بهزی

جست و جو در بهزی...

ویژگی های یک سالن زیبایی خوب

زمان مطالعه 1 دقیقه

ویژگی های یک سالن زیبایی خوب

یک سالن زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

سالن زیبایی تمامی خدمات مربوط به آرایش، مو، ناخن و پوست را زیر نظر متخصص هر حرفه انجام می‌دهد. گاهی افراد سال‌ها است که برای انجام خدمات آرایشی خود به یک سالن زیبایی مراجعه می‌کنند و با وجود کمبودها به این سالن وفادار هستند. با گسترش روز به روز خدمات و شیوه‌های جدید زیبایی، لازم است آرایشگران خود را با مدل‌های روز هماهنگ کنند و به تکنیک های روز آشنا باشند. افراد قبل از حضور در یک سالن آرایش عروس باید مدل‌های دلخواه را در فضای اینترنت مشاهده کنند و عکس که تمایل دارند به شکل آن تغییر چهره پیدا کنند را به یک آرایشگر نشان دهند. آرایشگران باید بتوانند مطابق با خواست مشتری رفتار کنند. به روز بودن، تبلیغات مؤثر، کیفیت خدمات، تخصص، دکوراسیونی منحصر به فرد و دسترسی خوب باعث موفقیت یک سالن آرایش می‌شود. آرایش عروس یکی از مهم‌ترین میکاپ هایی است که باعث درخشش یا سرخوردگی عروس در خاص‌ترین شب زندگی‌اش می‌شود. از این‌رو باید پیش از مراجعه به یک آرایشگاه که نسبت به کار آن اطلاعی در دست نیست به سایت آن‌ها مراجعه و نمونه کارهایشان را بررسی کرده یا از دوستان و آشنایان نقطه نظراتشان را کسب نمود.

نکات موردتوجه:

کیفیت محصولات مورد استفاده: گاهی پس از گذشت مدتی از خدمات آرایشی انجام شده، پوست و مو دچار مشکلاتی می‌شوند که برای درمان آن نیاز به‌صرف هزینه زیادی است. سوختن و دمیج شدن موها و التهابات پوستی از جمله مواردی است که در اثر استفاده از محصولات بی‌کیفیت ایجاد می‌شوند. لازم است درمورد محصولات مورد استفاده از آرایشگر سؤال کرد یا اطلاعات کیفی آن را در اینترنت جستجو کرد تا مشکلات بعدی را به دنبال نداشته باشد. سالن‌های زیبایی که از به‌روزترین محصولات و تجهیزات استفاده می‌کنند قابل اعتمادتر هستند.

تبحر در کار:

آرایشگران باید جنس مو، پوست و ناخن هر فرد را به خوبی شناسایی کنند و مدلی مطابق با فرم صورت شخص ارائه دهند. اگرچه مدل درخواستی ممکن است با معیارهای صورت یک فرد متفاوت باشد اما آرایشگر حرفه‌ای باید قادر به جایگزینی مدلی شبیه الگوی ارائه‌شده باشد و توضیحاتی تخصصی نسبت به دلیل اجرایی نبودن مدل مورد نظر ارائه دهد. چهره آرا باید از جدیدترین مدل‌های روز برای تغییر چهره و مو استفاده کند. به کار بردن مدل‌های قدیمی ضعف آرایشگر در استفاده از تکنیک های به روز را نشان می‌دهد.

خلاقیت:

یک آرایشگر ضمن اینکه تکنیک‌های آرایشگری را می‌داند باید ابتکار عمل داشته باشد و بتواند به طرز منحصربه‌فردی ظاهر افراد را جذاب‌تر سازد. استفاده از برخی رنگ‌ها به صورت بعضی افراد زیبایی نمی‌بخشد. جایگزینی رنگ و تکنیک، میزان ابتکارعمل آرایشگر را نشان می‌دهد. عکسی از مدل عروس دلخواه آرایشگر را در ارائه مدلی مناسب با سلیقه عروس کمک می‌کند.
برای امتحان کیفیت یک سالن آرایشی می‌توان میکاپ مراسم نامزدی، عروسی نزدیکان و آرایش فرمالیته را به این مرکز سپرد تا از گرفتن نتیجه مطلوب اطمینان حاصل شود. لازم است خدمات را با توجه به آنچه قرار است در روز عروسی انجام شود تست کرد. صبر و حوصله، انعطاف پذیری، دانش تخصصی و برخورد حرفه‌ای آرایشگر در این مرحله مورد آزمایش قرار می‌گیرد. باید توجه داشت آرایشگر نمی‌تواند چهره را به کلی تغییر دهد بلکه با استفاده از تکنیک‌هایی به زیباتر شدن صورت عروس کمک می‌کند. ابراز نظر و نشان دادن عکسی از مدل موردنظر به آرایشگر در مورد انتخاب رنگ مناسب یاری می‌رساند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.