بهزی

جست و جو در بهزی...

انواع لباس عروس بر اساس نوع دامن

زمان مطالعه 1 دقیقه

انواع لباس عروس بر اساس نوع دامن

لباس های عروس طراحی های متفاوتی دارند. قانون و قاعده کلی برای دوخت لباس عروس وجود ندارد و طراحی آن کاملا سلیقه ای است. خاص ترین روز زندگی هر خانمی روز عروسی اوست و دوست دارد زیبا ترین لباس را بر تن کند، بنابراین این لباس طبق نظر و سلیقه عروس طراحی و دوخته می شود.

در این قسمت به چند دسته کلی دامن های لباس عروس اشاره میکنیم:

دامن پفی

پرکاربرد ترین و دوست داشتنی ترین مدل دامن لباس عروس، دامن پفی است.حتی کودکان با لباس ساقدوش،علاقه مند به پوشیدن این مدل لباس هستند. لباس عروسهایی با پارجه تور معمولا مناسب این مدل هستند. پارچه تور و حاشیه دار با این مدل زیبا تر دیده می شوند. افرادی که پایین تنه چاق دارند با پوشیدن این مدل لباس می توانند پایین تنه خود را مخفی کنند.

دامن ساده

این مدل دامن لباس عروس مانند دامن پفی برش و دوخت خاصی ندارد و پف کم تری نسبت به مدل قبلی دارد. مانند مدل قبل پارچه های دانتل و کار شده برای این مدل مناسب است.

دامن ماهی

برای افرادی که اندام متناسبی دارند و به اصطلاح فرم ساعت شنی هستند کاملا مناسب است. این افراد با این مدل می توانند زیبایی اندام خود را به رخ بکشند.

دامن دنباله دار

دامن دنباله دار لباس عروس جذابیت خاصی در عکس و فیلم عروسی دارد. به دلیل همین زیبایی این مدل نیز از مدل های پر طرفدار به شمار می آید. دامن پفی و ماهی و حتی ساده را می توان به شکل دنباله دار دوخت.

دامن پیلی

دامن پفی یا ساده را می توان به شکل پیلی دو خت . همچنین محدودیت خاصی در انتخاب پارچه وجود ندارد. می توانید بالاتنه لباس را از پارچه گیپور و پرکار استفاده کنید و برای بهتر دیده شدن این قسمت از پارچه ساده برای دامن استفاده کنید.

دامن فانتزی

این دامن دارای اصول و قاعده خاصی نیست. با تغییر هر کدام از مدل های دامن می توانید دامن فانتزی بدوزید. می تواند جلو دامن کوتاه تر از پشت آن باشد یا از تور هایی با برش های نامتقارن استفاده کرد. از ترکیب های نامتعارف در طراحی این مدل دامن نیز استفاده می شود.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.