس، شانه، شامپو/نرم کننده و غیره) باید این کار را انجام دهید.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.