بهزی

جست و جو در بهزی...

نکات مربوط به انتخاب بهترین لباس عروس

زمان مطالعه 1 دقیقه

نکات مربوط به انتخاب بهترین لباس عروس

نکته ی ۱: ذهن خود را به روی احتمالات باز کنید

لباس عروس های زیادی وجود دارند که در تنوعی از رنگ و سبک در دسترسند. سعی کنید انواع گوناگونی از لباس را امتحان کنید، چون گاهی لباس عروسی که حتی فکرش را هم نمی کردید ظاهر بی نظیری به شما خواهد بخشید و تبدیل به لباس مورد علاقه تان خواهد شد.

نکته ی ۲: جستجو برای لباس عروس مناسب را زود شروع کنید (اما نه خیلی زود)

با تمام کارهایی که برای برگزاری مراسم عروسی باید انجام دهید، متوجه خواهید شد که زمان زیادی ندارید. همچنین این حقیقت را هم باید در نظر بگیرید که میانگین زمانی که دوخت لباس عروس طول می کشد چندین ماه است. شروع زودهنگام اعمال تغییرات، انتخاب اکسسوری های عروسی و انجام جستجو، مثل یک ایده ی هوشمندانه به نظر می رسد. در طول فصل عروسی، وقت اکثر خیاط های خوب کاملا پر است و به سختی می توانید تغییرات مورد نظرتان را به موقع به پایان برسانید. از طرف دیگر، خیلی زود هم شروع نکنید زیرا سبک ها به سرعت تغییر می کنند و طراحان لباس همیشه طرح های جدیدی را ارائه می دهند که ممکن است آن ها را بیشتر دوست داشته باشید.

نکته ی ۳: با توجه به تم عروسی برنامه ریزی کنید

آیا برای برگزاری یک عروسی ساده و خودمانی در باغ برنامه ریزی کرده اید؟ یا این که می خواهید یک مجلس رسمی داشته باشید و یک مراسم باشکوه را برگزار کنید؟ تم عروسی تان هر چه باشد، اطمینان حاصل کنید که لباس عروسی که انتخاب کرده اید متناسب با موقعیت است و با جشن عروسی تان مغایرت ندارد.

نکته ی ۴: قبل از خرید، بودجه تان را تعیین کنید

قبل از شروع خرید، محدودیت تان را تعیین کنید. با این کار تا حد زیادی استرس و سردرد را کنترل می کنید. همچنین اگر شخص دیگری هزینه را پرداخت می کند و شما محدودیت او را می دانید، اگر هزینه ی لباس عروس مورد علاقه تان کمی بیشتر از این رقم شد، با برنامه ریزی در خصوص بودجه می توانید تصمیم بگیرید که آیا خودتان می توانید بقیه ی هزینه را پرداخت کنید یا نه.

نکته ی ۵: اجازه ندهید سایز لباس اعتماد به نفس تان را پایین بیاورد

چیزی که باید بخاطر بسپارید این است که معمولا لباس عروس ها یک سایز بزرگ تر از سایز عادی تان هستند (گاهی نیز دو سایز و حتی خیلی اوقات سه سایز بزرگ ترند). این اتفاق کاملا طبیعی است و نباید اعتماد به نفس تان را پایین بیاورد. همچنین به خاطر بسپارید که سایز لباس هر عددی هم که باشد، هیچ کسی در عروسی، به جز شما آن را نمی داند.

نکته ی 6: لباس عروس های استفاده شده (دست دوم) را فراموش نکنید

هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید شما باید یک لباس عروس جدید را خریداری کنید. در دنیای امروزه، بسیاری از خانم ها لباس های دست دوم را خریداری می کنند. آن ها این کار را نه تنها برای صرفه جویی در هزینه ها بلکه برای حفاظت از محیط زیست انجام می دهند. به عنوان مثال برخی از برندهای مطرح، هزاران لباس عروس جذاب و زیبا که توسط طراحان برتر طراحی شده اند را به فروش می رسانند. این لباس های زیبا و باشکوه، ۸۰% ارزان تر از قیمت اصلی شان هستند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.