بهزی

جست و جو در بهزی...

ویژگی های یک سالن زیبایی خوب

آرایشگاه بانوان

زمان مطالعه 1 دقیقه

ویژگی های یک سالن زیبایی خوب

کیفیت محصولات مورد استفاده

گاهی پس از گذشت مدتی از خدمات آرایشی انجام شده، پوست و مو دچار مشکلاتی می‌شوند که برای درمان آن نیاز به‌صرف هزینه زیادی است. سوختن و دمیج شدن موها و التهابات پوستی از جمله مواردی است که در اثر استفاده از محصولات بی‌کیفیت ایجاد می‌شوند. لازم است درمورد محصولات مورد استفاده از آرایشگر سؤال کرد یا اطلاعات کیفی آن را در اینترنت جستجو کرد تا مشکلات بعدی را به دنبال نداشته باشد. سالن‌های زیبایی که از به‌روزترین محصولات و تجهیزات استفاده می‌کنند قابل اعتمادتر هستند.

خوش نامی

برای پیدا کردن یک سالن زیبایی خوب می‌توان از دوستان و آشنایان نشانی یک آرایشگاه عروس خوب را پرس و جو کرد؛ سپس در وب‌سایت‌ها نظرات افراد را مورد مطالعه قرار داد. بسیاری از سالن‌ها امروزه در فضای مجازی فعالیت گسترده‌ای دارند که می‌توان نمونه کارهایشان را با دقت بررسی کرد. سالن زیبایی خوش نام را ممکن است چند نفر از نزدیکان هم زمان پیشنهاد دهند.

برخورد کارکنان

پیش از مراجعه به یک سالن زیبایی می‌توان با آن‌ها ارتباط تلفنی برقرار کرده و نحوه پاسخگویی آن‌ها را بررسی نمود. آرایشگاه‌های حرفه‌ای به طرز برخورد با مشتری آگاه هستند و فرصتی را برای او فراهم می‌کنند تا بتواند به‌راحتی تصمیم گیری کند. مشاوره رایگان از خدمات سالن‌های باتجربه است که به مراجعه کنندگان پیشنهاد می‌شود. پس از مراجعه به سالن نیز می‌توان با پرسنل راجع به چگونگی انجام خدمات صحبت کرد.

دکوراسیون مطابق با خدمات

سالن آرایش عروس باید مطابق با نیازهای خدماتی یک عروس قسمت‌بندی شود. معمولاً عروس پیش از مراسم خود به خدمات پوستی، بهداشتی و آرایش مو و چهره نیاز دارد که می‌تواند هرکدام توسط فرد مشخصی انجام شود. سالن انتظار یکی از دکورهای لازم سالن آرایش عروس است زیرا گاهی برخی عروس‌ها باید ساعاتی را منتظر حضور داماد بمانند. همچنین پرو لباس، خدمات رنگ مو و آرایش صورت اگر در اتاق‌های متفاوت صورت گیرد حس راحتی بیشتری القا می‌کند. پخش موزیک، تمیزی سالن، قفسه بندی، آینه‌کاری، آرامش محیط، پوشش مرتب کارکنان و نورپردازی از موارد تأثیرگذار دیگر در ایجاد محیطی دلپذیر است.

تبحر در کار

آرایشگران باید جنس مو، پوست و ناخن هر فرد را به خوبی شناسایی کنند و مدلی مطابق با فرم صورت شخص ارائه دهند. اگرچه مدل درخواستی ممکن است با معیارهای صورت یک فرد متفاوت باشد اما آرایشگر حرفه‌ای باید قادر به جایگزینی مدلی شبیه الگوی ارائه‌شده باشد و توضیحاتی تخصصی نسبت به دلیل اجرایی نبودن مدل مورد نظر ارائه دهد. چهره آرا باید از جدیدترین مدل‌های روز برای تغییر چهره و مو استفاده کند. به کار بردن مدل‌های قدیمی ضعف آرایشگر در استفاده از تکنیک های به روز را نشان می‌دهد.

بودجه بندی خدمات

در سالن‌های آرایشی پکیج های مختلفی برای خدمات عروس در نظر گرفته می‌شوند که به نسبت خدمات ارائه شده قیمت‌های مختلفی دارند. پاک‌سازی پوست، ماساژ، طراحی ناخن، اپیلاسیون، اصلاح ابرو، میکاپ، شینیون، بافت و رنگ مو از جمله خدماتی است که در این پکیج‌ها قرار داده می‌شوند و کم یا زیاد کردن آن‌ها هزینه را افزایش و کاهش می‌دهد. این پکیج‌ها معمولاً با نام‌های ویژه، طلایی، نقره‌ای و پایه نام‌گذاری می‌شوند. آرایشگاه‌ها باید با توجه به خدمات انجام‌شده و کیفیت محصولات قیمتی را ارائه دهند که عموم جامعه قادر به استفاده از آن باشند. تخفیف‌ها، افتتاح شعب جدید، حذف محصولات غیرضروری و کاهش دامنه سود باعث تعدیل قیمت‌ها می‌شود. توجه زیاد به جزییات مشتری را فریب می‌دهد هزینه‌ای نامتعارف را رقم می‌زند.

خلاقیت

یک آرایشگر ضمن اینکه تکنیک‌های آرایشگری را می‌داند باید ابتکار عمل داشته باشد و بتواند به طرز منحصربه‌فردی ظاهر افراد را جذاب‌تر سازد. استفاده از برخی رنگ‌ها به صورت بعضی افراد زیبایی نمی‌بخشد. جایگزینی رنگ و تکنیک، میزان ابتکارعمل آرایشگر را نشان می‌دهد. عکسی از مدل عروس دلخواه آرایشگر را در ارائه مدلی مناسب با سلیقه عروس کمک می‌کند.

مدرک معتبر

برخی سالن‌های آرایش عروس در تبلیغات خود از مدارک بین‌المللی نام می‌برند این در حالی است که تنها مدرک معتبر آن‌ها گواهی نامه‌ای است که از سازمان فنی حرفه‌ای کسب کرده‌اند. اسناد مربوط به گذراندن دوره‌های آرایشگری باید روی دیوار سالن به نمایش داده شوند. پروانه کسب نیز یکی از مدارک مهم سالن آرایشگاه‌ها است که درصورت نبود این مدرک امکان شکایت و پیگیری وجود ندارد. لازم است پیش از مراجعه به یک سالن آرایش عروس به قانونی بودن ارائه خدمات آن‌ها توجه شود. آرایشگاه‌های بدون تابلو اعتبار کافی ندارند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.