بهزی

جست و جو در بهزی...

چگونه بفهمیم چه کسانی اینستاگرام ما را چک کرده اند؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

چگونه بفهمیم چه کسانی اینستاگرام ما را چک کرده اند؟

چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک میکنند؟ این سؤالی است که ممکن است ذهن شما را درگیر بکند.
مخصوصاً اگر شما از جمله کسانی باشید که از طریق اینستاگرام کسب درآمد می‌کنید. این نکات برایتان خیلی مهم‌تر خواهد بود. این سؤال که چگونه بفهمید چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک می کنند از آن دسته سؤالات پرتکراری است که خیلی از افراد دوست دارند از چگونگی آن مطلع شوند.

چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک میکنند؟

این نیز مانند سؤالاتی است که در بالا مطرح شده بود. متأسفانه راهی برای شناسایی وجود ندارد. اینستاگرام بخش سیو کردن عکس پروفایل را از ابتدا مسدود ساخته بود تا افراد نتوانند به تصویر پروفایل یکدیگر دسترسی پیدا کنند. اما متأسفانه این کار با برنامه‌های مکمل امکان‌پذیر است و هنوز راهی از طریق خود اینستاگرام برای فهمیدن این موضوع شناسایی نشده است.

راه‌های شناسایی بازدیدکنندگان پیج اینستاگرام

تجاری سازی اکانت (تبدیل اکانت عادی به بیزینس)

شما می‌توانید با تغییر اکانت خود به اکانت تجاری یکسری از قابلیت‌های جامع را مشاهده کنید. تجاری سازی اکانت یکی از قابلیت‌های خوب و مهم در شبکه اجتماعی اینستاگرام است. با این کار ما می‌توانیم تا حدی متوجه شویم چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک میکنند. در مورد مزایای اکانت تجاری و قابلیت‌های کامل آن در مقالات بعدی صحبت خواهیم کرد.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر پیچی مرتبط با کسب و کارتان دارید و همانند پیچ‌های دیگر است آن را به پیچ بیزینسی تبدیل کنید. ناگفته نماند که اگر اکانت شما بیزینسی باشد قابلیت‌های بیشتری برای زیر نظر داشتن مخاطبان خود دارید.

یکی از قابلیت‌هایی که پیچ‌های بیزنسی دارند، تعداد افرادی است که اینستاگرام آنها را چک می‌کنند. این تعداد به صورت روزانه در بالای صفحه برای آنها قرار می‌گیرد.
آموزش کلی ساخت اکانت تجاری

1️⃣ در ابتدا اینستاگرام خود را به آخرین ورژن به‌روز رسانی کنید.
2️⃣ سپس وارد بخش سه خطی بالای صفحه و منوی تنظیمات شوید. گزینه حساب (Account) را انتخاب نمایید.
3️⃣ به پایین صفحه بروید و جابه‌جایی به حساب حرفه‌ای (Switch to Professional Account) را لمس کنید.
4️⃣ حال برایتجاری سازی کسب و کار (Business) را انتخاب نمایید.
5️⃣ در این بخش مزایای حساب را مطرح می‌کند. وارد بخش بعدی شوید.
6️⃣ دسته بندی خود را برگزینید. دسته مورد علاقه را نیز می‌توانید انتخاب نمایید.
7️⃣ حال اطلاعاتی کهمی‌خواهید برای همه نمایش داده شود وارد کنید.
8️⃣ اکانتشما به اکانت بیزینسی تبدیل شد.
9️⃣ اکنون شما می‌توانید تعداد استوری‌های منتشر شده، تعداد بازدید کنندگان پیج و … را مشاهده کنید. حتیمی‌توانید این آمارها را به صورت هفتگی نیز ببینید.
🔟 در قسمت سه خطی بالای صفحه با گزینه insights می‌توانید به آمارها دست پیدا کنید.

برنامه‌های بازدید یاب

اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارد که این کار را انجام می‌دهند. در اینجا به چند اپلیکیشن اشاره کوتاهی می‌کنیم. هر کدام از این اپلیکیشن‌ها مختص چک کردن یکسری قسمت‌ها هستند.

تعدادی از اپلیکیشن های بازدیدیاب

⬅️ _ Who viewed my Instagram

یکی از راه‌های فهمیدن اینکه چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک میکنند می‌تواند استفاده از اپلیکیشن‌ها باشد. این اپلیکیشن به شما می‌گوید چه کسانی پروفایل اینستاگرام شما را چک میکنند و چه کسانی به تازگی شما را لایک کرده‌اند و تا 5 نفر آخری که پیج اینستاگرام شما را چک کرده‌اند را نمایش می‌دهد.
نکته: در حالت کلی بهتر است از برنامه‌های مکمل استفاده نکنید زیرا امنیت اکانت شما را ممکن است به خطر بیندازند.
این اپلیکیشن دانلود فراوانی داشته و افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. برنامه Who viewed my Instagram را می‌توانید برای سیستم عامل اندروید استفاده نمایید.

از امکانات این برنامه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

🟡 محیط کاربری ساده
🟡 به دست آوردن اطلاعاتی درباره کاربرانی که به تازگی تعاملی داشته‌اند
🟡 امکان مشاهده فعالیت‌های شما در اینستاگرام
🟡 نمایش افرادی که از پروفایل شما بازدید کرده‌اند
🟡 نشان دادن دویست نفر آخری که پیج اینستاگرام شما را دیده‌اند.
🟡 دارای قابلیت نمایش افرادی که شما را در چند روز گذشته لایک کرده‌اند.
⬅️ _ Follower Analyzer for Instagram – Follower Tracker

این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند کسانی که پروفایل شما را مشاهده کرده‌اند را پیدا نمایید و همچنین به طور دقیق مشاهده کنید با چه کسانی دوستان مشترک دارید. این موضوع در لیست پیشنهادی اینستاگرام نیز وجود دارد که دوستان دوستانتان را پیدا کنید و آن‌ها را نیز در صورت تمایل دنبال کنید. اما در اپلیکیشن Follower Analyzer for Instagram، این کار دقیق‌تر است.
⬅️ _ اپلیکیشن Ig Analyzer: Follower Analysis

کاربران IOS می‌توانند از برنامه Ig Analyzer: Follower Analysis برای شناسایی فالوورها استفاده نمایند و به نوعی به سؤال چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک میکنند پاسخ دهند. به کمک این اپلیکیشن شما می‌توانید گزارش‌هایی در مورد استوری‌ها و پست‌های خود دریافت نمایید. به محض بازدید پست‌ها برای شما نوتیفیکیشن فرستاده می‌شود که قابلیت بسیار خوبی است.
سؤال درباره اینکه چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک میکنند با این اپلیکیشن پاسخ داده می‌شود. شما با این برنامه افراد مشتاق پیج خود را خواهید یافت. از مزیت‌های دیگر این اپلیکیشن داشتن فضای بسیار ساده و کاربر پسند است و به سرعت جواب سؤال‌هایی که برایتان پیش آمده را می‌دهد. پس می‌توانید این برنامه را به راحتی نصب کرده و از آن استفاده نمایید.

سایت های چکر اینستاگرام

اپلیکیشن‌های بازدیدیاب با در دست داشتن یوزر نیم و پسورد ما می‌توانند خطرناک باشند. همچنین به ‌قدری تبلیغات در اپلیکیشن‌ها زیاد است که ممکن است گاهی واقعاً باعث به هم ریختن اعصاب ما شوند. پیشنهاد بعدی استفاده از سایت‌های چک اینستاگرام است. اگر می‌خواهید از این روش استفاده کنید بهتر است از تجربه افراد مختلف بهره ببرید.

قابل ذکر است که برخی از افراد نتایج خوبی از اپلیکیشن‌ها داشته‌اند. اما درصد بیشتری هم نتایج غیر مفیدی کسب کرده‌اند. پس بهتر است اگر اکانت شما برایتان با ارزش است قبل از تصمیم گیری از این اپلیکیشن‌ها درباره آنها تحقیقات زیادی را انجام دهید.
اما نکته‌ای که وجود دارد این است که این سایت‌ها اغلب در قبال ارائه خدمات پول دریافت می‌کنند. همچنین بسیاری از آن‌ها بعد از دریافت پول نیز به طور درست کار نخواهند کرد؛ بنابراین شما پول خود را هدر داده‌اید. پس بهتر است از راه‌های مطمئن‌تر که در بالا گفته شد استفاده نمایید.

نکته: شما به راحتی می‌توانید یک فیلم قرار دهید و بازدیدکننده‌های آن را مشاهده نمایید، برای این کار یک ویدئو در اینستاگرام خود منتشر کنید. از قسمت view متوجه شوید چه کسانی ویدئو را مشاهده کرده‌اند. (در این قسمت تمام کسانی که ویدئو را پلی کرده را نمایش می‌دهد.)
این روش نیز تا حدی به شما کمک می‌کند. چون اکثر کسانی که ویدئوهای شما را می‌بینند، بیشتر مواقع پیج اینستاگرام شما را چک میکنند. اگر شما به مطالب این چنینی علاقه‌مند هستید، شاید دوست داشته باشید شماره تماس افراد را هم از طریق اینستاگرام پیدا کنید.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.