بهزی

جست و جو در بهزی...

چرا پیج من غیر فعال شده است؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

چرا پیج من غیر فعال شده است؟
دلایل مختلفی برای غیر فعال شدن پیج اینستاگرام وجود دارد و جالب این است که این برنامه قبل از غیر فعال شدن به شما هیچ اخطاری نمی‌دهد و تنها زمانی که بخواهید به اکانت خود وارد شوید با یک پیغام ارور مواجه خواهید شد.

البته توجه داشته باشید که این پیغام را با پیغام وارد کردن اشتباه پسورد و نام کاربری اشتباه نگیرید. خود اینستاگرام دلایل غیر فعال کردن پیج را عنوان نکرده اما طبق تجربه دلایل آن می‌تواند کپی رایت، آپلود مطالب برخلاف سیاست‌های اینستاگرام، متصل کردن اکانت به برنامه‌های شخص ثالث و حتی ریپورت شدن زیاد از سمت کاربران دیگر باشد.

خبر خوب این است که اگر اکانت شما به اشتباه غیر فعال شده باشد، بازگرداندن آن کار دشواری نیست و تنها چند روز زمان خواهد برد. از آنجایی که کپی رایت یکی از دلایل عمده غیر فعال شدن اکانت اینستاگرام است آن را در ادامه توضیح می‌دهیم.

کپی رایت چیست؟

کپی رایت در واقع یک حق است که باعث می‌شود تمامی مزایای یک اثر به صاحب اثر برسد و شخص دیگری نتواند بدون اجازه از این محتوا استفاده کند. کپی رایت شامل موارد زیر می‌شود:

🔺 کتاب 🔺
🔺 طراحی و نقاشی 🔺
🔺 تصاویر 🔺
🔺 موزیک 🔺
🔺 فیلم‌های سینمایی 🔺

کپی رایت به بیان بسیار ساده یعنی این که شما اجازه ندارید از آثار دیگران بدون اجازه‌ی آن‌ها استفاده کنید و تمام ارزش و اعتبار آن محتوا به خود شخص تولیدکننده تعلق دارد. مثلا شما اجازه ندارید که از یک فیلم سینمایی یا موزیک ویدئو بدون اجازه‌ی صاحب اثر استفاده کنید.
تحت شرایط اینستاگرام، به طور کلی شما نمی‌توانید محتوایی که موجب نقض حقوق شخص دیگری می‌شود را به اشتراک بگذارید. در واقع مثلا شما نمی‌توانید عکسی را از پیج شخصی فردی دانلود کنید و آن را در صفحه شخصی خود یا یک پیج عمومی به اشتراک بگذارید؛ چرا که این کار باعث نقض حریم شخصی فرد مذکور می‌شود.

موارد زیر شامل کپی رایت در اینستاگرام می‌شوند:

  • به اشتراک گذاشتن یک موزیک، حتی در صورتی که آن را خریداری کرده باشید.
  • به اشتراک گذاشتن یک ویدئو با پخش صدای یک موزیک کپی رایت در پس‌زمینه
  • به اشتراک گذاشتن پستی از یک هنرمند بدون تخصیص حق کپی رایت به او
  • کپی از یک محتوا و استفاده از آن در راستای تبلیغات
  • ویرایش کردن محتوای شخص دیگری
  • محتوایی را از یک شبکه اجتماعی دیگر دانلود کرده باشید و یا آن را از گوگل دانلود کرده باشید.

حل مشکل کپی رایت پست اینستاگرام

به اصلی‌ترین بخش از این مطلب می‌رسیم، جایی که قرار است راهکارهایی را با هم مرور کنیم که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید پست دلخواه خود را بدون مشکل در این شبکه اجتماعی پربازدید به اشتراک بگذارید.

نوشتن نام صاحب اثر در کپشن: همان‌‌طور که در بالا هم اشاره کردیم، در صورتی که موزیک، قسمتی از یک فیلم سینمایی، عکس و یا ویدئوهای مختلف را به اشتراک می‌گذارید و نام صاحب اصلی آن را می‌دانید حتما در قسمت کپشن به زبان انگیسی اشاره کنید که کلیه‌ی حقوق این پست مربوط به صاحب اثر است و شما تنها آن را به اشتراک گذاشته‌اید. برای اطمینان بیشتر می‌توانید پیج صاحب اثر را هم در قسمت کپشن تگ کنید تا احتمال حذف محتوا به حداقل برسد.

برای اینستاگرام توضیح بنویسید: زمانی که اینستاگرام پستی را از ما به دلیل نقض قوانین کپی رایت حذف می‌کند، همه‌ی ماجرا به پایان نمی‌رسد و شما می‌توانید با ذکر دلیل برای این برنامه آن‌ها را قانع کنید که با روش درستی از محتوای شخص دیگر در حال استفاده هستید. برای این کار به روی پست حذف شده در بخش نوتیفیکیشن اینستاگرام کلیک کنید تا با دکمه‌ی Submit Dispute مواجه شوید.

راه‌های کپی رایت موسیقی: بیش از هر چیز دیگری شاید شما بخواهید یک موزیک جذاب را در صفحه شخصی خود یا یک صفحه‌ی عمومی به اشتراک بگذارید، اما اگر این آهنگ جزو دسته‌ی کپی رایت باشد، در سریع‌ترین زمان ممکن حذف خواهد شد. چاره‌ی این کار چیست؟

▪️ طبق الگوریتم‌های اینستاگرام، آهنگی که جزو دسته‌ی کپی رایت باشد به سرعت شناسایی شده و از این برنامه حذف می‌شود. برای حل این مشکل باید دو کار کلی را انجام دهید. اول این که اطلاعات موزیک از جمله نام، نام آلبوم، نام خواننده، سال انتشار و دیگر اطلاعات را تغییر دهید تا وارد الگوریتم‌های این برنامه نشود. راه دوم هم این است که آهنگ مورد نظر را کمی تغییر دهید، این تغییر می‌تواند اضافه کردن یک ثانیه وویس به آهنگ توسط برنامه‌ی Inshot باشد. یا ادیت‌های حرفه‌ای‌تر و میکس دو آهنگ و غیره. زمانی که شما یک آهنگ را ویرایش می‌کنید چون نسخه‌ی نهایی با نسخه‌ی اصلی تفاوت دارد (حتی کوچک‌ترین تفاوتی) دیگر جزو آهنگ‌های کپی رایت اینستاگرام حساب نمی‌شود و استفاده از آن مجاز است.
▪️ از سایت‌هایی مثل audiojungle.net و hooksounds.com استفاده کنید. در این سایت‌ها آهنگ‌های بدون کپی رایت وجود دارد و استفاده از آن‌ها هیچ مشکلی را برای شما ایجاد نخواهد کرد. البته در این سایت‌ها باید اشتراک تهیه کنید که خیلی از نظر قیمتی کار به صرفه‌ای نیست، اما از طرفی می‌توانید نام موزیک مورد نظر را انتخاب کرده و آن را از بستر اینترنت دانلود کنید.
▪️ به جای این که تنها یک دقیقه از آهنگ مورد علاقه‌ی خود را به اشتراک بگذارید که یک اسلاید اینستاگرام را اشغال کند، زمان بیشتری از آهنگ را انتخاب کنید تا ۲ یا ۳ اسلاید کلی را تشکیل دهد. با این کار الگوریتم‌های اینستاگرام بسیار سخت‌تر می‌توانند به دنبال نقض کپی رایت در پست‌های چند اسلایده باشند تا یک پست تک اسلایده.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.