بهزی

جست و جو در بهزی...

مراحل آرایش صورت به ترتیب

زمان مطالعه 1 دقیقه

مراحل آرایش صورت به ترتیب

مرحله اول : انتخاب مرطوب کننده یا پرایمر

یکی را انتخاب کنید، نه هر دو. مرطوب کننده هر چقدر هم که روشن باشد، بهرحال در عملکرد پرایمر خلل ایجاد می‌کند.

همچنین همیشه به یاد داشته باشید که همیشه ضد آفتاب هم استفاده کنید، البته ضد آفتاب می‌تواند درون پرایمر، مرطوب کننده و یا فونداسیون شما هم وجود داشته باشد.

مرحله دوم : انتخاب کرم پودر مناسب

مرحله بعد در یک آرایش تخصصی، استفاده از کرم پودر مناسب پوست با پوشانندگی بالا است. فراموش نکنید که با رعایت این مراحل می توانید تاثیر زیبایی میکاپ را حتی در آرایش لب و چشم ها نیز ببینید. بنابراین زیرسازی پوست و انتخاب کرم پودر استاندارد را جدی بگیرید.

اگر پوست صورت شما چرب است باید از کرم پودرهای فاقد چربی استفاده کنید تا آرایش شما بعد از گذشت زمان کوتاهی کهنه نشود. برای اینکه کرم پودر را به صورت حرفه ای تر بر پوست خود پخش کنید، می توانید آن را به شکل نقطه ای در قسمت های مختلف پوست بزنید. سپس با یک ابر آرایشی اسفنجی که آن را کمی نم دار کرده اید، کرم را به صورت ضربه ای در سراسر صورت پخش کنید تا به طور کامل یکدست شود.

مرحله سوم : استفاده از کانسیلر

یکی از اشتباهات رایج در آرایش صورت، استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر است. کانتورینگ بخشی از زیرسازی پوست است که درست در مرحله بعدی پوشاندن صورت با کرم پودر اتفاق می افتد و بخشی از زاویه سازی و ایجاد سایه و روشن بر صورت را انجام می دهد.

کانتورینگ به وسیله هایلایترها و کانسیلرها و در نواحی مانند قد بینی، بالای پیشانی، زیر چشم و خط چانه انجام می شود. با کمک این مرحله می توانید زوایای صورت را به طور دلخواه متعادل کنید. بعد از پخش کردن این مواد به وسیله براش های آرایشی، با کمک یک پودر فشرده یا پودر فیکس، صورت را مات و یکدست کنید.

مرحله چهارم : آرایش چشم و ابرو

آرایش چشم شاید مهمترین قسمت آرایش صورت باشد که هرچه بهتر به آن پرداخته شود نتیجه آرایش می‌تواند رضایت بخش تر باشد. آرایش چشم خود دارای چهار مرحله است که رعایت تقدم و تاخر این مراحل به بهتر شدن آرایش شما کمک زیادی می‌کند. این آریش‌ها شامل: ابرو، سایه چشم، خط چشم و ریمل می‌شود.

در آرایش چشم‌ها لازم است پیش از هرچیز به ابروها فرم دهید. ابروها را با استفاده از مداد ابرو یا سایه ابرو با رنگ مناسب پر کنید. این پر کردن به گونه‌ای نباشد که ابرو از شکل طبیعی خود خارج شود.

مرحله پنجم : آرایش لب ها

برای آرایش لب‌ قبل از هرچیز استفاده از یک مداد خط لب مناسب برای مشخص کردن مرزهای لب لازم است، این مرزها تعین می‌کند که رژلب را چگونه روی لب باید پیاده نمود. شما می‌توانید با استفاده از خط لب، لب‌هایتان را کوچک، بزرگ یا حجیم نشان دهید. پس از کشیدن رژلب استفاده از برق لب برای جلوه بیشتر لب توصیه می‌شود

مرحله ششم : آرایش گونه

رژگونه را باید روی برنز کننده استفاده کنید تا آرایش صورت غیر طبیعی نشود. با استفاده از یک برس گونه، رژگونه را به صورت رفت و برگشت روی گونه‌ها بکشید.
در انتهای آرایش گونه لازم است از‌ هایلایتر بر روی استخوان گونه و بینی و پیشنی و هر جای دیگری که نیاز به درخشیدن دارد استفاده نمایید.

مرحله هفتم : تثبیت کننده آرایش

استفاده از اسپری تثبیت کننده آرایش کمک زیادی در حفظ آرایش شما خواهد کرد. اگر قرار است مدت زیادی آرایش بر روی صورت شما باقی بماند بهتر است از یک تثبیت کننده مناسب استفاده نمایید.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.