بهزی

جست و جو در بهزی...

تأثیر قاب عکس در دکوراسیون خانه

زمان مطالعه 1 دقیقه

تأثیر قاب عکس در دکوراسیون خانه

قاب‌های عکس می‌توانند حاوی پیام‌های مهمی باشند. ما از دکوراسیون داخلی برای آن استفاده می‌کنیم تا علاوه بر خودمان بر مهمان‌هایمان نیز تأثیر مطلوبی را بگذاریم. قاب‌های عکس به‌خوبی این منظور را پوشش می‌دهند.

دیزاین قاب عکس روی دیوار را فراموش نکنید

اگر وارد خانه‌ای شوید که در آن پر از عکس‌های خانوادگی‌ست ممکن است صاحب خانه را فردی وابسته به خانواده بدانید. همچنین ممکن است با دیدن خانه‌ای پر از تابلوهای هنری صاحب آن‌را فردی هنرمند و خلاق بدانید. پس هنگام انتخاب کردن عکس و قاب آن حتما توجه کنید که دوست دارید چه پیامی را به دیگران برسانید. قاب عکس‌ها بیش از هر رنگ و طراحی پیام رسان شخصیت و سلیقه‌ی ما هستند.

قاب‌های عکس می‌توانند تزیین مناسبی برای دیوارهای خالی باشند. برای همه‌ی ما پیش آمده است که بعد از دکور کردن یک خانه با یک دیوار سفید خالی مواجه شویم که چشممان را آزار می‌دهد و نمی‌دانیم که چه‌طور آن را پر کنیم. در چنین شرایطی به یاد قاب‌های عکس‌ بیفتید. آن‌ها زیبایی فضا را دو چندان خواهند کرد.

زیبایی قاب عکس برای سالن پذیرایی

همان‌طور که می‌دانید قاب‌های عکس در طرح‌ها و جنس‌ها و ابعاد مختلفی موجود هستند. برای آن‌که به فضا حس‌وحال طبیعت را اضافه کنید از قاب‌های چوبی استفاده کنید. قاب‌های نقره خانه‌ی شما را به گذشته می‌برند. قاب‌هایی که فلزی و استیل هستند می‌توانند فضا را مدرن‌تر نشان دهند.

با وجود تمام‌ آن‌چه گفتیم، تزیین خانه با قاب‌های عکس در آویختن آن‌ها به دیوار خلاصه نمی‌شود. چه از آن‌ها برای نمایش عکس‌هایی که به شما حس بهتری می‌دهند استفاده کنید و چه بخواهید خلاقیت را به خانه بیاورید، باید بدانید که چه‌طور عکس‌ها را به دیوار آویزان کنید. شما می‌توانید نهایت هنرتان را در چیدمان‌ آن‌ها به‌کار برید.

پیش از هرچیز باید تصمیم بگیرید که کدام قاب را در کدام قسمت از خانه استفاده کنید. متخصصان دکوراسیون داخلی، معمولا پیشنهاد می‌کنند که قاب‌هایی به رنگ روشن را در اتاق‌خواب و قاب‌های تیره‌تر را در سالن‌پذیرایی آویزان کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که بهتر است به ارزش آن‌ها نیز دقت کنید. به‌طور مثال قاب‌هایی که برای شما مهم هستند را در راهرو نیاویزید. برای راهروها، راه‌پله‌ها و یا سرویس‌های بهداشتی می‌توانید از تصاویر پرینت‌ شده‌ی معمولی‌تر استفاده کنید.

ایده های دکوراسیون قاب عکس روی دیوار

قاب عکس باید با عکس‌ آن تطابق داشته باشد. این نکته‌ی بسیار ظریف از اهمیت زیادی برخوردار است. قانون کلی این است که هرچه عکس جدیدتر باشد قاب آن نیز باید مدرن‌تر باشد.معمولا اکثر ما قاب‌های عکس را در ارتفاع بسیار زیادی به دیوار می‌آویزیم. بهتر است وسط تصویر تقریبا در ۱.۵ متری دیوار قرار بگیرد. در‌ هر‌حال نباید برای تماشای تصویر مجبور شوید که سرتان را خم و یا بالا کنید. در اتاق‌هایی که معمولا افراد می‌نشینند، مثل نشیمن و یا سالن غذاخوری سطح دید پایین‌تر است. پس تصاویر باید با توجه به این موضوع آویخته شوند.برای داشتن دیواری پر از قاب به این نکات توجه کنید. معمولا می توانید با قابی که از بقیه بزرگ‌تر است شروع کنید. آن‌را در میانه‌ی دیوار قرار دهید و بقیه‌ را اطرافش بچینید. سعی کنید قاب‌های دیگر را با یک نظم منطقی مثلا دوتا دوتا کنار هم قرار دهید. تقارن یکی از عناصر مهم است. می‌توانید از قاب‌های یک شکل برای داشتن فضایی شیک استفاده کنید. همچنین قاب‌های متفاوت می‌توانند فضا را گرم‌تر و راحت‌تر نشان دهند. سعی کنید قبل از دکور کردن چنین دیواری، طرح آن را روی کاغذ بکشید.

ممکن است بخواهید که تابلو‌های روی دیوار را از مزیت نورپردازی برخوردار سازید. برای این کار می‌توانید از ریسه‌ها در اطراف قاب استفاده کنید و یا به فکر هالوژن‌ها باشید. می‌توانید جهت هالوژن‌ها را به‌سمت تصویر قرار دهید. بدین ترتیب تصویر شما بدون خراب شدن نور پردازی می‌شود.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.