بهزی

جست و جو در بهزی...

شناخت ابزار آلات صنعتی

ابزار آلات صنعتی

زمان مطالعه 1 دقیقه

شناخت ابزار آلات صنعتی

ابزار آلات صنعتی چیست؟

بعد از به وجود آمدن انقلاب صنعتی، ابزارآلات هم به موازات آن دچار تغییراتی شدند. این تغییرات در سطح گسترده ای اتفاق افتاد که باعث شد شرکت هایی در زمینه ساخت انواع ابزار شروع به فعالیت کنند. ابزار ها، باعث شدند که انسان به کار خود سرعت بیشتری ببخشد و در مدت زمان کمی با صرف وقت کم فعالیت مورد نظر خود را به تخصصی ترین شکل ممکن انجام دهد.

ابزارآلات ، دارای تنوع بسیاری هستند که باتوجه به کارایی آن ها ، دسته بندی های مختلفی دارند.

اگر به طور کل بخواهیم ابزار ها را معرفی کنیم ، می توانیم به دسته بندی هایی نظیر: ابزار آلات بادی، ابزارآلات برقی، ابزارآلات بنزینی که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم اشاره نمود.

این ابزارآلات با توجه به شرایط و نوع استفاده آن ها و با توجه به نیاز شما ، مورد استفاده قرار می گیرند و به طور کلی این ابزارآلات در صنعت هایی مانند نجاری، صافکاری، باغبانی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

🔷 ابزارآلات صنعتی بادی 🔷

این ابزار ها با استفاده از کمپرسور باد کار می کنند و به خاطر میزان کاربری که دارند در خط تولید خیلی از کارخانه ها، از آن ها استفاده می شود.

در زیر شاخه این ابزار آلات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

🔹میخکوب و منگنه کوب بادی : یکی از ابزار های بسیار مهم و پر کاربرد در ابزار صنعتی بادی ، میخکوب و منگنهکوب هست که برای صنعت نجاری و کار با چوب و کابینت سازی از آن ها استفاده می شود.

🔹پولیشر بادی :  از دسته بندی بعدی که زیر مجموعه ابزارآلات صنعتی بادی قرار دارد می توان به، پولیشر بادی اشاره نمود.

از پر کاربردترین نوع ابزار در کارگاه های صافکاری به شمار می رود که از مزیت ها و کاربردهایی  که دارد می توان به جلا دادن بدنه ماشین اشاره کرد. این دستگاه یک سری فرچه ای شکل دارد که با استفاده از آن ، رنگ اتومبیل را براق می کنند.

🔷 ابزارآلات صنعتی برقی 🔷

بسیاری از کارها ، انجام دادنشان نیاز به نیروی انسانی زیادی داردو علاوه بر آن نیز نیازمند صرف وقت بسیار بالایی می باشد و در تبعیت از آن ، سرعت انجام کار کاهش می یابد و همچنین

بسیاری از کارها را نمی شود با دست انجام داد.

با توجه به این که همیشه برق در دسترس نیست ، این ابزارآلات به صورت شارژی هم تولید می شوند. در زیر به معرفی چند نوع ابزارآلات برقی می پردازیم:

🔹کمپرسور هوا : یکی از منابع تغذیه ابزارهای بادی ، همین ابزار می باشد. همان طور که از نام آن مشخص است ، این وسیله هوا را فشرده می کند و کاربردهای مختلفی دارد.

🔹دریل برقی و شارژی :  برای سوراخ کردن سطح های مختلف، از دریل ها استفاده می شود می توان گفت که: از پر کاربردترین نوع ابزارها، در زیر مجموعه ابزارهای برقی می باشد که در کارگاه های صنعتی، بسیار یافت می شود.

🔹فرز برقی : گاهی برای تیز کردن از این دستگاه استفاده می شود اما بیشتر اوقات، برای برش فلزات و تراشکاری از این دستگاه استفاده می شود.

🔹دستگاه جوشکاری : به دستگاه جوش، اینورتر هم می گویند که برای اتصال فلزات، از این دستگاه استفاده می شود.

🔷 ابزار آلات صنعتی بنزینی 🔷

ابزارآلات بنزینی، برای وقت هایی استفاده می شود که دسترسی به برق کار ساده ای نیست ( در واقع برق در دسترس نیست) مانند :

مناطق جنگلی یا باغ ها که برق وجود ندارد، می شود از این ابزار استفاده نمود.

🔹چکش تخریبی بنزینی : از این چکش، برای از بین بردن و یا تخریب کردن استفاده می شود. مانند : تخریب بتن

🔹اره زنجیری بنزینی : زمانی که نیاز دارید با سرعت بالا و صرف زمان کم، الوار و چوب های قطور را برش دهید ، می توانید از اره زنجیری بنزینی برای این کار استفاده کنید.این اره جز ابزارهای مورد استفاده در باغبانی و یا نجاری می باشد.

🔹ژنراتور یا موتور برق : این ابزار انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. از این ابزار در مدارس و کارگاه ها استفاده می شود که به دلیل بنزینی بودن آن ، راحت در دسترس قرار می گیرد.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.