بهزی

جست و جو در بهزی...

سنگ رودخانه‌ای و کاربرد آن

زمان مطالعه 1 دقیقه

سنگ رودخانه‌ای و کاربرد آن

سنگ رودخانه‌ای چیست؟

به قلوه سنگ‌های گرد و صیقلی شده که اغلب رنگی هم هستند و برای مصارف تزیینی ساختمان به کار برده می‌شوند، سنگ رودخانه ای می‌گویند. این سنگ را می‌توان از معادن متعددی جمع‌آوری کرد و پس از انجام فرآوری بر روی آنها روانه بازار سنگ نمود. تنوع رنگی در این سنگ بسیار بالاست و می‌توان آن را با سایر اجزای ساختمان هماهنگ کرد. استحکام سنگ رودخانه‌ای زیاد است و از دوام بالایی برخوردار می‌باشد، از همین رو، کاربرد سنگ رودخانه ای در صنایع مختلف به خصوص ساختمان سازی زیاد است.

ویژگی‌های سنگ‌های رودخانه‌ای

سنگ های رودخانه ای یکی از پرکاربردترین سنگ‌ها در صنایع مختلف هستند. این کاربردها به دلیل ویژگی و مزایایی است که این سنگ تزئینی به همراه خود دارد. شکل گرد و بدون زاویه این سنگ‌ها آن را بسیار زیبا کرده و کاربرد آن را در مناطقی که به این گونه سنگ نیاز است، زیاد می‌کند. چسبندگی زیادی که این سنگ و ملات دارد باعث شده بتوان آن را در هر مکان و ارتفاعی به کار برد. کاربرد سنگ رودخانه ای در هر شرایط آب و هوایی امکان‌پذیر است و محدودیتی ندارد. با انواع سنگ‌های ساختمانی و سبک‌های معماری هماهنگی دارند و کار طراحان و معماران را ساده‌تر کرده‌اند. اين سنگ‌ ساختماني در برابر ضربه و فشار مقاوم است و به راحتی از بین نمی‌رود.

موارد کاربرد سنگ رودخانه ای

با توجه به خواص و ویژگی‌هایی که برای سنگ رودخانه ذکر شد، می‌توان دریافت که این سنگ می‌تواند در بخش‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. برخی از مهم‌ترین کاربردهای سنگ رودخانه ای را در این قسمت عنوان خواهیم کرد. طراحی و ساخت نما در ساختمان یا ویلا تزیین شومینه‌‌های سنگی و دیزاین آکواریوم ساخت و تزیین روف گاردن طراحی و ساخت حمام و دستشویی ساخت کناره‌های استخر و به عنوان سنگ کنار استخر ساخت لوازم دکوراتیو و خاص

کاربرد سنگ رودخانه ای چه مزایایی دارد؟

در بسیاری از ساختمان‌ها می‌بینیم که از این سنگ استفاده شده است. اگر برای شما هم سوال است که چرا سنگ رودخانه‌ای در بسياري از سازه‌ها استفاده می‌شود،‌ پس با ما همراه باشید. سنگ رودخانه بر اثر سایش از خود پودر سنگ تولید نمی‌کند، پس می‌تواند بهترین گزینه برای سنگ تزئینی آکواریوم باشد. جهت پوشیدگی و تزیین حصارها بسیار مناسب هستند و به علت شکلی که دارند یک پوشش عالی برای ساختمان ایجاد می‌کنند. به همين دليل در اطراف حصارها اين سنگ را زياد مشاهده مي‌كنيد. عدم وجود لبه‌های تیز در این سنگ می‌تواند یک مزیت مهم در استفاده در بخش‌های از ساختمان باشد. در ساخت جاشمعی نیاز به سنگ صیقلی و گرد است که این نمونه سنگ‌ها به راحتی می‌توانند پاسخگوی نیاز شما باشد.

انواع سنگ های رودخانه ای را بشناسید

سنگ‌های رودخانه بر اساس جنس و رنگی که دارند به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. برخی از شناخته‌شده‌ترین انواع آن شامل سنگ رودخانه‌ای مرمر، سنگ رودخانه‌ای مشکی و سنگ رودخانه‌اي سفید هستند. سنگ رودخانه‌ای مشکی را بیشتر برای کف حیاط استفاده می‌کنند. همچنین برای ساخت آبنما‌های مصنوعی نیز این سنگ را به کار می‌گیرند. از سنگ‌های رودخانه‌اي سفید می‌توان در مراکز تجاری و هتل‌های مجلل به عنوان یک سنگ تزئینی بهره برد. این سنگ بسیار مقاوم است و از نوع رودخانه این سنگ می‌توان در مکان‌هایی که به سنگ تزیینی مقاوم نیاز است استفاده کرد.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.