بهزی

جست و جو در بهزی...

نکاتی که هنگام خرید تجهیزات صنعتی باید در نظر بگیرید

زمان مطالعه 1 دقیقه

نکاتی که هنگام خرید تجهیزات صنعتی باید در نظر بگیرید

امروزه داشتن ماشین آلات و تجهیزات صنعتی برای بخش تولید مشاغل صنعتی امری ضروری است. برای ورود به این نوع صنایع باید حتما تجهیزات و ماشین آلات صنعتی مورد نیاز خود را خریداری کنید تا کسب و کار شما کارآمدتر عمل کند. این نوع تجهیزات صنعتی به ماشین آلات و تجهیزاتی اطلاق می‌شود که برای انجام فعالیت خاصی طراحی شده‌اند. به همین منظور تهیه تجهیزات و ماشین آلات صنعتی مناسب برای به حداکثر رساندن میزان تولید در کسب و کار بسیار مهم است. اما خرید تجهیزات صنعتی نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی دارد و برای آن که در مسیر تولید دچار ضرر نشویم باید تجهیزات مناسب و سازگار با کسب و کار خود را خریداری کنیم. قبل از سرمایه گذاری در زمینه ی خرید تجهیزات و ماشین آلات با به مواردی توجه کنیم تا بتوانیم تصمیم گیری درستی داشته باشیم. به همین منظور ما در این مقاله به شما خواهیم گفت چه مواردی می‌تواند در تصمیم گیری شما برای خرید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی موثر باشد.

نیازسنجی کنید

برای خرید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی تمامی دلایلی که کسب و کار شما به آن تجهیزات نیاز دارد را بررسی و ارزیابی کنید. اگر چه تمامی تجهیزاتی که برای صنایع تولیدی مورد استفاده قرار می‌گیرند کاربردی هستند اما باید همیشه در نظر داشته باشید این تجهیزات چه اهدافی را برای شما برآورده می‌کنند تا اطمینان حاضر کنید در این مسیر سرمایه گذاری درستی انجام داده‌اید. به همین جهت قبل از خرید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی فهرستی از نیازهای خود را تهیه کنید و بعد از آن تصمیم به خرید تجهیزات بگیرید.

میزان بودجه خود را محاسبه کنید

امکان دارد برای خرید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی بودجه کمی داشته باشید به همین منظور به فکر خرید تجهیزات دست دوم بیفتید. خرید ماشین آلات و تجهیزات دست دوم دارای مزایایی چون قیمت کمتر به نسبت تجهیزات نو است همچنین خرید این نوع دستگاه‌ها می‌تواند هزینه سرمایه گذاری در خرید تجهیزات و ماشین آلات را کاهش دهد به خصوص اگر واحد تولیدی تازه کاری هستید. با این حال در هنگام خرید ماشین آلات و تجهیزات دست دوم باید بسیار توجه داشته باشید، زیرا ممکن است این نوع دستگاه‌ها در برخی موارد مشکل فنی داشته باشند و نیاز به هزینه‌های تعمیر بسیار بالاتر از خرید تجهیزات نو برای واحد تولیدی با خود به همراه بیاورند. شرکت‌های قابل اعتمادی وجود دارند که تجهیزات و ماشین آلات دست دوم را با قیمتی مناسب و بدون افت کیفیت در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌دهند.

خروجی تولید را در نظر بگیرید

از موارد مهمی که در هنگام خرید تجهیزات صنعتی باید به آن توجه کنید میزان خروجی تولید است. خروجی تولید به محصولاتی اطلاق می‌شود که در یک دوره زمانی مشخص توسط یک شرکت تولید می‌شود. بنابراین در هنگام خرید باید مطمئن شوید که ماشین آلات مناسبی را برای تعداد میزان خروجی تولید خود خریداری کرده‌اید. این به معنای مقایسه میزان خروجی تولید با امکانات و قیمت تجهیزات مورد نیاز است. در برخی موارد خرید یک قطعه برای بالا بردن حداکثر بازده تولید تجهیزات می‌تواند هزینه ها را کاهش دهد و باعث افزایش میزان تولید شود. بنابراین قبل از تصمیم‌گیری برای خرید تجهیزات صنعتی حتما کلیه موارد را در نظر بگیرید.

نیروی انسانی استخدام کنید

در هنگام خرید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی یکی از عوامل ضروری که باید در نظر داشته باشید استخدام و جذب نیروی انسانی است. از آنجایی که شما در صنعت تولید محصولات هستید مهم است در نظر داشته باشید که چه تعداد نیروی انسانی برای یک دستگاه یا ماشین صنعتی مورد نیاز است. اغلب موفقیت‌های مالی بلندمدت کسب و کارهای تولیدی به میزان پولی بستگی دارد که برای عملیات تجهیز واحد تولیدی پرداخت می‌شود. برای استخدام نیروی انسانی مورد نیاز در واحد تولیدی باید انواع ماشین آلات و تجهیزات صنعتی از تمام اتوماتیک تا نیمه اتوماتیک را بشناسید. ماشین آلات تمام اتوماتیک نیاز به نیروی کار ندارد در حالی که ماشین آلات نیمه اتوماتیک برای کارکرد صحیح خود نیاز به حضور چند نفر دارند.

قیمت‌های متفاوت را بررسی کنید

یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام انتخاب و خرید تجهیزات صنعتی باید به آن توجه ویژه داشته باشید قیمت است. اغلب قیمت‌های متفاوتی برای ماشین آلات و تجهیزات صنعتی در بازار وجود دارد به همین جهت مهم است که علت این تفاوت قیمت را جویا شوید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. ممکن است شما ماشین آلات و یا تجهیزات صنعتی را پیدا کنید و آن را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید بهترین گزینه برای واحد تولید شما می‌تواند باشد یا خیر. اگر چه قیمت می‌تواند یک عامل اساسی برای تصمیم گیری شما باشد اما هرگز نباید کیفیت را با انتخاب قیمت به خطر بیندازید.

توان مصرفی تجهیزات را در نظر بگیرید

برای خرید ماشین آلات و تجهیزات صنعتی فقط نباید به قیمت آن‌ها نگاه کنید. قبل از تصمیم گیری خرید باید توان مصرفی و نیاز به برق و میزان مصرف آن ها را نیز در نظر بگیرید. برخی از ماشین آلات و تجهیزات از طریق اتصال به برق خانگی کار می‌کنند در حالی که برخی دیگر نیاز به برق صنعتی دارند که این نیز زمان بر و هزینه‌بر است و نیاز به سرمایه قابل توجهی دارد. به همین جهت در هنگام انتخاب ماشین آلات و تجهیزات صنعتی حتما توان مصرفی و میزان مصرف آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید هزینه انرژی مصرفی واحد تولیدی مورد نیاز خود را محاسبه کنید.

فضای مورد نیاز نصب و راه اندازی را مشخص کنید

قبل از خرید تجهیزات صنعتی فضای مورد نیاز نصب و راه اندازی آن‌ها را مشخص کنید. بدون فضای مناسب و کافی فعالیت عملیات شما ممکن است مختل شود و بر نرخ بازده تولید کسب و کار تاثیر بگذارد. بنابراین برای اطمینال از داشتن فضای کافی هنگام ورود ماشین آلات قبل از سفارش نهایی، فضای مورد نیاز خود را کاملا بررسی کنید.

دوره گارانتی تجهیزات را بررسی کنید

خرید تجهیزات صنعتی برای واحد تولیدی یک سرمایه گذاری بزرگ محسوب می‌شود و باید بیشترین میزان بهره را برای واحد تولید داشته باشد. به همین منظور بررسی دوره گارانتی ماشین آلات و تجهیزات صنعتی امری ضروری است و جزئیات آن باید به درستی بررسی شود. در هنگام بررسی گارانتی تجهیزات باید تعیین کنید کدام قطعات دارای گارانتی هستند و چه قطعاتی گارانتی ندراند. همچنین ارزیابی ضمانت نامه‌ها را فراموش نکنید تا بدانید در زمان بروز مشکل در آینده چه خدماتی را باید دریافت کنید.

سخن پایانی

به صورت کلی در هنگام خرید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی مناسب است تمامی موارد بالا را در نظر داشته باشید زیرا می‌توانید تجهیزات صنعتی مناسب را تهیه کنید و در کمترین زمان فعالیت تولیدی خود را آغاز کنید. به یاد داشته باشید، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی مناسب می‌تواند تفاوت بزرگی در واحد تولید شما ایجاد کند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.