بهزی

جست و جو در بهزی...

تأثیر پرده بر زیبایی خانه

زمان مطالعه 1 دقیقه

تأثیر پرده بر زیبایی خانه

تأثیر پرده بر معماری خانه ها

خیلی از خانه ها ممکن است که معماری و طراحی خیلی ساده ای داشته باشند، اما صاحب خانه های خوش ذوق و با سلیقه می توانند این طراحی های ساده را بهبود بخشند و در فضای خانه تغییرات ایجاد کنند. برای مثال، طراحان و صاحبان خانه ها می توانند با استفاده از پرده ها تغییرات چشمگیری را در معماری و طراحی داخلی پیش فرض خانه ها ایجاد کنند تا آن استایل ساده، به استایلی زیبا و مطابق مد روز تبدیل شود.

پرده ها بهترین انتخاب برای سقف های طاق دار هستند تا ظاهری زیبا را ایجاد کنند.

عرض و طول پرده در ایجاد تغییرات در فضا نیز بسیار مؤثر می باشد.

سعی کنید برای اتاق های با فرم خاص، پرده هایی را انتخاب کنید که در این فضا ها زیبا به نظر برسند. همچنین پرده ها را به شیوه ای آویزان کنید که ابزار نصب آن مانند چوب پرده ها کمتر دیده شوند، این کار به زیبایی دو چندان فضا می افزاید.

با کاور کردن و پوشاندن بخشی از چوب پرده ها، پرده شما ساده تر به نظر می‌رسد و راحت تر با فضا و استایل خانه شما هماهنگ می شود.

پرده ها عاملی برای بزرگتر دیده شدن پنجره ها

پنجره های کوچک بر روی دیوار های بزرگ خیلی جالب و قشنگ به نظر نمی رسند. خانه دار ها ترجیح می دهند که تمامی پنجره های کوچک را با پنجره های بزرگتر تعویض کنند. در مواقعی که بودجه مالی این اجازه را به آن ها نمی‌دهد،پرده ها انتخاب های خوب و به صرفه تری جهت بزرگتر دیده شدن پنجره ها هستند.

استفاده از پرده ها باعث می شود که در دید مخاطب خطای دید ایجاد شود که باعث می شود پنجره ها را پهن تر و بلند تر ببینند.

جهت ایجاد تأثیر بزرگ تر دیده شدن پنجره ها با استفاده از پرده ها، آن ها را بالاتر از پنجره ها و نزدیک به سقف آویزان کنید.

برای ایجاد تغییر دیداری در عرض و ارتفاع اتاق ها نیز می توان از پرده ها کمک گرفت.

پرده ها طیفی از رنگ ها را به محیط می افزایند.

پرده ها در طرح ها و رنگ های مختلف اعم از تیره،روشن و با رنگ های خنثی در دسترس می باشند.

با استفاده از پرده ها می توانید، به فضاهایی با دکوراسیون و ترکیب رنگ خنثی روح و انرژی ببخشید، برای مثال استفاده از پرده قرمز در فضایی با محیط خنثی، سرزندگی و انرژی را در محیط ایجاد میکند. با ایجاد کنتراست رنگی بین پرده و محیط اطراف زیبایی را در محیط افزایش دهید.

انتخاب رنگ پرده، امری کاملا سلیقه ای می باشد اما در گزینش رنگ پرده جهت افزایش تأثیر پرده بر زیبایی خانه این نکته را که رنگ ها متضاد باید مکمل همدیگر باشند را در نظر بگیرید. برای مثل در دایره و چرخه رنگ ها رنگ قرمز و سبز مکمل یکدیگر هستند. بنابراین، دو رنگ سبز و قرمز در طیف های رنگی مختلف با یکدیگر هماهنگ میشوند. به بیان ساده تر رنگ ها باید با یکدیگر ارتباط داشته باشند و فقط متضاد نباشند.

پرده ها عامل ایجاد احساس راحتی در خانه

تأثیر پرده بر زیبایی خانه تنها ویژگی مثبت استفاده پرده ها نیست. پرده ها علاوه بر زیبایی چشم نوازی که به محیط می افزایند، فواید متعدد دیگری نیز دارند. برای مثال کنترل دمای محیط از سری مزیت های استفاده از پرده ها می باشد، زیرا مانع خروج سرما در فصول گرم و ورود گرما در فصل های گرم می شوند. از پرده های ضخیم بیشتر در فضاهای بزرگ خانه، مانند اتاق پذیرایی استفاده می شود ، افرادی که سخت به خواب می روند و یا معمولا در شیفت شب کار میکنند و نیازمند خوابی راحت در طول روز می باشند نیز می توانند از پرده های ضخیم در اتاق خواب خود استفاده کنند تا مانع ورود نور شدید به محیط اتاق شود.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.