بهزی

جست و جو در بهزی...

درب شیشه ای اتوماتیک

زمان مطالعه 1 دقیقه

درب شیشه ای اتوماتیک
🔸🔹درب اتوماتیک شیشه‌ای نوعی درب برقی هوشمند است که بلافاصله پس از نزدیک شدن شخص به درب، به طور خودکار باز شده و بعد از عبور شخص هم بسته می­شود. این نوع درب معمولاً در ورودی ساختمان‌های اداری و تجاری استفاده می­شود. در سال­های اخیر به علت زیبایی و کارایی بسیار خوبی که این نوع درب‌ها دارند، استفاده از آن­ها بسیار رایج شده است.
🔸🔹ساختار درب اتوماتیک شیشه‌ای 🔸🔹این نوع درب از پنل‌های شیشه‌ای بزرگی که قاب فلزی دارند تشکیل شده است که در یک ریل به صورت افقی باز و بسته می‌شوند. یک چشمی یا سنسور الکترونیکی بالای درب قرار گرفته که متوجه نزدیک شدن اشخاص به درب می­شود و سپس با نیروی موتور درب را باز میکند.

شیشه میرال ایرانیان

آشنایی با تجهیزات درب اتوماتیک شیشه ای

در ادامه تجهیزات اصلی و استاندارد و همچنین تجهیزاتی که به صورت اختیاری می توان بر درب اتوماتیک نصب نمود را شرح خواهیم داد: 🔸🔹موتور (بهمراه انکدر و فولی) 🔸🔹چشمی (رادار) 🔸🔹مرکز کنترل (بهمراه سوئچینگ) 🔸🔹سلکتور درب اتوماتیک 🔸🔹شاسی، ریل، کاور، هنگر، تسمه و هرزگرد 🔸🔹فریم درب اتوماتیک 🔸🔹شیشه درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک شیشه‌ای

🔸🔹درب‌های شیشه‌ای انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع محیط، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از میان آن­ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 🔸🔹درب اتوماتیک شیشه ای سوئینگ یا لولایی شبیه درب­های لولایی معمولی باز و بسته می­شوند و یک جک که بالای در قرار گرفته عمل باز و بسته شدن را انجام می­دهد. این دربها خیلی مورد توجه فروشندگان و خریداران نیست و فقط برای محیط هایی که محدویت فضا دارند نصب می شود. اگر فضای شما بگونه ای است که امکان نصب دربهای کشویی اتوماتیک باشد، نصب آنها خیلی بیشتر توصیه می شود و فضا بسیار مدرن تر و زیباتر خواهد شد. نام دیگر دربهای لولایی اتوماتیک swing می باشد. 🔸🔹درب اتوماتیک شیشه‌ای ریلی یا کشویی که رایج ترین نوع این درها هستند و در محور x باز و بسته می­شوند. این درها از یک لنگه تا چهار لنگه را شامل می­شوند. این دربها پر کاربردترین درب شیشه ای هستند، قیمت پایین تر، خرابی کمتر و تعمیر آسانتر از مزیت های اصلی این دربها میباشد. نام دیگر این دربهای اتوماتیک sliding می باشد. 🔸🔹درب اتوماتیک تلسکوپی این نوع درب مانند دربهای کشویی هستند با این تفاوت که در هر جهت 2 لنگه متحرک کنار رفته و روی هم قرار می گیرند. برای جاهایی که نیاز داریم عرض بازشو بیشتر داشته باشیم و دربهای اتوماتیک کشویی معمولی جوابگو نیست از این نوع درب اتوماتیک استفاده می نماییم. نام انگلیسی این دربها telescopic است. 🔸🔹درب اتوماتیک شیشه ای گردان که به صورت چرخشی باز و بسته می­شوند و معمولاً در ورودی برخی هتل ها ، ادارات و ساختمانهای خاص استفاده خواهند شد. این نوع دربها بسیار گران قیمت هستند و از مزیت های آنها می توان به کنترل بهتر تردد و سرعت تردد و کاهش انتقال حراراتی با محیط بیرون اشاره نمود. این نوع درب­ها بیشتر جنبه لوکس بودن دارند و برای ساختمانهای بلند و لاکچری مانند بیمارستانهای خصوصی ، برج های اداری، هتل ها و مانند آن نصب می شوند. نام لاتین این دربها revolving است. 🔸🔹درب اتوماتیک شیشه ای کرو شبیه درهای کشویی هستند با این تفاوت که شیشه و فریم ها به صورت منحنی و خمیده می­باشند و بیشتر برای مکان‌های لوکس کاربرد دارند. قیمت این دربها از دربهای کشویی معمولی بیشتر و از دربهای گردان کمتر است. نام انگلیسی این دربها curve است. 🔸🔹درب شیشه ای اتوماتیک تاشو به صورت آکاردئونی باز و بسته می­شوند و معمولا برای محیط‌هایی که عرض کمی دارند مورد استفاده قرار می­گیرند. به این دربها درب اتوماتیک اتوبوسی نیز می گویند و نام دیگر آنها folding است.

شیشه میرال ایرانیان

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.