بهزی

جست و جو در بهزی...

ضروری ترین لوازم و وسایل آرایشگاه و سالن زیبایی زنانه

زمان مطالعه 1 دقیقه

ضروری ترین لوازم و وسایل آرایشگاه و سالن زیبایی زنانه

لیست کامل وسایل و لوازم مورد نیاز آرایشگاه و سالن زیبایی

نکته مهمی که باید دقت داشته باشیم این است که برای افزایش رضایت و راضی نگه داشتن مشتریان سالن باید از با کیفیت ترین و مناسب‌ترین و راحت‌ترین وسایل و تجهیزات استفاده کتیم.

بهتر است وسایل مورد نیاز سالن زیبایی زنانه و وسایل آرایشگاه را از مرغوب ترین و راحت ترین نوع آن انتخاب کنید تا مجبور نشوید دوباره پس از مدتی برای تهیه آن اقدام کنید.
به دلیل هزینه بالای تجهیزات پیشنهاد می‌کنم اگر توان خرید وسایل تازه را ندارید، برای استارت کار خود از لوازم کارکرده و دست دوم و سالم استفاده کنید.

مبلمان و لوازم سالن زیبایی


در بدو ورود مشتری به سالن زیبایی، اولین چیزی که چشم وی به آن توجه می‌کند، مبلمان، لوازم و تجهیزات آرایشگاه و نحوه چیدمان این وسایل است. مهم‌ترین مسئله نحوه چیدمان و دکوراسیون سالن زیبایی شماست که باعث می شود توجه مشتری بیشتر جلب شود.
سعی کنید ورودی ای که در ابتدا بیشترین توجه به آنجاست را با بهترین و شیک ترین ابزارها و تجهیزات مجهز کنید و باید در انتخاب این وسایل مورد نیاز بسیار دقت بالایی به خرج دهید.

برای شیک به نظر رسیدن آرایشگاه و سالن زیبایی خود مبلمانی شیک و راحت و با قیمت مناسب خریداری کنید.

بهتر است برای انتخاب مبلمان از یک دیزاینر مشاوره بگیرید، چرا که تجربه بسیار خوبی را می تواند در اختیار شما قرار دهد و می‌تواند محیطی آرام و دل‌چسب را برای مشتریان شما فراهم آورد و از انتخاب های بیهوده و نادرست شما جلوگیری کند!

صندلی اصلاح


در زمان خرید صندلی اصلاح توصیه می‌کنیم که حتماً از بهترین و مرغوب‌ترین صندلی برای خرید استفاده کنید، دلیل این توصیه شدید این است که در سالن زیبایی هر چقدر مشتری احساس راحتی بیشتری داشته باشد و لذت بیشتر از بودن در سالن و آرایشگاه شما خواهد داشت. پس نوع و جنس آن را به نحوی انتخاب کنید که مشتری حس خوبی نسبت به مجموعه شما داشته باشد.

آینه


یکی از وسایل مورد نیاز سالن زیبایی زنانه که می‌تواند تأثیر اولیه فوق‌العاده ای در مشتری ایجاد کند آیینه است.

یک قانون نانوشته می‌گوید که به تعداد استایلیست های حاضر در آرایشگاه شما باید آیینه وجود داشته باشد.

البته شکل آینه هم مهم است. آرایشگاه های قدیمی آینه ها را روی دیوار می‌چسباندند، اما این روزها لاین وسط، اطراف و حتی سقف هم می تواند آینه آرایشگاهی داشته باشد، پس آیینه هایی را انتخاب کنید که بتواند حس مثبتی در سالن زیبایی شما ایجاد کند.

علاوه بر این، آینه فضا را بزرگ‌تر و دل‌بازتر نشان می‌دهد، پس اگر فضای سالن زیبایی شما خیلی بزرگ نیست، حتماً با یک طراح داخلی در مورد نحوه قراگیری آینه ها مشورت کنید

مو


در بخش رنگ مو یکی از مهم‌ترین لوازم مورد نیاز سالن زیبایی، سرشور آرایشگاهی است. در انتخاب سرشور آرایشگاهی باید نهایت دقت خود را به خرج دهید و انتخابی بزرگ و استاندارد داشته باشید. سرشور باید به شکلی باشد که در حین استفاده، سر و کمر آسیبی وارد نشود و مشتری کاملاً احساس راحتی داشته باشد.

لیست وسایل مورد نیاز آرایشگاه در بخش رنگ مو:

-سرشور آرایشگاهی
-سشوار ایستاده
-قفسه برای چیدمان رنگ مو‌ها
-تهیه رنگ‌موهای مرغوب و باکیفیت
-پیش‌بند
-کاسه
-برس رنگ مو
-حوله
-فویل
-دستکش
در هنگام خرید رنگ مو دقت داشته باشید که جنس و مارک مرغوبی را برای مشتریان خود انتخاب کنید که نه تنها باعث جلوگیری از آسیب به موها می شود، بلکه می‌تواند بازاریابی ویروسی فوق‌العاده ای نیز برای جذب مشتریان شما نیز به وجود آورد.وسایل مورد نیاز در بخش مانیکور و پدیکور

انجام مانیکور و پدیکور در هر سالن و آرایشگاهی به دلیل اینکه لاینی پر طرفدار و پر مشتری است، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ و در این لاین باید علاوه بر تخصص و مهارت، از وسایل و تجهیزات مناسب، مرغوب و با کیفیت استفاده کنید.

لیست وسایل مورد نیاز آرایشگاه در بخش مانیکور و پدیکور:
-قفسه‌ای شیک و زیبا برای نمایش لاک‌ها
-صندلی مانیکور
-میز مانیکور
-چرخ دستی پدیکور
-صندلی پدیکور
-صندلی مشتری
-شیشه
-اسپای پدیکور
-لامپ لاک خشک کن
-ناخن گیر
-سوهان ناخن
–صیقل دهنده (بافر)
-ضد عفونی کننده
-گوشت‌گیر یا نیپر
-سنگ پا
-پد لا انگشتی
-لاک پاکن

دیگر وسایل مورد نیاز برای سالن زیبایی عبارتند از:


-استیشن یا میز منشی
-کمدها و قفسه‌ها
-صندلی اصلاح و میکاپ
-مبل انتظار
-تخت اپیلاسیون
-کابین دوش
-تخت ماساژ
-سرشور
-کمد و قفسه
-جالباسی و یا کمد لباس برای مشتریان
-کامپیوتر
-دستگاه کارتخوان
-تلویزیون
-آب سرد کن

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.