بهزی

جست و جو در بهزی...

آیا باید استخر بتنی خود را آب بندی کنم؟

یکی از سوالاتی که معمولا از پیمانکاران استخر پرسیده می شود این است که آیا باید استخر خود را آب بندی کنم؟ پاسخ کوتاه بله است.پس از سرمایه گذاری در استخر، مهم است که روی آب بندی استخر برای محافظت از بتن خود نیز سرمایه گذاری کنید. سطوح بتنی که اطراف استخر را احاطه کرده اند در معرض آسیب قرار می گیرند و آب بندی استخر احتمال ساییدگی و پارگی سطح شما را کاهش می دهند. سیلر غیر متخلخل است، بنابراین اساساً دافع آب است. این بدان معنی است که سطح بتونی تزئینی شما در برابر چیزهایی که در غیر این صورت در سطح آن فرو می روند مقاومت می کند.

درزگیری استخر برای محافظت از بتن اطراف استخر مهم است. آب بندی استخر نیز می تواند به افزایش ظاهر آن با درخشندگی و رنگ کمک کند. به علاوه، می‌توانید از یک درزگیر ضد لغزش استفاده کنید تا احتمال لغزش و افتادن افراد را کاهش دهید. آب بندی استخر شما یک فرآیند سریع است که تفاوت زیادی ایجاد می کند.
در اینجا تنها چند مورد از مواردی است که می تواند در طول زمان استخر را به خطر بیندازد:

* کلر از استخر شما
* ترافیک پیاده
* کپک و سفیدک
* کرم ضد آفتاب و نوشابه
* قرار گرفتن در معرض آب و هوا (به عنوان مثال، اشعه ماوراء بنفش، برف و غیره)
* اسباب‌بازی‌ها و شناورهای استخری که برای مدت طولانی در یک نقطه نشسته‌اند

استخرهای شنا در مناطقی از شهرستان که در طول زمستان یخ می زند، به میزان زیادی از آب بندی استخر سود می برند. آب می‌تواند به کوچک‌ترین شکاف‌ها نفوذ کند و وقتی دما به سطح انجماد برسد، آب منبسط می‌شود که منجر به ترک خوردن می‌شود. همین امر در مورد تمام سطوح بتنی خارجی – نه فقط عرشه استخر – صدق می کند.

چه زمانی باید استخر بتنی خود را آب بندی کنم؟

استخر شما باید به محض اینکه سیلر بتواند روی سطح اعمال شود آب بندی شود (به عبارت دیگر، پس از اینکه عرشه تازه ریخته شده کاملا خشک شد یا به درستی عمل کرد). اگر عرشه استخر را نصب یا دوباره روکش کرده‌اید، از پیمانکار خود بپرسید که چه زمانی می‌توان سیلر را اعمال کرد. هرچه زودتر سیلر را اعمال کنید، زودتر می تواند از سطح شما در برابر آسیب محافظت کند.

چه زمانی، زمان آب بندی مجدد استخر بتنی است؟

حتی یک سیلر که به درستی استفاده شده باشد به مرور زمان به دلیل استفاده و قرار گرفتن در معرض عناصر فرسوده می شود. به طور کلی، عرشه استخر باید هر 2 تا 5 سال یکبار آب بندی شود. مدت زمان مناسب برای صبر کردن برای آب بندی استخر به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند میزان استفاده از آن و اینکه آیا قرار گرفتن در معرض عناصر زیاد است.
علائمی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید که نشان می دهد استخر شما نیاز به یک پوشش جدید دارد. برای مثال، ممکن است شروع به دیدن نشانه‌هایی از سایش کنید یا به نظر می‌رسد که آب به جای اینکه مانند زمانی که یک سیلر به‌تازگی استفاده می‌شود، در سطح خیسانده شود. مهم است که استخر خود را به درستی آب بندی کنید، بنابراین با یک پیمانکار حرفه ای در مورد اینکه چند وقت یکبار باید آب بندی مجدد را انجام دهید، صحبت کنید.

سیلرها چگونه ظاهر استخر را بهبود می بخشند؟

آب بندی بتن استخر علاوه بر هدف کاربردی خود، ظاهراستخر را با محافظت از آن در برابر سایش و پارگی، لکه ها و محو شدن رنگ بهبود می بخشد. علاوه بر این، بسیاری از دارندگان استخر نیز ظاهر استخر خود را پس از استفاده از سیلر دوست دارند زیرا سیلر می تواند رنگ را بهبود بخشد و ظاهر بتن رنگی را تشدید کند. بسته به ظاهری که می‌خواهید، می‌توانید سیلر را انتخاب کنید گزینه‌ها از روکش مات طبیعی تا براقیت بالا را شامل می‌شوند.

آیا آب بندی عرشه بتنی استخر را لغزنده می کند؟

برای ایمنی شما و هر کسی که در اطراف استخر شما راه می‌رود، ضروری است که از لغزنده نبودن استخر اطمینان حاصل کنید. اگر سیلر مناسبی را برای عرشه استخر خود انتخاب کنید، هنگام خیس شدن لغزنده نخواهد بود. می‌توانید سیلری را انتخاب کنید که به‌طور خاص برای مقاوم بودن در برابر لغزش طراحی شده باشد، یا می‌توانید مواد افزودنی غیرلغزشی را انتخاب کنید که سطح را لغزش نکند.

آیا می توان آب بندی عرشه استخر را رنگی کرد؟

درزگیرهای بتن را می توان رنگی کرد. می توانید آنها را رنگی خریداری کنید یا می توانید آنها را با رنگ ته رنگ دلخواه خود مخلوط کنید. درزگیرهای بتن رنگی یک گزینه عالی هستند اگر می خواهید از تمام مزایای یک سیلر بهره مند شوید و در عین حال رنگ ظریفی را روی استخر خود داشته باشید – آنها بدون نیاز به لکه دار کردن سطح بتن شما کمی رنگ را ارائه می دهند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.