بهزی

جست و جو در بهزی...

همه چیز درباره مهارت های ارتباطی مشاوران املاک

زمان مطالعه 1 دقیقه

همه چیز درباره مهارت های ارتباطی مشاوران املاک

مشاور املاک یک شغل مردمی می باشد و روش های ارتباطی شما با مردم می تواند تاثیر مستقیم بر موفقیت شما بگذارد. در واقع شما وظیفه دارید به مردم در خرید و فروش ملک کمک کنید. بنابراین باید سعی در حفظ مشتری کنید و بر تعداد آن ها بیافزایید تا بتوانید درآمد خود را افزایش دهید. مهارت های ارتباطی مشاوران املاک مسئله ای بسیار مهم است که باید با آن آشنا شوید.

یکی از ترفندهای حفظ مشتری، برقراری ارتباط موثر با آن هاست. شیوه و مهارت های ارتباطی مشاوران املاک می تواند یک تجربه به یاد ماندنی و فوق العاده عالی از خرید یا فروش ملک برای مشتریان بر جای بگذارد. با املاک داران همراه باشید تا همه چیز درباره مهارت های ارتباطی مشاوران املاک را برای شما شرح دهیم:

مهارت ارتباطی چیست؟

همانطور که می دانید هر یک از ما در اجتماع با ابراز احساسات و بیان عقاید و نظرات خود نیاز داریم. در واقع این گونه می توانیم خواسته های خود را تحقق بخشیم. بنابراین باید مهارت ایجاد چنین ارتباطاتی با هم نوعان خود را داشته باشیم. در حرفه مشاور املاک نیز ما برای براورده ساختن نیاز خود و مشتری باید به طور موثر با آن ها ارتباط برقرار نماییم.

هر فرد به منظور موفقیت در جامعه بایستی یک سری مهارت ها برای برقراری ارتباط با دیگر افراد کسب کند. در حقیقت به مجموعه رفتارهایی که ما در ارتباط با سایر افراد داریم، مهارت های ارتباطی گفته می شود.

اهمیت مهارت های ارتباطی در حرفه املاک

معمولا در مشاغلی مثل مشاور املاک شما با مردم بیش از سایر شغل ها سر و کار دارید. بنابراین باید مهارت های ارتباطی لازم را کسب کنید تا بتوانید در این حرفه موفق عمل کنید.

شما به عنوان یک مشاور املاک موفق باید مهارت گوش دادن فعال را در خود تقویت نمایید. در واقع با چنین مهارتی می توانید نگرانی یا دو دلی های مشتریان را هندل کنید. در نتیجه جریان معامله ملکی را به نفع خود عوض خواهید کرد.

زمانی که به خوبی به حرف های مشتری گوش دهید، میتوانید نظرات خود را با او در میان بگذارید. همچنین نظر او را بپرسید و تعامل داشته باشید. این ارسال و دریافت فیدبک می تواند به ارتباط موثر بین شما و مشتری کمک کند.

از طرفی باید اعتماد به نفس بالایی در شغل مشاور املاک داشته باشید. چرا که صاف ایستادن، ارتباط چشمی مستقیم و با صدای رسا حرف زدن می تواند تصویر خوبی از شما در ذهن مشتری به جای بگذارد. در نتیجه به شما اعتماد می کند و امور خود را به شما می سپارد.

نحوه بهبود مهارت های ارتباطی مشاوران املاک

سوال بپرسید

با پرسش سوالات حساب شده، علاقه واقعی خود به این حرفه را به فروشندگان و خریداران ملک نشان دهید. باید مطمئن شوید که آن ها دقیقا به دنبال چه چیزی هستند و فقط به فرضیات خود اکتفا نکنید.

در اولین دیدار مثل یک مصاحبه با آن ها به گونه ای رفتار کنید که بدانند با متخصصی آگاه روبرو هستند. سوالاتی بپرسید تا بدانید مشتری به دنبال چه نوع ملکی می باشد و چه مدت زمانی می خواهد در آن ملک زندگی کند. سعی کنید بفهمید که ایا با مشاور املاک دیگری در ارتباط بوده اند و آیا از خدمات آن ها راضی بوده اند یا خیر!

از پرسیدن سوالات بله و خیر خودداری کنید تا بتوانید مشتری را به بیان نظرات و اولویت های خود تشویق نمایید. زمانی که درباره چگونگی احساس او در رابطه با فروش ملک از طریق حراجی سوال بپرسید، خواهید فهمید که دقیقا در چه زمینه هایی نیاز به بحث بیشتر دارید.
گوش کنید

برقراری ارتباط فقط این نیست که در رابطه با آنچه می دانید یا فکر می کنید، سخن بگویید. بلکه هر دو طرف باید به طور متقابل به حرف های یکدیگر گوش کنند. در واقع باید بدانید که فروشنده یا خریدار ملک دقیقا چه چیزی می خواهد و چگونه می اندیشد.

به حرف های مشتری با دقت گوش کنید. موضع خود را حفظ کنید ولی همچنان نظر مشتری را نیز در نظر بگیرید.
بنویسید

از مشتری بپرسید که می خواهد چگونه هر اطلاعاتی در ارتباط با ملک را با او در میان بگذارید. برخی تماس تلفنی را تجیح می دهند، در حالی که سایرین با دریافت پیامک، ایمیل یا خبرنامه ملکی راحت تر هستند. به یاد داشته باشید که مهارت های ارتباطی نوشتاری به اندازه مهارت ارتباط کلامی مهم هستند.

اگر از پیام متنی یا ایمیل برای ارتباط با خریداران استفاده می کنید، مطمئن شوید که املا، گرامر، ساختار جملات و اطلاعات ارائه شده صحیح باشند.

از اعلائم اختصاری بیش از حد استفاده نکنید و در بازه زمانی مناسب به پیام ها پاسخ دهید. زمان در املاک و مستغلات بسیار مهم است و اگر نتوانید فروشندگان و خریداران را به موقع از اطلاعات ملکی مطلع نمایید، اعتماد آن ها را از دست می دهید.
زبان بدن قاطعانه داشته باشید

خرید و فروش ملک مثل فرایند دوستیابی است. اولین برداشت ها بسیار مهم هستند. حالات صورت شما، نحوه ایستادن، و حرکاتی که با دستان خود انجام می دهید، همه و همه نقش مهمی در برداشت اولیه از شما ایفا می کنند.

صاف بایستید، مستقیم به چشم های مشتری نگاه کنید و ریلکس باشید. شانه های خود را پایین نگه دارید و به راحتی نفس بکشید.اگر نمی دانید حرکات دست شما چگونه باید باشد، یک بروشور در دست خود بگیرید.

از طرف دیگر، سعی کنید زبان بدن دیگران را نیز تشخیص دهید. زمانی که افراد حرف شما را بپذیرند، کلا به شما می نگرند. اگر زبان بدن شما را تکرار کنند، احتمالا مکالمه به خوبی پیش رفته و علاقه آن ها به سخنان شما را نشان می دهد. اگر بدن خود را بچرخانند و حالات بسته داشته باشند، باید استراتژی خود را عوض کنید.
در دسترس باشید

شما به عنوان یک مشاور املاک برای برقراری ارتباط موثر با مشتری باید با او در تماس باشید. یکی از بزرگترین دلایل نا امیدی خریدار یا فروشنده، ارتباطات ضعیف مشاوران املاک می باشد.

در تماس بودن با مشتری به طور دائم یکی از مهم ترین وظایف مشاوران املاک است. اطلاعاتی که برای مشاور املاک با سابقه کاری طولانی به نظر بی اهمیت می آید، میتواند برای مشتری تازه وارد بسیار حائز اهمیت باشد.

یک فروشنده ترجیح می دهد که فیدبک ها و نتایج را بشنود. سرمایه گذاران و خریداران نیز به فهرست املاک جدید علاقه مند هستند. بنابراین بهتر است ترجیحات و معیارهای آن ها را یادداشت کنید و هر گاه ملک مناسبی برایشان یافتید، از روش های ارتباطی ترجیحی به آن ها اطلاع دهید

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.