بهزی

جست و جو در بهزی...

انواع حوله از نظر کاربرد

زمان مطالعه 1 دقیقه

انواع حوله از نظر کاربرد

کاربرد اصلی حوله خشک‌کردن رطوبت سطح بدن است. با این وجود از حوله در مکان‌های مختلف استفاده می شود و این موضوع سبب به وجود آمدن انواع مختلفی از حوله شده است. از جمله انواع حوله موجود در بازار می‌توان به حوله عروس و داماد، حوله آشپزخانه، حوله تن پوش، حوله پالتویی، حوله استخری، حوله دست و صورت، حوله یکبار مصرف و… اشاره کرد.

حوله عروس و داماد

یکی از انواع خاص حوله است که معمولاً به‌صورت ست طراحی می شود. حوله های عروس و داماد دارای دسته‌بندی خاص خود هستند و شامل مجموعه ای از حوله ها می شوند. کاربرد این حوله که برای جهیزیه عروس است، سبب شده تا این حوله تزئین بیشتری داشته باشند و تولیدکنندگان از ابزارهای مختلف نظیر روبان و.. برای زیباسازی هر چه بیشتر این مدل حوله استفاده کنند. حوله های عروس و داماد دارای مدل تکی هم هستند. نوع تک این حوله ها شامل حوله های تن‌پوشی می شود که به آنها روبدوشامبر هم گفته می شود.

حوله آشپزخانه

همان گونه که از نام این مدل حوله قابل حدس است، از این حوله برای مصارف آشپزی استفاده می شود. باتوجه‌به کاربرد خاص این حوله، تولیدکنندگان معمولاً حوله های آشپزخانه را ساده تر طراحی می کنند تا استفاده از آنها راحت‌تر باشد. حوله های آشپزخانه یکی از پرکاربردترین انواع حوله هستند و معمولاً در ابعاد کوچک تولید می شوند.

حوله تن پوش

این مدل حوله تحت عنوان حوله لباسی هم شناخته می شود. حوله تن‌پوش حوله های حمامی هستند که به‌صورت لباس دوخته شده و بعد از حمام مورداستفاده قرار می گیرند. راحتی استفاده از این مدل حوله سبب محبوبیت هر چه بیشتر این مدل حوله شده است. با استفاده از این حوله ها دیگر نیاز نیست بعد از حمام بدن خود را کاملاً با حوله بپوشانید! حوله های تن‌پوش کل بدن را پوشش می دهند. همانند لباس می توانید آنها را بپوشید و منتظر باشید تا بدنتان کامل خشک شود.

حوله استخری

شناکردن و آب‌تنی یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات آبی است که در روزهای گرم تابستان محبوبیت بیشتری هم پیدا می کند. بعد از استخر تمام سطح بدن خیس است و به یک حوله مناسب نیاز دارید تا با کمک آن بتوانید بدن خودتان را خشک کنید. مناسب ترین انتخاب برای چنین موقعیتی، حوله استخری است. حوله ای که قدرت جذب بالایی دارد و به دلیل داشتن ابعاد مناسب به‌راحتی در کیف استخر جا شده و می توانید آن را با خود همراه داشته باشید. برخی از افراد تمایل دارند تا برای استخر از حوله تن‌پوش استفاده کنند! حوله تن‌پوش هم گزینه خوبی برای بعد از استخر است، اما انتخاب بین حوله استخر و حوله تن‌پوش به سلیقه و شرایط فرد بستگی دارد.

حوله دست و صورت

یکی دیگر از انواع حوله است که برای خشک‌کردن دست و صورت مورداستفاده قرار می گیرد. این حوله هم در تماس مستقیم با صورت و دست قرار دارد، در نتیجه باید به جنس حوله انتخابی خود توجه داشته باشید. بهتر است حوله دست و صورت را از جنس نرم و باکیفیت انتخاب کنید تا استفاده از آن سبب آسیب‌دیدن پوست صورت و بدن نشود. حوله های دست و صورت معمولاً دارای ابعاد کوچکی هستند تا استفاده از آنها آسان تر باشد.

حوله یکبار مصرف

کاربرد حوله یکبار مصرف بیشتر برای هتل و سالن های آرایشی است. حوله‌های یکبار مصرف در مقایسه با دیگر حوله ها کیفیت پایین تری دارند به همین دلیل تنها برای یکبار استفاده مناسب هستند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.