بهزی

جست و جو در بهزی...

سقف کناف چیست؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

سقف کناف چیست؟

سقف کناف چیست؟

سقف کاذب کناف متریالی است که جایگزین گچ کاری های رابیتزی قدیمی شده است. از آنجایی که سقف کاذب کناف علاوه بر به صرفه بودن و تنوع زیاد ،نسبت به سقف اصلی سبک تر است و سرعت ساخت و ساز بنا را افزایش می دهد ، طیف وسیعی از افراد را به سوی خود جذب کرده است و با توجه به قیمت مقرون به صرفه قیمت پانل گچی کناف سقف بسیاری از معماران و مالکین ساختمان تمایل به استفاده از کناف کاری برای بازسازی خانه و یا استفاده در سقف کاذب مغازه ، سقف کاذب هال، سقف کاذب آشپزخانه و … زیبایی بصری بنا دارند.
کناف یکی از مصالح با کیفیت ساختمانی است که با سال ها تلاش برای ارائه کیفیت عالی به مصرف کنندگان، نامش میان سازندگان جاودان شده است. کارخانه کناف با همین نام، در سال ۱۹۳۲ شروع به فعالیت کرد و از آن زمان تا به امروز یکی از بهترین و کاربردی ترین متریال های ساختمانی است که با استفاده از آن می توان بنایی زیبا و در عین حال مستحکم خلق کرد.
سقف کناف در حقیقت نوعی صفحه یکپارچه است که با روکشی از سیمان و کچ پوشیده شده اند. به عبارت دیگر این سقف ها نوعی سقف کاذب هستند که به شکل ثابت یا متحرک ساخته می شوند. این نوع سقف ها به دلیل سرعت بالا و مقرون به صرفه بودن بسیار مورد توجه قرار پرفته است.کناف را می توان در سقف و دیوارهای جداکننده تیغه ای استفاده کرد. این سازه ها از جنس فلز بوده و یکپارچه می باشند و صفحات روکش دار گچی بر روی آنها پیچ کی شود. سپس فاصله موجود بین صفحات کناف بورسیله توری های بتونه درزگیری پر می شود و سطوح یکپارچه ای را تشکیل کی دهند. بعد از این مرحله می توان سقف یا دیوار کناف را رنگ و یا کاغذ نمود.

مزیت های کناف کاری در ساختمان:

* مقرون به صرفه بودن آن به دلیل از پیش ساخته شدن تایل های گچی – سرعت بالای اجرا – کاهش در زمان اجرا و آماده سازی – ایمن بودن در برابر زلزله

* کاهش هزینه تعمیرات آن -اجرای طرح نورپردازی با کناف کاری ها

* برای ایجاد محیطی دلنشین و زیبا می‌توانید بر روی تیم حرفه‌ای،خلاق و متبحر کیان دکور حساب کنید. ما برای رسیدن شما به اهداف‌تان در کنارتان هستیم.

طراحی و اجرای انواع سقف کناف طرحدار:

واقعیت این است زمانی که از کناف صحبت می کنیم، در واقع در مورد زیبایی، منعطف بودن در عین حال از سرعت بالا در انجام کار صحبت می کنیم. کیفیت و تنوع در محصولات کنافی باعث شده این تخته های گچی به یکی از پرطرفدار ترین مصالح ساختمانی در معماری امروزی تبدیل شوند. جنس کناف از گچ ساخته شده است اما به مقدار کمتر و ادغام شده با محصولی دیگر، در واقع کناف ها تخته های گچی هستند که سطوح و لبه های آن ها با کاغذی مخصوص پوشانده شده است. این محصول آلمانی است و اولین بار توسط کارخانه Knauf در آلمان تولید و به جهانیان ارائه شد. نکته جالب این است که انواع پانل سقف کاذب وجود دارد که برای جای جای ساختمان ها طراحی گوناگونی دارند. برای مثال شما می توانید از کناف ها در ساخت دیوار، سقف کاذب کناف پذیرایی، ستون ها، تیر های فولادی و حتی نورپردازی با کناف درسقف کاذب پذیرایی استفاده کنید. از آنجا که طراحی و دکوراسیون داخلی منزل یکی از مهمترین بخش های ساختمانی است که زیبایی فضای داخلی را چندین برابر می کند. امروزه معماران و طراحان ساختمانی با دقت و وسواس فراوان بر روی این مقوله کار می کنند. سقف کاذب کناف هم بخشی از دکوراسیون داخلی ساختمان محسوب می شود.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.