بهزی

جست و جو در بهزی...

تاثیر پرده پذیرایی در زیبایی خانه های لوکس

زمان مطالعه 1 دقیقه

تاثیر پرده پذیرایی در زیبایی خانه های لوکس

یکی از مهم ترین قسمت از منزل که بسیار جلب توجه می کند، پرده پذیرایی می باشد. پرده ها دارای انواع مختلفی می باشند، مانند: پرده لوکس، پرده مجلسی، پرده پانچی. شما برای خرید پرده می توانید به پارچه سرای ابراهیم زاده در رشت مراجعه کنید. یک پرده با نصب آسان که با سبک مدرن هماهنگ است، پرده های پانچ می باشند.

پرده پذیرایی در زیبایی طراحی داخلی چه نقشی دارد؟

شما برای قسمت های مختلف منزل خود می توانید از پرده های مناسب استفاده کنید. انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی منزل نقش بسیار مهمی دارد. پس، در انتخاب طرح و رنگ پرده، دقت لازم را داشته باشید. شما باید با توجه به دکوراسیون داخلی منزل، مدل پرده پذیرایی و پرده ما بقی قسمت های منزل اعم از اتاق خواب و آشپزخانه را انتخاب کنید و سپس به خرید پرده بپردازید. پرده ها در انواع مختلفی وجود دارند، مانند: پرده های سلطنتی، پرده های کلاسیک، پرده لوکس، و غیره. یکی از نکته هایی که در انتخاب پرده پذیرایی باید به آن دقت کنید این است که، به وزن و جنس پرده دقت کنید. جنس پرده بیش از حد کلفت و یا نازک نباشد. چون بعد از نصب پرده، ظاهر آشفته ای به منزل شما می دهد. می توانید تکه ای از پارچه را آویزان کنید، تا متوجه این موضوع شوید. برای پذیرایی معمولا از پرده های حریر و یا توری استفاده می کنند، تا نور را به خوبی از خود عبور دهند، و باعث روشنایی پذیرایی شود. برای اتاق خواب ها از پرده های ضخیم تر استفاده می شود. نکته دیگری که در انتخاب پرده باید به آن توجه کرد این است که، باید به هارمونی رنگ در دکوراسیون داخلی توجه کرد. رنگ پرده با رنگ دیوارها و رنگ وسایل منزل همخوانی داشته باشد. شما می توانید رنگ پرده پذیرایی را با رنگ مبل ها و یا فرش پذیرایی ست کنید. اما در میان قسمت های مختلف منزل، انتخاب یک پرده برای سالن پذیرایی بسیار مهم می باشد، و باید در انتخاب آن دقت کنید.

پرده های لوکس و یا پرده کلاسیک

در اکثر خانه های ایرانی، پرده کلاسیک مشاهده می شود. اگر دکوراسیون منزل شما دارای سبکی مدرن می باشد، شما باید از پرده های مدرن و ساده استفاده کنید. اما اگر سبک دکوراسیون داخلی منزل شما کلاسیک است، شما باید از پرده های لوکس و مجلل استفاده کنید. این نوع از پرده نمایی مجلل و شیک به منزل شما می دهد، و از پارچه های بسیار شیک استفاده می شود. خرید پرده کلاسیک، برای سالن های پذیرایی و یا اتاق های بسیار بزرگ کاربرد دارد. در این مدل از پرده از والان استفاده می شود. در پرده های لوکس از جنس پارچه های سنگین مانند مخمل و کتان استفاده می شود. پارچه های مخمل و کتان بسیار محکم هستند و عمر زیادی دارند. نکاتی که در هنگام انتخاب پرده لازم است به آن توجه کنید:

* به رنگ فرش های خود دقت کنید. چون تناسب بین رنگ فرش و پرده، نظم خاصی به منزل شما می دهد.

* در پرده های کلاسیک از رنگ های مات و سنگین استفاده می شود.

* به میزان نوری که وارد خانه می شود توجه کنید. اگر مایل هستید نور زیادی وارد سالن شود از پرده های روشن و نازک تر استفاده کنید و از به کار بردن آستر خودداری کنید.

* اگر دیوارهای منزل شما دارای طرح های شلوغ می باشد از پرده های ساده تر استفاده کنید، تا فضا شلوغ به نظر نرسد.

* پرده های کلاسیک و لوکس برای قسمت هایی از منزل با مساحت بالا، و پرده پذیرایی که در معرض دید مهمان ها می باشد، مناسب است.

* اگر سقف منزل شما کوتاه می باشد، می توانید از طرح های عمودی استفاده کنید، تا سقف منزل شما بلندتر به نظر برسد.

* استفاده از آستر در زیر پرده، باعث دوام بیشتر پرده می شود.

* سلیقه و دکوراسیون منزل خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به انتخاب پرده کنید.

جدیدترین مدل پرده

یکی از به روز ترین مدل پرده پذیرایی و حتی دیگر قسمت های منزل، پرده پانچی می باشد. این مدل از پرده جزو پرده های تزئینی می باشد. استقبال افراد از این مدل پرده بسیار زیاد بوده است و جزو پر کاربرد ترین مدل پرده محسوب می شود. شما می توانید طرح های مختلفی را روی این مدل از پرده چاپ کنید. اگر سبک دکوراسیون منزل شما مدرن می باشد، می توانید از پرده های پانچ استفاده کنید. چون در عین سادگی، زیبایی خاصی را به منزل شما می دهد. پرده پانچ یک پرده با نصب آسان، محسوب می شود. همانطور که ظاهر پرده نشان می دهد، نصب آن، از مابقی پرده ها آسان تر است. در نتیجه هزینه نصب، و زمان کمتری از شما میگیرد. در این مدل از پرده از پارچه ی کمتری استفاده می شود، و دوخت آن بسیار آسان است. پرده های چین دار به علت چین های زیاد گرد و خاک زیادی به خود میگیرند، اما پرده های پانچ این گونه نمی باشند و به همین علت، دیرتر به شستشو احتیاج پیدا خواهند کرد. پرده های پانچی از دو قسمت تشکیل شده اند: حلقه و پارچه. مدل های مختلفی برای حلقه وجود دارد که شما با توجه به سلیقه شخصی و دکوراسیون منزل خود، می توانید انتخاب کنید از لحاظ پارچه نیز تنوع زیادی در بازار وجود دارد. همانطور که میدانید یکی از موارد بسیار مهم در زیبایی منزل، مدل و طرح پرده می باشد. اولین موردی که، بعد از وارد شدن به منزل، چشم بیننده را جلب می کند، مدل پرده می باشد. حال که از اهمیت و ضرورت پرده در زیبایی منزل آگاه هستید، باید بهترین پرده را با توجه به سبک منزل خود انتخاب کنید که در این میان ، پارچه سرای ابراهیم زاده در رشت یکی از بهترین مراکز برای خرید انواع پرده مجلسی، پانچ و غیره با تنوع بسیار بالا می باشد.

انواع طرح های مدل پانچی

تنوع زیاد طرح های پانچ باعث شده است که شما بتوانید در هر مکان اعم از سالن پذیرایی یا اتاق خواب از آن استفاده کنید. همانطور که در بالا گفتیم، سبک دکوراسیون مدرن هماهنگی بیشتری با پرده های پانچ دارد. چند طرح از این مدل پرده به ترتیب زیر می باشد:

*طرح سنتی * طرح خط نستعلیق * طرح داماسک * طرح گل‌دار * پرده پانچ راه ‌راه * پرده پانچ با طرح دلخواه

برای انتخاب پرده پذیرایی، باید به رنگ مبل ها و طرح کاغذ دیواری خود توجه کنید. اگر کاغذ دیواری شما دارای طرح گل میباشد، پرده را از میان طرح های گلدار انتخاب کنید و حس نشاط و سرزندگی را به منزل خود هدیه دهید.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.