بهزی

جست و جو در بهزی...

بزرگترین بیل مکانیکی کوماتسو چیست؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

بزرگترین بیل مکانیکی کوماتسو چیست؟

بدون شک یکی از مهم ترین و اساسی ترین ماشین آلات مورد نیاز صنایع عمرانی و راه سازی، بیل‌های مکانیکی هستند. در بین انواع شرکت‌های سازنده بیل مکانیکی، شرکت بیل مکانیکی کوماتسو جزو برترین شرکت‌های تولید کننده بیل مکانیکی بوده که همیشه با کیفیت و تنوع بسیارش توانسته است خودش را به تمام جهان ثابت کنید.هرچه شرایط کاری دشوار تر و یا فعالیت معدن کاوی بزرگتر باشد، طبیعتا نیاز کارفرما‌ها به داشتن بیل‌های مکانیکی بزرگتر نیز بیشتر می‌شود.

آشنایی با بزرگترین بیل مکانیکی کوماتسو

شرکت کوماتسو تاکنون توانسته است انواع مدل‌های متفاوتی از بیل‌های مکانیکی موجود را به بازار عرضه کند که بزرگترین آن بیل مکانیکی کوماتسو مدل PC8000-6 است.

حال بیایید به بررسی مهم ترین ویژگی‌های این بیل مکانیکی بپردازیم: موتور: اکثر بیل‌های مکانیکی موجود در بازار به صورت تک موتوره به بازار عرضه می‌شوند اما از آنجایی که این بیل مکانیکی بزرگتر و قدرتمند تر از بیل‌های مکانیکی عادی است، در این بیل مکانیکی از دو موتور 1500 کیلوواتی استفاده شده است. این مقدار قدرت تولید شده معادل قدرت تولید شده توسط 3 فراری مدل Ferrari 488 GTB است! طول: 14 متر (حتی بیشتر از یک اتوبوس!) عرض: 10 متر( به اندازه عرض یک اتوبوس!) ارتفاع: 9 متر وزن: بین 700 الی 800 تن بسته به مدل و سال ساخت دقیق بیل مکانیکی حجم باکت: یکی دیگر از مواردی که این بیل مکانیکی را به بزرگترین بیل مکانیکی شرکت کوماتسو تبدیل کرده است، بحث حجم باکت این بیل مکانیکی است. این بیل مکانیکی قادر است تا حداکثر حجم 42 متر مکعب را در باکت خود جای دهد! برای کسانی که در این حوزه تخصص دارند این عدد بسیار قابل توجه بوده و می‌تواند مقدار زیادی از زمان مورد نیازشان برای ساخت و ساز را بکاهد و به افزایش بازدهی آن‌ها کمک شایانی کند. حداکثر ارتفاع حفاری: این باکت بزرگ علاوه بر ایجاد قابلیت حمل سریعتر مواد، باعث افزایش حداکثر ارتفاع حفاری نیز شده است. حداکثر ارتفاع حفاری این بیل مکانیکی 8 متر است، یعنی به اندازه یک ساختمان دو طبقه! چرخ‌ها: نوع چرخ‌های این بیل مکانیکی از نوع زنجیری بوده و همانطور که در این مقاله دیگری اشاره کردیم، بیل‌های زنجیری نسبت به بیل‌های لاستیکی تحمل وزن بیشتری داشته و در برابر ضربه و ساییدگی نیز مقاوم ترند. همچنین، هدایت و کنترل بیل‌های مکانیکی توسط چرخ لاستیکی راحت تر است.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.