بهزی

جست و جو در بهزی...

تابلو دکوراتیو و انواع آن

زمان مطالعه 1 دقیقه

تابلو دکوراتیو و انواع آن

تابلو دکوراتیو چیست؟

تابلوها می‌توانند به یک دیوار بی‌روح و سرد؛ جان تازه‌ای ببخشند و زیبایی را به آن هدیه دهند. تابلو دکوراتیو علاوه بر زیبا کردن محیط به شما کمک می‌کند تا دیوارهای منزل خود را از حالت یکنواخت خارج کنید. با توجه به سلیقه‌های مختلف؛ شرکت‌ها، هنرمندان، تابلوسازها، بافنده‌ها و به طور کلی هر کسی که در زمینه تولید تابلو دکوراتیو فعال است، اقدام به ساخت تابلوهای مختلف کرده‌اند تا جوابگوی تمامی سلیقه‌ها باشند.

انواع تابلو دکوراتیو:

تابلو دکوراتیو بر اساس سبک هنری مدرن: تابلو دکوراتیو مدرن را می‌توان در هر فضای (پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه) استفاده کرد. این تابلوهای دکوراتیو در رنگ‌ها و طرح‌های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند که شما به راحتی می‌توانید آن را با سایر وسایل منزل خود ست کنید. شما می‌توانید یک نقاشی هنری از یک چهره، منظره و یا هر چیز دیگری را به عنوان طرح یک تابلوی مدرن انتخاب کنید. برعکس تابلوهای سنتی معمولاً در تابلوهای مدرن از رنگ‌های شاد استفاده نمی‌شود. تابلو عکس، تابلو شنی، تابلوهای سه بعدی، تابلوهای چند تکه، تابلوهای برجسته، تابلوهای بک لایت از جمله تابلوهای مدرن موجود در بازار می‌باشند که امروزه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته‌اند.
تابلو دکوراتیو فانتزی: از جمله مهم ترین طرح‌های فانتزی می‌توان به شخصیت‌های کارتونی، شخصیت‌های خیالی موجود در فیلم‌ها و... اشاره کرد. این موضوعات سبب شده تا یکی از بهترین تابلوها برای استفاده در اتاق خواب نوجوانان و جوانان این سبک تابلو باشد. تابلو دکوراتیو انتزاعی: هنر نقاشی به دو شاخه واقعیت گرا و غیر واقعیت گرا تقسیم می‌شود، به هنر غیر واقع‌گرا، انتزاعی نیز می‌گویند. به نقاشی‌های که در آن از فرم‌های انتزاعی استفاده شود، نقاشی انتزاعی می‌گویند. عناصر به کار رفته شده در این نقاشی‌ها لزوماً وجود خارجی ندارد و تمام نقاشی‌هایی که تداعی‌کننده واقعیتی خارج از ذهن باشد، به عنوان نقاشی انتزاعی شناخته می‌شوند. اولین نقاشی انتزاعی در سال ۱۹۱۰ کشیده شد و بعد از آن این سبک نقاشی مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت. تابلو دکوراتیو التزامی برای محیط‌های مدرن مناسب است و جلوه‌ ای زیبا به محیط می‌دهد. تابلو دکوراتیو کلاسیک: این سبک تابلو دکوراتیو بیشتر از عناصر واقعی و طبیعی الهام گرفته‌اند و معمولاً در رنگ‌های کرم، بژ، قهوه‌ای و یا زرشکی در این تابلوهای تزئینی استفاده می‌شوند. به طور معمول سبک تابلوهای کلاسیک شلوغ است و عناصر زیادی در آن وجود دارد. از تابلو دکوراتیو کلاسیک معمولاً در فضاهای بزرگ و دکوراسیون‌های کلاسیک بسیار استفاده می‌شود و استفاده از آن‌ها برای محیط‌هایی با سبک طراحی مدرن و کوچک، ظاهر زیبایی نخواهد داشت.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.