بهزی

جست و جو در بهزی...

کاربرد های رابیتس

زمان مطالعه 1 دقیقه

کاربرد های رابیتس

رابیتس چیست ؟

رابیتس، یکی از محصولات مشتق شده از ورق گالوانیزه گرم است که به صورت ورق‌های فولادی مشبک شکل تولید می شود. ورق گالوانیزه گرم یکی از پرکاربردترین محصولات فولادی است که امروزه در صنعت از آن استفاده‌های بسیاری می‌شود. دلایل مختلفی هم برای استفاده از ورق گالوانیزه گرم می‌توان بر شمرد. رابیتس‌ها با توجه به مکان و کاربرد مورد استفاده طراحی و جنس مختص به خود را دارند و نمی توان از آن‌ها برای سایر اهداف در ساختمان سازی استفاده نمود، به عنوان مثال رابیتس های مناسب اسپری، بسیار نازک بوده و در مقابل آب و زنگ زدگی مقاوم نیستند و از آن‌ها برای گچ کاری استفاده می شود در طرف مقابل، رابیتس‌های تقویت آجر، وزن و مقاومت زیادی داشته و برای ساخت جاده و اسلب های بتنی استفاده می شوند، بنابراین برای استفاده از رابیتس، شناخت محصولات رابیتس و تفاوت‌های آن امری ضروریست.

مزایای رابیتس

🔺 استحکام نسبی به شرط رعایت اصول مهندسی و جوش مناسب 🔺 سرعت اجرای مناسب 🔺 در دسترس بودن مصالح 🔺 طرح پذیری بالا 🔺 عدم نیاز به نیروی متخصص 🔺 فراوانی در بازار و سهولت تهیه آن

کاربرد های رابیتس

در صنعت سقف‌های کاذب که امروزه در اغلب ساختمان‌ها از آن استفاده می‌شود، به وفور می‌توان کاربرد رابیتس‌ها را مشاهده کرد. همچنین در انواع و اقسام روش‌های گچ بری و گچ کاری و همچنین در آرماتوربندی و و پوشاندن تیرآهن‌ها و بتن‌های سیمانی، پوششی برای تاسیسات مختلف، گالری تصاویر و... از این محصولات استفاده می‌شود. در اکثر کارهای تزیینی و ترمیمی و دکوراسیون نیز از این محصول بهره می‌گیرند.
🔺کاربرد رابیتس در نمای خارجی ساختمان نمای بیرونی ساختمان‌ها در معرض تابش آفتاب، رطوبت و مخاطرات گوناگون است. به همین علت باید از مصالحی در تولید آن‌ها استفاده شود که برابر خوردگی مقاوم هستند و می‌توانند وزن سازه را تحمل کنند. از آنجا که راویز از ور‌ق‌های گالوانیزه گرم ساخته‌شده و این ورق‌ها در برابر خوردگی مقاومت خوبی دارند، یک انتخاب عالی برای ساختن نمای بیرونی ساختمان‌ها هستند. 🔺کاربرد رابیتس در جلوگیری از ترک از رابیتس برای ترمیم و اصلاح ترک‌ها در ساختمان نیز استفاده می‌شود. همچنین برای قرارگیری بر روی دیوار‌ها و ستون‌های فلزی و بتنی به منظور درگیری مناسب با دیوار و ستون کاربرد دارد. 🔺کاربرد رابیتس در دیوارها و پوشش‌ها از رابیتس می‌توان برای جلوگیری و یا پوشاندن ترک دیوارها، ساختن دیوارهای کاذب و… نیز استفاده کرد. برای مثال معمولا دیوارهایی که کنار درب آسانسورها قرار می‌گیرند با رابیتس ساخته شده‌اند و خیلی سریع و آسان به شکل و اندازه‌ی مورد نظر، درمی‌آیند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.