بهزی

جست و جو در بهزی...

تاریخچه رژ لب

زمان مطالعه 1 دقیقه

تاریخچه رژ لب

تاریخچه رژ لب

رژ لب یکی از پرکاربردترین ابزارهای آرایشی است که برای رنگ کردن و آرایش لب استفاده می‌شود. بیش از یک قرن است که از عمر این وسیله محبوب می‌گذرد. تاریخچه آرایش و رنگ کردن لب‌ها به دوران باستان بر‌می‌گردد؛ شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد؛ زنان مصر، رم، یونان و اور (شهر سومریان) لب‌های خود را رنگ می‌کردند. مردم باستان با استفاده از رنگ گیاهان رژ لب جامد درست می‌کردند و این رژ لب‌‌های طبیعی را درون ظرف قرار داده و در زمان استفاده با انگشت، لب‌های خود را رنگ می‌کردند. بعد از گذشت سال‌ها رژ لب به شکل امروزی خود تغییر کرد.

انواع رژ لب

رژ لب مایع در حدود سال 2000 میلادی، یعنی تقریباً دو دهه پیش به بازار مواد آرایشی معرفی شد. رژ لب مایع در طول این سال‌ها طرف‌داران زیادی پیدا کرده است. این رژ لب انواع مختلفی دارد که در ادامه معرفی شده‌اند.

رژ لب مایع

رژ لب مایع در حدود سال 2000 میلادی، یعنی تقریباً دو دهه پیش به بازار مواد آرایشی معرفی شد. رژ لب مایع در طول این سال‌ها طرف‌داران زیادی پیدا کرده است. این رژ لب انواع مختلفی دارد که در ادامه معرفی شده‌اند. انواع رژ لب مایع: رژ لب مایع براق رژ لب مایع مات برق لب
رژ لب مایع مات

رژ لب جامد

رژ لب جامد، شکل اصلی و ذاتی رژ لب است. به‌اندازه‌ای محبوبیت و کاربرد دارد که حتی بعد از معرفی رژ لب مایع نیز، هرگز از فروش و طرف‌داران آن کم نشد. این رژ لب تنوع بسیار زیادی دارد و این تنوع تا به امروز نیز ادامه داشته است. از نظر ساختار به سه شکل براق، مات و اکلیلی تولید می‌شود که باتوجه‌به نوع آرایش و سلیقه افراد مختلف می‌تواند مورداستفاده قرار بگیرد.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.