بهزی

جست و جو در بهزی...

مهم ترین ویژگی­های یک گاوصندوق

زمان مطالعه 1 دقیقه

مهم ترین ویژگی­های یک گاوصندوق

❇️ مقاومت در برابر آتش❇️

آتش سوزی نگرانی شماره یک خریداران گاوصندوق است و این نگرانی بیراه نیست زیرا طبق تحقیقات کارشناسان، احتمال یک تا چهار آتش سوزی برای هر خانه­ای در طول عمرش وجود دارد. برای مصارف تجاری و مغازه هم مقاوم در برابر آتش میباشد (به حادثه پلاسکو می توان اشاره کرد)

حداقل میزان مقاومت گاوصندوق نسوز در برابر آتش 30 دقیقه است زیرا بر حسب تجربه، آتش­سوزی معمولا در خانه حرکت می­کند و میزان ماندگاری آتش در یک اتاق نهایتا 20 دقیقه است، پس 30 دقیقه مقاومت قابل قبول است.

البته گاوصندوق­هایی با میزان مقاومت بیشتر هم وجود دارند که قیمتشان هم بالاتر است.

همچنین میزان حرارت داخل گاوصندوق از 125 درجه تا 350 درجه متغیر است و انتخاب هر کدامشان بستگی به محتویاتی دارد کهمی­خواهید در آن نگهداری کنید.

❇️ محافظت در برابر سرقت ❇️

طبق نظر مشاوران و کارشناسان امنیتی، سارقان معمولا به دنبال چیزی هستند که بتوانند سریع و راحت حمل کنند و خارج شوند؛ پس اگر گاوصندوق ما قابلیت پیچ شدن به زمین، دیوار یا سقف را داشته باشد و یا یک گاوصندوق دیواری باشد که به خوبی مخفی شده، تا حد زیادی از خطر سرقتدر امان است.

همچنین طبق استانداردهای جهانی یک گاوصندوق با امنیت بالا باید حداقل 15 دقیقه در برابر حملات با ابزارهای مختلفی همچون مشعل، انفجار، دیلم، دریل و ضربه مقاومت کند.

❇️ مقاوم در برابر آب ❇️

یکی  دیگر از ویژگی­های گاوصندوق امن در کنار ضدحریق و ضد­سرقت بودن، مقاومت در برابر آب است. خطر سیل و ترکیدگی لوله در ساختمان می­تواند باعث نفوذ آب به داخل گاوصندوق شود و اسناد کاغذی یا پول نقد را از بین ببرد، پس باید در زمان خرید گاوصندوق به این نکته هم دقت کنیم.

❇️ امنیت و کیفیت قفل ❇️

آخرین خصوصیتی که باید در هنگام خرید گاوصندوق به آن دقت کنیم امنیت و کیفیت قفل و پنل کنترل آن است. یک گاوصندوق خوب باید در اوج امنیت، به سادگی قابل استفاده باشد تا بتوانیم به راحتی آن را باز و بسته کنیم. می­توانیم یک گاوصندوق رمزی، گاوصندوق اثرانگشتی و یا یک گاوصندوق دیجیتال بخریم که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.