بهزی

جست و جو در بهزی...

اصول جوجه کشی

زمان مطالعه 1 دقیقه

اصول جوجه کشی

اغلب کار ها در زندگی روزمره شامل اصول و یا قواعدی هستند، که با رعایت آن ها بازدهی کار افزایش پیدا میکند. جوجه کشی هم از این قائده خارج نیست و برای بازدهی بیشتر لازم است با اصول جوجه کشی آشنا شویم و این نکات را رعایت کنیم. لازم به ذکر است که این نکات جوجه کشی بسیار ساده هستند و کافی است فقط یک بار آن را مطالعه کنید. به طور کلی تمام افرادی که با ماشین جوجه کشی برای اولین شروع به کار میکنند، از قبل هیچ گونه تجربه ای در این زمینه ندارند.

" عامل مدنظر در هر دستگاه "

- دما: دمای دستگاه جوجه کشی توسط المنت یا لامپ و یا چراغهای نفتی ویا گازی تأمین می شود.سیستم حرارتی باید طوری باشد که حرارت به تمام دستگاه برسد. دمای دستگاه همانند دمای بدن مرغ برای جوجه کشی میباشد. - رطوبت : تأمین رطوبت لازم برای دستگاه مهم است که توسط مخزنی که درکف دستگاه و در دستگاه های صنعتی که بیرون دستگاه قرار می گیرد و به آن رطوبت ساز میگویند تأمین می شود.که باعث میشود رطوبت لازم جوجه کشی فراهم شود. در کل این عمل توسط مخزن یا رطوبت ساز موجود در داخل یا بیرون دستگاه انجام می شود که با توجه به کارخانه سازنده متفاوت است. - چرخش : تخم مرغها داخل شانه و یا روی ریلها که شبیه نوار نقاله است قرار می گیرند و توسط موتور دستگاه جوجه کشی و به فرمان برد کنترلر جوجه کشی خیلی آرام شروع به عمل چرخش مینمایند. - تهویه: به منظورتأمین اکسیژن مورد نیاز جنین دستگاه دارای دو دریچه ورودی وخروجی هوا می باشد که کنترل هوای ورودی وخروجی توسط آن انجام می گیرد که با توجه به طراحی برند سازنده محل قرار گیری آن متفاوت است. - جابجایی هوا: به منظور یکسان نمودن دما و رطوبت داخل دستگاه جوجه کشی هوای داخل دستگاه باید جابجا شود که این کار توسط فن دستگاه جوجه کشی انجام می گیرد. که در تمامی دستگاه های موجود در فروشگاه، تمامی پنج عامل گفته شده به صورت اتوماتیک و هوشمند ،با دقت بالا انجام می شود.

شرایط مرغ مادر :

مرغ مادری که می خواهیم از آن تخم نطفه دار بگیریم باید شرایطی داشته باشد مانند : - سن: بهترین تخم ها مربوط به مرغان مادر زیر دو سال است .تخم مرغ مادران پیر به دلیل پوسته ضعیف ، نازک و نامنظم قابلیت نفوذ عوامل میکروبی به داخل را بیشتر دارند لذا تلفات دوران جنینی وبعد از آن بیشتر است. پس هر چه مرغان پیر در گله کمتر باشد بهتر است. - تغذیه : هر چه تغذیه مرغ مادر بهتر و غنی تر باشدو از نظر املاح به خصوص کلسیم وفسفرو ویتامین ها و پروتئین بالانس باشد کیفیت تخم مرغ ها بهتر ودرصد جوجه درآوری آن بیشتر است. - بستر : هر چه بستر مرغ مادرتمیز تر باشد آلودگی تخم مرغ ها کمتر است وبیماری مرغ مادر کمتر بوده و انتقال بیماری های اگ بورن(مادرزادی )کمتر خواهد بود. بستر خوب باعث می شود آلودگی تخم مرغ کم شده و شکستگی و ترک خوردگی آن نیز کم شود . - نسبت : نسبت بین مرغ و خروس نقش مهمی در نطفه دار بودن تخم مرغ دارد .تعداد خروس کم در گله باعث پایین آمدن درصد نطفه داری می شود .یک قطعه خروس برای 5 مرغ مناسب است هر چند تا ۱۰ مرغ نیز تو جیه پذیر است .سن خروس وسلامت او نیز مهم است .بهتر است خروس جوان ، شاداب و سالم دا شته باشیم . لازم به ذکر است که درصد نطفه داری مرغ و خروس های آزاد، بیشتر از مرغان در قفس می باشد.

انتخاب تخم مرغ نطفه دار برای جوجه کشی:

۱-تخم مرغ ها منظم الشکل باشند.

۲-پوسته تخم مرغ نازک،ضخیم،دارای برجستگی آهکی و ترک خورده نباشد.

۳-پوسته تخم مرغ تمیز باشد.

۴-از گله مناسب تهیه شده باشد.

۵-در یخچال یا هوای خیلی گرم یا خیلی سرد قرار نگرفته باشد ( در دمای 12 تا 18 درجه انبار شوند )

۶-وزن تخم مرغ بین۶۰-۵۰گرم باشد.

شرایط انبار تخم مرغ و نحوه انبار کردن :

۱-تخم های نطفه دار به هیچ عنوان با آب تماس نداشته باشند.

۲- قسمت پهن تخم مرغ را به طرف بالا قرار دهید.

۳-اگر تخم مرغ ها بیش از ۵ روز نگه داری می شوند ،روزی یک مرتبه آن ها را بچرخانید تا زرده به سفیده نچسبد که البته هر چه بیشتر از پنج روز بگذرد از کیفیت آن کم میشود.

۴-تخم مرغ ها را زیاد در انبار نگه ندارید، هر چه مدت نگه داری در انبار بیشتر باشد یا نطفه از بین میرود یا جوجه ها دیر تر از تخم بیرون می آیند و بازدهی شما کاهش می یابد.

۵-دمای انبار باید 18-12 درجه باشد .

۶-رطوبت انبار باید 85 -70 درصد باشد.

ضد عفونی تخم نطفه دار :

جهت جلوگیری از انتقال بیماری میکروبی، ویروسی،قارچی وانگلی به درون دستگاه جوجه کشی باید تخم مرغ ها را ضد عفونی کرد . ابتدا تخم مرغ ها را داخل محفظه ای قرار دهید و به ازای هر یک متر مکعب فضای محفظه ۷سی سی فر مالین و۵/۳ گرم پر منگنات دو پتاس لازم است .ظرف کوچکی را داخل محفظه قرار دهید۵/۳ گرم پرمنگنات داخل آن بریزد و سپس ۷ سی سی فرمالین به آن اضافه کنید بعد از ۴-۳ ثانیه گاز فرمالین آزاد می شود که ضد عفونی کننده است. به مدت ۱۰ دقیقه درب محفظه را ببندید و مواظب باشید که گاز فرمالین چشم را می سوزاند پس با دستکش،ماسک وعینک این کار را انجام دهید یا با استفاده از سوزاندن مقداری کوچکی از آجر فرمان ، که نحوه ی استفاده آن با شکل روی آن نوشته شده است ، این کار را خیلی راحت انجام دهید که این کار بهتر از راه اول است.

" ضد عفونی دستگاه جوجه کشی "

وسایلی که قابل خروج از دستگاه جوجه کشی است را بیرون آورده و تمیز بشویید و بعد با یک محلول ضد عفونی کننده ضد عفونی کنید. وسایل را داخل دستگاه قرار دهید و مخزن دستگاه را پر از آب کنید .دستگاه را روشن کرده دمای آن را روی 37/5 تنظیم کنید .رطوبت دستگاه را به ۷۰ درصد برسانید وتمام منافذ را بگیرید وسپس به ازای هر متر مکعب فضای دستگاه ۱۵ سی سی فر مالین ۴۰ ٪و ۵/۷ گرم پر منگنات به همان شیوه ضد عفونی تخم مرغ دستگاه را ضد عفونی کنید .به مدت ۲۰ دقیقه در حالی که فن روشن است منافذ را بسته نگه دارید و سپس منافذ را باز کنید تا گاز فرمالین خارج شود ، همچنین می توان از آجر فرمان هم استفاده کرد.

⏬ شرایط اتاق دستگاه جوجه کشی ⏬

اتاقی که دستگاه جوجه کشی در آن قرار می گیرد باید شرایطی به شرح زیر داشته باشد . - دما: دمای اتاق جوجه کشی باید بین ۲۶-۲۰ درجه باشد. این دما باعث میشود در صورتی که دمای دستگاه به عللی افت کرد تغییرات حرارتی زیادی در دستگاه اتفاق نیفتد . - رطوبت: اتاق جوجه کشی باید رطوبت کافی داشته باشد. - تهویه : هوای تازه باید دائم به اتاق جوجه کشی وارد شود که این کار از شروع بعضی بیماری های میکروبی، قارچی و بوهای ناخوشایند جلو گیری می کند. پس داشتن یک پنجره کوچک مناسب است . - باد و باران : دستگاه نباید در معرض باد ، باران و آفتاب ، سیستم گرمایشی ، سرمایشی به طور مستقیم قرار گیرد .ولی وجود نور آفتاب برای اتاق جهت ضدغفونی آن لازم است . - نظافت : قابل شستن و ضد عفونی کردن باشد.

آماده سازی دستگاه :

دمای دستگاه باید 37/5 درجه باشد.دستگاه را بمدت 24ساعت روشن نموده تا ازکار آن اطمینان پیدا کنید. همچنین نوک تیزی تخم مرغ به سمت پایین در داخل شانه قرار می گیرد ، لازم به ذکر است که اگر برای اولین بار جوجه کشی را آغاز می کنید بهتر است در دوره اول از تخم ارزان قیمت استفاده کنید تا کامل با اصول جوجه کشی آشنا شوید.

شروع جوجه کشی :

دما: بعد از قراردادن تخمها در دستگاه قاعدتاٌ یکی دو ساعت اول دما کاهش می یابد ولی بعد از آن میزان می شود. اگر دما بیش ازاین حد باشد جوجه کمی زودتر از تخم بیرون می آیند. اگر دمای دستگاه بمدت یک ساعت به ۴۵ درجه رسید درصد جوجه درآوری بشدت کاهش می یابد.دمای دستگاه را روی 37/5 قرار داده و در ۳ روزآخردما را به 37 درجه برسانید و رطوبت هم به 75٪ برسانید. درمواقع قطع برق و یا کاهش دمای ماشین سعی کنید با بالا بردن دمای اتاق جوجه کشی کاهش دما را تا حدی جبران کنید.

رطوبت: رطوبت دستگاه در18 روز اول باید ۶۰٪ بوده و روزهای بعد از آن 75٪ باشد.مواظب باشید هیچ وقت آب داخل ظرف تمام نشود.

تهویه : هرچه به روزهای آخرنزدیک می شوید چون جنین بزرگتر می شود به اکسیژن بیشتری نیاز دارد لذا دریچه های هوا را بازتر کنید.در عین حال مواظب تغییرات دما باشید.

چرخش : اگه در دستگاه شما چرخش تخم ها به صورت دستی انجام می شود به این صورت عمل کنید که 12 روز اول روزانه ۶-۵بار تخم ها را بچرخانید. از روز ۱۲ تا ۱۶ روزی ۴ مرتبه و از روز ۱۷ تا ۱۹ روزی ۳ مرتبه .و پایان روز ۱۹ تخم ها را در ستری قرار دهید.اگر هچرو ستر دستگاه جوجه کشی شما یکی است تخم ها را درقسمت پایین درسینی بریزید و منتظر تولد جوجه ها باشید که البته دستگاه های موجود در فروشگاه و دستگاه های بروز، چرخش را به صورت کاملا اتوماتیک در زمان تعیین شده توسط موتور دستگاه جوجه کشی انجام می دهند و نیاز به چرخش توسط دست نمی باشد تا کار برای مصرف کننده آسوده گردد.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.