بهزی

جست و جو در بهزی...

امداد باتری چیست و چه مزایایی دارد؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

امداد باتری چیست و چه مزایایی دارد؟
باطری ها مانند دیگر لوازم و وسایل دچار خرابی می شوند و احتیاج به تعمیر و گاهی اوقات در برخی موارد تعویض می گردند زمانی که باطری خودرو از فعالیت خود می ایستد و دیگر قدرت کافی را به خودرو شما نمیدهد خودرو شما از حرکت می ایستد و دیگر فعالیتی ندارد درنتیجه شما احتیاج به کمک برای ادامه مسیرتان دارید امداد باتری خدمتی است که شما احتیاج دارید و برای استفاده از اینگونه خدمات از جمله امداد باطری میتوانید با الو باتری تماس برقرار کرده و درخواست کمک کنید. درنتیجه با توجه به توضیحات ذکر شده امداد باتری نوعی از خدمات ارائه شده برای خودروها است که توسط مراکز مختلف از جمله الو باتری به کاربرانی که احتیاج به این خدمت دارند ارائه داده می شود.

برای جلوگیری از نیازمند شدن به امداد باتری لازم است در خرید باطری به نکات زیر توجه کنید:

خشک بودن (سیلد sealed) یا تر بودن باتری (حاوی مایع اسید) بهترین انتخاب در صنعت خودرو، باتری خشک است زیرا از هر نظر مناسب تر و ایمن تر است، تنها مزیت باتری تر، ارزان بودن آن است. آمپراژ باتری کشور سازنده باتری – برند باتری تاریخ تولید باتری کاور باتری سرباتری در خدمات امداد باطری افراد خدمات دهنده لازم است با تمامی قسمت های باتری و حتی انواع باطری آشنایی کامل داشته باشند تا امداد باتری را به نحو احسنت انجام دهند.

آشنایی با قیمت های مختلف باطری لازمه امداد باطری است که شامل:

جعبه باتری صفحات باتری دیگر مورد لازمه کار امداد باتری تشخیص قطب های باتری است که شامل: قطب مثبت قطورتر از قطب منفی است. قطب مثبت با علامت (+) و قطب منفی با علامت (-) مشخص شده‌است. قطب مثبت با علامت POS یعنی مثبت و قطب منفی با NeG یعنی منفی مشخص می‌ شود. بعضا دیده شده که حین رانندگی ناگهان خودرو خاموش شده و هرچه استارت زده می‌شود، خودرو روشن نمی‌شود. در صورت وجود سوخت کافی اولین فکری که به ذهن هر فردی می ‌رسد، خرابی باتری است و فرد احتیاج به امداد باطری دارد . یکی از اصلی ترین دلایل خرابی باتری خودرو، بوجود آمدن اتصال کوتاه در دو سر قطب های آن است. این امر می ‌تواند به صورت دستی انجام شود که برخی از تعمیرکاران جهت تست قدرت باتری این کار را انجام می‌دهند که کاری غلط و فوق العاده خطرناک است. در نتیجه برای تعمیر و یا تعویض باتری خودرو خود به مراکز معتبر مثل یدک یار مراجعه فرمایید.

دلایل دیگری نیز برای خرابی باطری و احتیاج به امداد باتری وجود دارد از جمله:

اتصال کوتاه، اولین دلیل ترکیدن باتری خودرو شارژ بیش از حد مجاز مسدود شدن دریچه‌ها و مسدود شدن بخار اسید در داخل باتری‌ها عدم رعایت اصول سرویس و نگهداری باتری عدم کیفیت و مرغوبیت باتری های تولید شده
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.