بهزی

جست و جو در بهزی...

نکات لازم درمورد ظروف بلوری

زمان مطالعه 1 دقیقه

نکات لازم درمورد ظروف بلوری

ویژگی ظروف بلور چیست؟

ظرف‌های بلور، ظروف شیشه‌ای هستند که در تولید آن‌ها اکسید سرب به کار نمی‌رود. به علاوه اگر برای مقاومت و شکل‌دهی به این ظروف نیاز به اکسید سرب باشد هم به مقدار بسیار ناچیز از آن استفاده می‌شود.بلور در دمای پایین‌تری نسبت به بیشتر ظروف شیشه‌ای دیگر تولید می‌شود و معمولا با دمایی حدود 300 تا 400 درجه سانتیگراد ظروف از این جنس به خوبی شکل گرفته و پخته می‌شوند. نبود سرب یا سرب کمتر از 24 درصد در کل ترکیبات ظرف‌های بلوری باعث شده که این ظروف برای استفاده روزمره هم هیچ خطری نداشته باشند.

ظروف بلور چه تفاوتی با کریستال دارند؟

اگر تا به حال برای خرید ظرف‌های بلوری به بازار مراجعه کرده باشید احتمال ظروف زیادی را مشابه با بلور دیده‌اید که از نظر قیمت تفاوت زیادی با هم دارند. این ظروف کریستال هستند که از نظر ترکیبات مانند بلور بوده اما در آن‌ها سرب به کار می‌رود.این ویژگی باعث شده که ظروف کریستال مناسب پذیرایی و استفاده در دکور باشند و برای مصرف روزمره با آزاد کردن سرب در مواد غذایی مشکلاتی برای سلامتی افراد به وجود بیاورند.روش‌هایی برای تشخیص بلور از کریستال وجود دارد تا با خیال راحت این ظروف را خریداری کرد.

نوع انعکاس نور و تراش

ظروف کریستالی حالت منشوری دارند، در واقع با قرار دادن آن‌ها در مقابل نور تراشه‌های آن مانند منشور عمل کرده و نور را چند رنگ منتقل می‌کنند. در ظروف بلور اما تراش ساده‌تر است و معمولا نور را با همان رنگ سفید و به طور مستقیم منعکس می‌کنند.

صدای متفاوت

تفاوت دیگر ظرف‌های بلوری با کریستال نوع صدای آن‌ها در ضربه زدن است. در زمان خرید برای تشخیص این دو مدل از هم می‌توان با یک کلید یا جسم فلزی کوچک ضربه‌ای آرام به بدنه ظرف زد. اگر صدای ناشی از ضربه مانند زنگوله باشد ظرف کریستالی است و در غیر اینصورت ظرف از جنس بلور می‌باشد.صدای زنگوله‌ای ظروف کریستال به دلیل وجود سرب در آن‌هاست، بنابراین ممکن است ظرف‌های بلوری که حاوی مقدار کمی سرب باشند هم این صدا را منتشر کنند.

وزن

وزن ویژگی دیگری است که با استفاده از آن می‌توان ظرف‌های بلوری را از کریستال تشخیص داد و خریدی راحت و مطمئن داشت. به دلیل ساختار، استفاده از سرب در ترکیبات و… ظروف کریستال سنگین‌تر از ظروف بلور هستند بنابراین با در نظر گرفتن این ویژگی می‌توان به راحتی ظرف‌های بلوری را از کریستال تشخیص داد.البته برای تشخیص با استفاده از این ویژگی باید ضخامت هر دو ظرف مشابه باشد، طبیعتا اگر بلور ضخیم‌تر از کریستال باشد در هر شرایطی وزن آن بیشتر خواهد بود.

مزایای خرید ظروف بلوری

وزن پایین:وزن پایین اولین مزیت ظرف‌های بلوری نسبت به کریستال است. افرادی که به دنبال ظروف مناسب برای پذیرایی یا استفاده روزمره هستند، بهترین انتخاب برای آن‌ها ظروف بلوری است که به دلیل وزن پایین خود به سادگی جابجا شده و در شستشو هم راحت‌تر از ظروف کریستال هستند.

قیمت مناسب:دیگر مزیت خرید ظرف‌های بلوری نسبت به انواع مشابه مانند کریستال قیمت مناسب آن‌هاست. یک سرویس کامل بلور قیمتی بسیار پایین‌تر از یک سرویس چند پارچه کریستال دارد، البته این به دلیل بی‌کیفیت بودن بلور نیست. وزن پایین‌تر و تفاوت ساختاری بلور و کریستال باعث این اتفاق است. همچنین ساخت بلور زحمت کریستال را ندارد و چون در دمان پایین‌تر ساخته می‌شود، فرآیند تولید آن سریع‌تر است که این مسئله هم در پایین‌تر بودن قیمت این ظروف با کیفیت تقریبا مشابه بی‌تاثیر نیست.

شفافیت ظروف بلور:دیگر مزیت ظرف‌های بلوری شفافیت آن‌هاست. این ظروف حالت منشوری و تراش‌های ظروف کریستال را ندارند بنابراین در ظاهر شفاف‌تر هستند و موادی که داخل آن‌ها ریخته‌ می‌شود بیشتر قابل مشاهده هستند. البته از همین نوع ظروف هستند انواعی که با مواد دیگر ترکیب شده یا از نوع کدر و رنگی ساخته شوند که در این صورت شفافیت مد نظر را ندارند. اما برای افرادی که به دنبال هزینه مناسب، نگهداری آسان و در عین حال زیبایی کریستال هستند ظرف‌های بلوری شفاف بهترین انتخاب هستند.

بهداشتی و بدون خطر بودن ظروف بلور:همان‌طور که در مورد ویژگی‌های ساخت ظروف بلوری گفته شد، این ظروف بدون سرب یا با درصد سرب بسیار پایین تولید می‌شوند. این ویژگی باعث می‌شود که در شستشو یا ریختن مواد خوراکی در آن‌ها هیچ سربی آزاد نکرده و وارد بدن نشود، در نتیجه برای سلامتی انسان کاملا بی‌خطر هستند. حتی بلورهایی که در تولید آن‌ها از درصد پایین سرب استفاده می‌شود هم همین ویژگی را دارند و معمولا بدون هیچ خطری می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. راحتی نگهداری ظروف بلور:نگهداری از ظرف‌های بلوری به نسبت سایر ظروف ساده‌تر است. یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد با ظروف کریستال دارند سختی تمیز کردن و شستشوی آن‌ها است که این مشکل در ظرف‌های بلوری وجود ندارد. معمولا شیارها و تراش‌های کریستال به مرور زمان جرم گرفته و در شستشو به درستی تمیز نمی‌شوند، این ویژگی باعث می‌شود که ظروف کریستال در نهایت زرد و کدر شده و برای شستشوی آن‌ها نیاز به ابزار خاص باشد. در حالیکه بلور این مشکلات را ندارد و به سادگی و با پاک‌کننده‌های رایج و پرکاربرد شسته و تمیز می‌شود.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.