بهزی

جست و جو در بهزی...

سنگ لاشه چیست؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

سنگ لاشه چیست؟

این سنگ ها ازجمله سنگ های پراستفاده به عنوان مصالح ساختمانی است و در دسته سنگ های دگرگونی قرار می گیرد. سنگ لاشه را با عنوان تخته سنگ نیز می شناسند. این مدل سنگ که در ساختمان ها مورداستفاده قرار می گیرد، بسیار سنگین بوده و چگالی بالایی دارد. درواقع می توان اذعان نمود که بر روی این سنگ ها هیچ گونه تراشی انجام نمی شود و ساختاری کاملاً دست نخورده و طبیعی دارد.

آشنایی با انواع سنگ لاشه

جالب است بدانید که خود این سنگ ها بر اساس منابع اولیه تولید و استخراجشان به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. برای نمونه به برخی از آن ها که منشأ کلسیم کربنات دارد را با عنوان سنگ لاشه تراورتن می شناسند و همان طور که در سایر مقالات در باب سنگ تراورتن نیز شاره کردیم، کاربرد عمده این نوع از سنگ ها در صنایع هنری و مجسمه سازی و همچنین تولید موزاییک و انواع سنگ های مصنوعی است. از طرفی دسته دیگر سنگ هایی که زیر دسته سنگ های لاشه هستند، نمونه هایی با عنوان سنگ لاشه ورقه ای است. استخراج این سنگ ها از بافت های کوه و مناطق طبیعی است و استخراج آن ها به صورت ورقه ورقه ای صورت می گیرد. این سنگ ها به دلیل ساختار طبیعی و مستحکمی که دارند در ساخت وسازهای مختلف مورداستفاده قرار می گیرند و معمولاً ازلحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند.

آشنایی با کاربردهای گسترده سنگ لاشه

همان طور که در بخش قبلی اشاره داشتیم سنگ لاشه یا سنگ بادبر به دلیل کاربرد طبیعی و بدون فرآوری شده بیشتر به جای سیمان و بلوک در ساختمان سازی استفاده می شود. درواقع می توان اذعان داشت که مقاومت بالا و استحکام زیاد آن در کنار قیمت پایین سنگ لاشه به نسبت مصالح دیگر بر کاربردهای بیشتر آن در مصارف ساختمانی مختلف افزوده است. با توجه به همین رویه نیز به ارائه یکسری از کاربردهای مشخص سنگ لاشه می پردازیم: کف سازی با سنگ لاشه به طورکلی بنایی با سنگ لاشه و کاربرد این نوع سنگ در کف قسمت هایی مثل حیاط و مسیر ورودی خانه باغ ها و ویلا از نمونه های رایج اجرای سنگ لاشه در بناهای مختلف است. همچنین لازم به ذکر است که کف سازی با سنگ لاشه در دو مدل ورقه ای و قلوه سنگی قابل اجرا هست. نمای دیوار باغ با سنگ لاشه نمای سنگ لاشه و لاشه سنگ نما برای دیوار و نمای ساختمان های باغی کاربرد دارد. درواقع می توان اذعان نمود که ساخت حریم مشخص و استفاده از یک سازه طبیعی در محوطه سازی باغ در اجرای نمای دیوار باغ با سنگ لاشه انجام می شود. سنگ لاشه کف حیاط سنگ لاشه کف حیاط برای ساختمان هایی با محوطه وسیع کاربرد داشته و در طرح های مختلف متناسب با فضای محیط انجام می شود. ساخت استخر با سنگ لاشه جالب است بدانید که ساخت استخر با سنگ لاشه به دلیل استحکام بالای این سنگ، طرح طبیعی آن و همین طور قیمت پایین این سنگ در بین دیگر سنگ های ساختمانی متقاضیان بیشتری را به خود اختصاص داده است. ساخت دیوار باغ به طورکلی برای طرح نمای سنگ لاشه برای ساختمان بیشتر از نمونه لاشه مالونی استفاده می شود. دیوارچینی با سنگ مالون و اجرای سنگ مالون دیوار باغ از نمونه مصارف کاربردی این نوع سنگ ها در پروژه های ساختمانی است.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.