بهزی

جست و جو در بهزی...

تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی

زمان مطالعه 1 دقیقه

تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی

شماره سریال و بارکد لوازم خانگی در تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی

یکی از اصلی ترین راه های تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی درباره هر محصول و برندی استفاده از شماره سریال و کد درج شده روی محصولات می باشد. برای این منظور مطابق با دستور العمل زیر هر دستگاهی را می توانید مورد آزمایش قرار دهید: ابتدا باید شماره سریال محصول را از روی بدنه آن بخوانید. این شماره سریال جایی روی خود بدنه حک شده است. هرگز از روی برچسب های موجود در محصول اقدام به خواندن این شماره نکنید. شماره سریال محصول برای هر محصول خارجی معمولا منحصر به فرد می باشد. در صورتی که شماره سریال را روی بدنه دستگاه خارجی و لوازم خانگی خارجی پیدا نکردید، از خرید آن دستگاه پرهیز کنید. شماره سریال پیدا شده را با همان شرایط و مشخصات و بدون هیچ کلمه و حرف اضافی به صورت انگلیسی در گوگل جستجو کنید. سایت ها و لینک های زیادی با عکس های مختلف باز می شوند. برای تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی حتما باید از سایت اصلی و مرجع آن کالا اقدام نمایید. به هیچ وجه وارد لینک های دیگر نشوید. با ورود به سایت اصلی محصول مورد نظر را با محصول موجود در فروشگاه تطابق دهید. اگر شماره سریال درج شده در سایت را در جستجوی اینترنتی پیدا نکردید، محصول مورد نظر تقلبی است.

مدل محصولات در تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی

یکی دیگر از راه های تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی جستجوی برای مدل دستگاه می باشد. برای این کار نیز می توانید زا مراحل زیر اقدام نمایید: از مدل لوازم خانگی نیز می توانید برای جستجوی آنها استفاده نمایید. برای این کار نیز باید طبق مراحل بالا اقدام کنید. حتما دقت کنید که مدل محصول را بدون هیچ کلمه اضافه وارد نمایید. برای پیدا کردن مدل محصول هم به برچسب ها و کاتالوگ دقت نکرده و از روی بدنه آن را بخوانید. در صورت پیدا نکردن مدل در روی بدنه دستگاه، از خرید این دستگاه صرفنظر کنید. در شناسایی مدل باید دقت زیادی داشته باشید. گاها نمونه های تقلبی و مدل های آنها در حد یک یا چند حرف و عدد با نمونه های اورجینال تفاوت دارند. فریب این کلاه برداری آشکار را نخورید.

چند نکته مهم برای تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی و خرید نمونه های اورجینال

به یاد داشته باشید که شما مجبور نیستید خود را در یک چالش بزرگ قرار دهید. خرید از فروشگاه های نا معتبر اصلا کار عاقلانه ای نخواهد بود. محصولات و لوازم خانگی معمولا قیمت مشخصی دارند. در صورت وجود تفاوت قیمتی فاحش حتما به آنها شک کنید. به خاطر داشته باشید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست. هرگز بدون گارانتی اقدام به خرید لوازم خانگی سنگین نکنید. حتی در نمونه های اورجینال و اصلی برخی برندها نیز گاها به دلیل اشتباهات انسانی شاهد بیرون آمدن محصولات ضعیف و بی کیفیت هستیم. هیچ گاه فریب لوگو های بر چسبی زیبا و شیک روی محصولات تقلبی را نخورید. حتما و حتما از سایت های معتبر و دارای نماد الکترونیکی نسبت به خرید اینترنتی لوازم خانگی اقدام نمایید. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که در روی محصول باید نام چه کشوری را جستجو کنم؟ بسیاری از برندهای معتبر مانند بوش، سامسونگ و … علاوه بر کشورهای اصلی خود در سایر کشورها نیز کارخانه های برای کنترل و ورود راحت تر محصولات خود به بازار دارند. از این رو گاها نام برخی از کشورهای دیگر روی این محصولات درج می شود که باید به این نکته هم دقت داشته باشید. کیفیت این محصولات دقیقا مشابه یکدیگر است.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.