بهزی

جست و جو در بهزی...

دانستنی های جالب در مورد گل و گیاهان

زمان مطالعه 1 دقیقه

دانستنی های جالب در مورد گل و گیاهان

هویج در اصل , بنفش است

اکثر مردم فکر می‌کنند که هویج نارنجی است ولی در اصل بنفش یا سفید بوده و از قرن دهم میلادی در امپراطوری ایران به عنوان غذا استفاده می‌شده است. هویج های نارنجی امروزی, جهش ژنتیکی داشته اند.

توت فرنگی پشت و رو

توت فرنگی انواع بسیاری دارد. آنها تنها میوه ای هستند که دانه هایشان بیرون آنهاست. یک توت فرنگی بطور متوسط شامل 200 دانه است.

مصرف بیش از 100 میلیارد موز در سال

موزها همیشه زرد نیستند. بعضی سبز و برخی دیگر قرمز هستند, اما این صبحانه و میان وعده سالم, یکی از پرمصرفترین گیاهان در دنیاست.

بلندترین گیاه زنده دنیا

یکی دیگر از گیاهان جالب و شگفت انگیز بلندترین گیاه زنده دنیا, درخت سکویای همیشه سبز است که می‌تواند به 115 متر برسد و بلندترین گیاه زنده در دنیاست. برخی از این درختان بومی کالیفرنیا, تا 2,000 سال عمر کرده اند. این درخت بلند تا صدها سال عمر می‌کند.

تندترین فلفل دنیا

برخی مردم تندی را دوست دارند ولی تندترین فلفل دنیا کدام است؟ فلفل شبح است یا فلفل هالوپینو سنتی که تندی را به غذاهای مکزیکی اضافه می‌کند؟ طبق گفته های سایت Peperhead, تندترین فلفل دنیا, بطور مداوم در حال تکامل است, چرا که مردم سعی می کنند رکوردهای قبلی جهانی را بشکنند.

گل لاله گرانتر از طلا

در دهه 1600, گل لاله در هلند بسیار ارزشمند بوده, بطوری که پیاز لاله اغلب بیشتر از طلا می‌ارزید. آن دوره شیدایی لاله نام داشت و در سال 1637 از بین رفت.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.