بهزی

جست و جو در بهزی...

قوانین حمل اثاثیه منزل و اسباب کشی

زمان مطالعه 1 دقیقه

قوانین حمل اثاثیه منزل و  اسباب کشی

قوانین حمل اثاثیه منزل به مجموعه قوانین و مقرراتی گفته می‌شود که قبل و بعد از اسباب کشی توسط صاحبان بار و باربری ها رعایت می‌شود. مثلاً وقتی به یک آپارتمان جدید اسباب کشی می‌کنید ممکن قوانینی در ساختمان درباره حمل اثاثیه منزل با آسانسور حاکم باشد که توسط کارگران باربری باید رعایت شود. یا شرکت باربری قوانین اسباب کشی به خود داشته باشد که منحصر به فرد باشد.

شرایط حمل اثاثیه منزل و باربری

۱- چنانچه مشتری درخواست سرویس بسته‌بندی را نیز داشته باشد هزینه آن به صورت مجزا محاسبه می‌گردد.

۲- تعداد طبقات مبدا و مقصد و همچنین وجود شیشه های بزرگ، ویترین شیشه ای، بوفه، تردمیل، یخچال بالای 16 فوت، گاو صندوق، ساید بای ساید، پیانو، مبل تخت خواب شو، تخت کم جا و مسافت پیاده روی طولانی در قیمت اعلامی لحاظ خواهد شد.

۳- شیشه های میزنهارخوری بزرگ، ویترین شیشه ای، بوفه، تردمیل، یخچال بالای 16 فوت، گاو صندوق، ساید بای ساید، پیانو، مبل تخت خواب شو و تخت کم جا به عنوان موارد حجیم در اساب کشی محسوب می شوند.

۴- در صورتیکه جابجایی بار نیازمند عبور از محدوده طرح ترافیک باشد، هزینه طرح ترافیک در مبلغ نهایی محاسبه می شود.

۵- هزینه های ماشین برای ساعت اعلام شده در هر بار رفت ماشین است.

۶- مشتری گرامی لطفا از پرداخت هرگونه مبلغ اضافه و خارج از توافق (مگر به صلاحدید خود) به هر عنوانی به کارگران خودداری بفرمایید.

۷- انجام کلیه هماهنگی های لازم در ساختمان (با همسایه ها و مدیر ساختمان) به منظور انجام جابجایی و اسباب کشی بر عهده مشتری می باشد. در بعضی از آپارتمان ها اسباب کشی با آسانسور ممنوع هست و روز اسباب کشی مدیر یا سرایدار ممکن است آسانسور را خاموش کنند.

۸- از ارتباط مستقیم و بدون هماهنگی با راننده و کارگران خودداری کنید. (منبع)

۹ – در هنگام جابحایی بارهای سنگین، آنتیک، حساس و گران قیمت مانند یخچال ساید بای ساید، بوفه های شیشه ای و حساس و مانند آنها، لطفاً یکی از اعضای خانواده ناظر بر جابجایی آنها توسط نیروهای باربری خصوصاً در مسیرهای تنگ و پاگردها باشد تا اطمینان خاطر نحوه جابجایی و جابجایی سالم و ایمن اثاثیه را تأیید کنند.

– از آنجایی که بعضاً پیش آمده که علیرغم بسته بندی بودن اقلام نو خریداری شده از سوی شهروندان، هنگام باز کردن آکبند، متوجه داشتن قرشدگی، خط و خش و موارد مصداق غیر نو بودن این وسایل، صحبت هایی در زمینه شخص وارد کننده خسارت به این وسیله پیش آمده است: به دلیل اعتماد باراست به نیروهای خود، پیشنهاد می کند که در هنگام جابجایی این اثاثیه در راه پله ها بر این جابجایی نظارت کنند و از صحت و سلامت کار نیروهای ما کامل مطمئن شوند.

قانون کنسلی

اساسنامه اتحادیه باربری ها و حمل و نقل درون شهری در مورد ارسال سرویس کامیون، وانت و کارگر خالی به گونه ای است که اگر سرویس به دست مشتری برسد؛ سرویس در حال انجام محسوب می شود و در صورت کنسل شدن آن از سوی مشتری، باید طبق قوانین اتحادیه برخورد کرد و نیمی از هزینه خودرو به راننده پرداخت شود. اگر سرویس کنسل شده مربوط به سرویس کامل یعنی سرویس کامیون و نیروی کار باشد، یک سوم از هزینه کامیون از مشتری دریافت می شود. اگر سرویس کنسلی از نوع کارگر خالی باشد یک سوم هزینه هر کارگر و یا هزینه رفت و برگشت یا همان ایاب و ذهاب کارگرها (نیروهای کار) به نیروهای کار پرداخت شود. در صورتی که مشتری پیش از ارسال سرویس (اعم از ماشین و یا نیروی کار به سمت مبدأ مشخص شده)، به دفتر باربری اطلاع دهد، بنابراین هیچ گونه هزینه ای متحمل شخص مشتری نمی باشد. اگر هم سرویس بعد از ثبت نهایی از سوی شرکت باربری کنسل شود، باید در همان لحظه به مشتری گزارش داده شود؛ اگر هم گزارش کنسلی بعد از گذشت مدت زمانی که سرویس باید در آن زمان به دست مشتری می رسید، باربری موظف است که به هر طریق ممکن یک سرویس با شرایط ثبت شده از باربری دیگری (باربری مطمئن و همکار باربری مذکور تهیه و تأمین نموده) و در حداقل زمان ممکن برای شخص مشتری ارسال نماید.

ضمانت ۲ روز انصراف از درخواست کامیون

بازگشت کامیون غیر از حالتی که مغایرت در اطلاعات وارد شده در سایت با کامیون تحویل شده بررسی کیفیت و سلامت کامیون کلیه سفارش دهندگان ۴۸ ساعت پیش از زمان سر رسید درخواست خود میبایست درصورت انصراف از ثبت درخواست مراتب را به واحد پشتیبانی اعلام نمایند در غیر اینصورت کلیه حقوق به عهده ی مشتری میباشد

انصراف از خرید

خریدار می تواند پس از تکمیل سفارش و قبل از ارسال آن و یا بعد از ارسال و تحویل به هر دلیل از خرید خود منصرف شود. غیر از حالتی که کالای سفارش شده هنوز تحویل واحد حمل نشده باشد و دست خریدار نرسیده باشد؛ در این حالت خریدار می بایست هزینه های صدور بارنامه و بیمه نامه را پرداخت نماید.

شرایط حمل و نقل اثاثیه منزل

مواردی که موسسات حمل اثاثیه منزل در قبال آن مسئول نیستند. برخی از آن‌ها عبارت است از:

1- آسیب دیدن کالاها و یا وسایلی که توسط صاحبان آن به صورت درست بسته بندی نشده است.

2- صدمه دیدن ابزار و وسایل مکانیکی یا الکترونیکی مانند ساعت، وسایل برقی و ابزار آلات موسیقی، صرف نظر از این که بسته بندی شده و یا نشده باشند. مگر اینکه شرکت حمل کالا و اثاثیه صریحاً مسئولیت کاملی را درباره آن‌ها پذیرفته باشد.

۳- جابجایی هرگونه اثاثیه بسیار حساس شکننده از جمله شیشه و آئینه های بدون محافظ و قاب، تلویزیون ال.یی.دی (LCD) و ال.سی.دی (LED) بدون کارتن و ضربه گیر اورجینال بر عهده شخص مشتری بوده و بارچینی آنها در کامیون و وانت با مسئولیت شخص مشتری انجام خواهد شد؛ تا در صورت وقوع اتفاقی مبنی بر خسارت وارده بر این وسایل (که به دلیل دقت بسیار بالای نیروهای اثاث شی باربری و شخص بارچین در زمینه پتو پیچ کردن و ایمن کردن وسایل در زمان جابجایی، احتمال وقوع آن “یک در هزار” خواهد بود)، شخص مشتری مسئولیت آن را پذیرفته و نیروهای ارسالی به همراه سرویس خصوصاً “شخص بارچین” مسئولیتی در قبال آن نداشته باشند.

3- خراب شدن مواد غذایی یا آسیب دیدن گیاهان و حیوانات خانگی.

۴- در شرایطی که آسیب و خسارت به بخشی از مجموعه کامل اثاثیه و اسباب منزل وارد شود، شرکت حمل کالا و اثاثیه تنها مسئولیت تعمیر یا بازیابی قطعه گم شده و آسیب دیده را بر عهده دارد. به عنوان مثال اگر سه صندلی از صندلی‌های ناهارخوری آسیب ببیند و یا گم شود، شرکت حمل کالا و اثاثیه در قبال آن سه صندلی مسئول خواهد بود

مسئولیت راننده در قبال بار

وظایف رانندگان در انتقال بار و جابجایی اثاثیه از دیگر نکات مهمی است که شرکت‌های باربری و مشتریان این شرکت‌ها باید به آن توجه داشته باشند..رانندگان ماشین مخصوص حمل بار شرکت های باربری، در کنار رانندگی و انتقال بار وظایف دیگری هنگام بارگیری و تخلیه بار دارند. در این مقاله شما را با وظایف رانندگان باربری آشنا می کنیم. در زمان بارگیری راننده موظف است . در محل بارگیری حضور داشته و از نوع بار اطلاع داشته باشد . مثلا بار شکستنی را بایستی بسته بندی درست تحویل بگیرد . سپس بار را کنترل نموده و تحویل بگیرد و در حین چیدن بار آنرا به اتصالات و باربندها محکم نماید . همچنین راننده موظف است در هنگام تخلیه بار نظارت دقیق بر تخلیه داشته باشد و اجناس را تحویل داده و و رسید تحویل بگیرد.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.