بهزی

جست و جو در بهزی...

لاشه سنگ شتری چیست وچه کاربردی دارد؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

لاشه سنگ شتری چیست وچه کاربردی دارد؟

لاشه سنگ شتری چیست وچه کاربردی دارد

بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از سی درصد از معادن کشور در استخراج لاشه سنگ فعال می‌باشند. سنگ‌هایی که به صورت کامل از طبیعت گرفته می‌شوند و هیچ نوع تغییر و شکستگی بر روی آن وجود ندارد؛ لاشه سنگ می‌باشند. لاشه سنگ‌ها دارای رنگ‌های مختلفی هستند. برخی لاشه سنگ‌ها به رنگ‌های قهوه‌ای کم‌رنگ؛ خاکستری تیره هستند که به عنوان لاشه سنگ شتری شناخته می‌شوند. این سنگ‌ها دارای کاربرد زیادی هستند. بعد از استخراج این سنگ از معدن بر روی آن هیچ نوع چکش‌کاری و برشی صورت نمی‌گیرد و به همان شکل مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کیفیت لاشه سنگ شتری

برای این‌که بتوانید از کیفیت لاشه سنگ شتری اطمینان یابید؛ در نظر داشته باشید سنگ‌ها به صورت ورقه ورقه نباشند. لاشه سنگ‌ها فاقد هر نوع درز و شکاف باشند. هر چقدر شکاف و درز کمتری بر روی سنگ باشد؛ نشان از کیفیت سنگ دارد. نکته مهم دیگر مقاومت و استحکام لاشه سنگ می‌باشد. سنگ‌های با کیفیت از استقامت بالاتری برخوردار هستند. آن‌چه حائز اهمیت است نوع استخراج لاشه سنگ از معدن می‌باشد. اگر در معدن استخراج سنگ‌ها به صورت کاملا ضخیم صورت گیرد؛ سنگ‌ها از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار هستند.

کاربرد لاشه سنگ شتری

بیشترین موارد استفاده از این سنگ در ساخت و ساز؛ صنعت؛ سنگ‌فرش باغ؛ ویلا؛ محوطه ساختمان‌ها و …. می‌باشد. استفاده از این سنگ سبب پیشرفت سریع در کار می‌شود. به دلیل قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن لاشه سنگ؛ می‌توان آن را جایگزین سیمان کرد. جهت ساختن پل و راه‌سازی این سنگ گزینه بسیار مناسبی می‌باشد. از این سنگ می‌توان در تولید پودر سنگ نیز استفاده کرد. پودر سنگ در تولید موارد دیگری همچون ساخت شیشه؛ ظروف سنگی؛ صابون سازی و …. مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنگ نیز در تولید موارد آرایشی و همچنین صنایع شیمیایی کاربردهای زیادی دارد.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.