بهزی

جست و جو در بهزی...

روش ساخت کانکس ویلایی

زمان مطالعه 1 دقیقه

روش ساخت کانکس ویلایی

در طراحی و ساخت انواع کانکس، نوع استفاده از کانکس و محلی که کانکس در آن قرار می‌گیرند، از اهمیت بالای برخوردارند و باید حتما در نظر گرفته شوند. ساخت کانکس ویلایی و همچنین روش ساخت کانکس ویلایی یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای ساخت ویلا است. در ساخت این نوع از ویلا، به جای استفاده از روش‌های سنتی و مواد و مصالحی مانند گچ و سیمان و آهن، از سازه‌های پیش ساخته استفاده می‌شود که برای ساخت یک ویلا با تجهیزات مناسب و طراحی زیبا بسیار کاربرد دارند.

کانکس ویلایی، نوعی کانکس است که تمام امکانات مورد نیاز برای زندگی را در خود دارد. برای ساخت و طراحی این نوع کانکس، باید روش ساخت کانکس ویلایی را بلد باشیم. ساخت کانکس ویلایی نیازمند امکاناتی است که البته از نظر هزینه بسیار به صرفه‌تر از ساخت یک ویلا با روش سنتی است. همچنین کانکس ویلایی به صورت دوبلکس یا کانکس دو طبقه نیز طراحی و تولید می‌شود. در ادامه با آریا بارون همراه باشید تا روش ساخت کانکس ویلایی را بررسی کنیم.

کانکس ویلایی چیست و چه کاربردی دارد؟

وقتی از یک کانکس ویلایی صحبت می‌شود، منظور یک سازه تمام فلزی با ابعاد مناسب برای سالن پذیرایی، اتاق خواب و سرویس بهداشتی است. کانکس ویلایی، به صورت پیش ساخته است و با توجه به خواست و سفارش مشتری، در اندازه‌های مختلف با یک اتاق خواب یا بیشتر و همچنین یک طبقه یا دو طبقه طراحی و ساخته می‌شود. روش ساخت کانکس ویلایی به گونه‌ای است که تمام امکانات رفاهی مناسب برای زندگی را در خود جای دهد.

· کاربرد کانکس ویلایی چیست؟

کانکس ویلایی در مناطق مختلفی از جمله باغ‌ها و مناطق ییلاقی بسیار پرکاربرد است. بر اساس مکان مورد استفاده و همچنین سفارش مشتری، اندازه کانکس‌های ویلایی با یکدیگر متفاوت هستند. اگر می‌خواهید در کمتر از یک سال، یک ویلا در باغ یا منطقه مورد نظر خود بسازید، بهترین راه ساخت کانکس ویلایی و یا سفارش یک کانکس آماده است. در شرکت آریا بارون، کانکس‌های ویلایی هم به صورت پیش ساخته وجود دارند و هم با سفارش مشتری امکان طراحی و ساخت آن‌ها در محل وجود دارد.

طراحی اولیه برای ساخت کانکس ویلایی

روش ساخت کانکس ویلایی از مراحل مختلفی تشکیل شده است. با توجه به محلی که کانکس در آن تعبیه می‌شود، نوع طراحی کانکس‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین برخی از کانکس‌های ویلایی به صورت دو طبقه ساخته شده و بر اساس سفارش مشتری تعداد اتاق‌ها نیز مشخص می‌شوند. هرچند که در مجموع، ممکن است اندازه و مساحت کانکس ویلایی از ساختمان سنتی کمتر باشد، اما بنا به سفارش مشتری این ابعاد نیز تغییر می‌کنند.

ساخت کانکس ویلایی، برخلاف انواع دیگر کانکس‌ها، پیچیدگی‌هایی دارد. قبل از ساخت یک کانکس ویلایی، ابتدا باید یک طرح یا نقشه از سازه داشته باشیم. اگر کارفرما طرحی ارائه دهد، باید محاسبات نقسه کشی و مهندسی را طبق این نقشه انجام داد؛ در غیر این صورت، با توجه به طرح‌هایی که از پیش ارائه شده‌اند، محسبات فنی و مهندسی انجام می‌شوند. برای مثال، برای دو کانکس با ابعاد مختلف، شاسی، پروفیل و اتصالات فلزی با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین مانند طراحی نقشه یک سازه سنتی، برای کانکس نیز طراحی داخلی باید انجام بگیرد تا محل قرار گرفتن هر بخش مشخص شود. در طراحی کانکس، نمایی از فضای داخلی و بیرونی کانکس، سقف و رنگ سازه و غیره باید مشخص شود تا کارفرما طرحی کلی پیش رو داشته باشد.از انواع کانکس ها میتوان به کانکس سرویس بهداشتی معلولین ، کانکس کارگری ، کانکس خدمات شهری و کانکس عابر بانک اشاره کرد که هر کدام طراحی مخصوص خاص خود را دارند.

مزایای ساخت کانکس ویلایی

یکی از اصلی‌ترین دلایل برای سفارش و ساخت کانکس ویلایی، کم هزینه بودن آن است و اینکه زمان بسیار کمی نیاز است تا ساخته و آماده شود. همچنین این امکان را خواهید داشت که طراحی کانکس را انجام داده و آن را در هر محلی که دوست دارید نصب کنید. بعضی از کانکس‌های ویلایی این امکان را دارند که برای جابه‌جایی راحت‌تر، قطعات آن را از هم جدا کنید و سپس در محلی دیگر نصب کنید. البته برای این کار باید از کادری مجرب کمک بگیرید.

از مزیت‌های مهم ساخت کانکس ویلایی، مقاومت آن در برابر زلزله و طوفان است. با توجه به موادی که در ساخت این کانکس‌ها به کار می‌روند، از آتش سوزی در امان هستند. همچنین این کانکس‌ها ضد آب هستند و در شرایط برفی و بارانی به سادگی دچار خرابی و زنگ زدگی نخواهند شد.

این کانکس‌ها، برای افرادی که دائم در سفر هستند گزینه مناسبی محسوب می‌شود و با توجه به هزینه ساخت و ساز، منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌های شما خواهد شد. از طرف دیگر، تمام مواردی که شما برای یک ویلا در نظر دارید، در این کانکس‌ها قابل اجرا هستند. در شرکت آریا بارون، روش ساخت کانکس ویلایی به گونه‌ای است که مشتری امکانات مورد نیاز خود و تمام چیزی که از یک کانکس ویلایی انتظار دارد را در اختیار خواهد داشت. این مجموعه مفتخر است که باکیفیت‌ترین محصولات را با بهترین مواد اولیه تولید کرده و در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.